Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik a tenyésztőknél...

Hogy működik a tenyésztőknél ez az előjegyeztetős dolog?

Figyelt kérdés
nem értem...felhivom a tenyésztőt és mondom h majd ha lesz pl egy fekete kan kutya akk arra igényt tartanék v h? és azért kell előre fizetni? kérlek segitsetek ... ha tudjátok irjátok le a menetét minden kis részlettel..szeretnék felkészült lenni előre is köszi
2010. jún. 20. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, másoknál hogy működik, de leírom, én hogyan csinálom.


Ha a születés előtt megkeres egy érdeklődő, akinek a szándéka komoly, és több levél váltása, telefonálás vagy személyes találkozó (a személyeshez annyira nem ragaszkodom, hiszen valaki nem tud 10000-reket több útra elkölteni, de az e-mail a legjobb, legkézenfekvőbb) után megbeszéljük, első sorban ő konkrétan milyen célra, milyen színű és ivarú kölyköt szeretne. Ha több az érdeklődő, akkor besorolást kapnak X-edik választási joggal.


Ha megvannak a kölykök, értesítem őket. 2-3 hetes korukig foglalót nem veszek fel, mert csak azután biztos, hogy a picik megmaradnak, nem pusztulnak-e el valami rendellenességben. Ha ez oké, akkor küldik a foglalót (az ár 50%-a, ami 100%-ban a kiskutya ellátásának ára.

5-6 hetes korban lehet választani, addigra a minőségük, a temperamentumuk, jellemük nyilvánvaló. A többi pénzt az előjegyző az elvitelkor fizeti ki.

2010. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jún. 20. 17:45
 3/6 Akiteki ***** válasza:

Vannak, akik évekkel előre kérnek foglalót. Olyan is, aki addig nem fedezteti a szukáját, amíg nem prekáltak le egy rakat pénzt neki.

Szerintem ez csak pénzlehúzás.

Ahogy az előttem szóló is írta, sok minden közbejöhet.

Én csak konkrét kölyökre fogadok el. 4-5 hetesen lehet már választani, ha neki tetszik valamelyik kutyus és én nem őt akarom megtartani, akkor szín és mintaleírással, ha esetleg már elkészültek a törzskönyvek, akkor törzskönyvi és chip számmal konkrétan őt foglalhatja le.

Aztán majd 8-10 hetesen kifizeti a maradékot és övé lehet.

2010. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
milyen kutyusokat tenyésztetek?
2010. jún. 20. 18:38
 5/6 A kérdező kommentje:
annyira be vagyok sózva mert nemsokára lehet kutyus és már olvasta utána meg minden de közbe láttam neten h normál tenyésztőknél ált. előre kel jegyeztetni és szeretném tudni h működik..aki esetleg tenyésztő pls irja meg milyen fajtával foglalkozik :)
2010. jún. 20. 19:26
 6/6 Akiteki ***** válasza:
18:24 vagyok. Huskyt és whippetet tenyésztek. És nincs előjegyezés. Nem hülyítek senkit ilyenekkel. Nem azért tenyésztek, mert van rá előjegyzés, hanem mert én szeretnék egy szuper almot és látok fantáziát a párosításban.
2010. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!