Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztés, hogyan működik ez...

Tenyésztés, hogyan működik ez a tenyésztőknél, milyen varriációk vannak?

Figyelt kérdés
A "normális" tenyésztők belemennek olyanba, hogy nem fizetnek a kutyátáért, elhozzák és, az 1. alomból választ egy kölyköt? (Persze abban az esetben, hogy kiállítás szűrések meg stb..) Ezt csak azért kérdezem, mert egy ismerősöm, olyan feltétellel hozott el egy KAN kiskutyát (ingyen), hogy vagy az egyik szukájával ingyen fedeztet vagy fedeztet egy másik kennelbeli kutyával, és kiskutyát kér a fedeztetésért cserébe, de azt a tenyésztő választja ki és természetesen övé lesz a kiskutya. Ilyet meg lehet beszélni egy normális tenyésztővel (nem szaporitóval)? Remélem érthetően írtam. :)
2010. jún. 18. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezhet ilyen.

Én konkrétan olyan esetet tudok, hogy egy tenyésztő féláron adott el egy másik tenyésztőnek egy szuka kiskutyát, cserébe egy általa meghatározott kantól származó alomból kér vissza majd egy kölyköt.

2010. jún. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, bár ritka.

Ilyenkor általában a kutyát addig nem írják át az uj tulaj nevére,amíg akölyköt a tenyésztő vissza nem kapta, vagy közös tulajdonra írják.

2010. jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, igaz a mi kankutyusunkat fél árért hozhattuk el azzal a feltétellel, hogy a tenyésztő bármikor visszakérhet fedeztetésre, és ha nem saját tenyészetében fedeztet, hanem a egy más kennelből származó szukát, akkor a fedeztetés ára őt illeti. Ez szerződésben konkrétan le van írva, minden egyes kis részlet szépen érhetően megfogalmazva és én nem is problémázok vele. Van egy fajtáján belül nagyon szép kutyám, anygon jó munkakedvvel, tehát egy tökéletes hobbikutya és ezeket a kiváló tulajdonságait tudja örökíteni. 2 almot tudunk magunk mögött akinek ő az apja és folyamatosan kapjuk a képeket a kölykökről, mivel a tenyésztőnk tovább küldi nekünk, egyébként a tenyésztőnkkel még nagyon baráti kapcsolatunk van, talán ezért is adta nekünk pontezt a kant :)
2010. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Van ilyen. Nekem is van több kutyám így. De ezt nem akárkinek osztogatják a tenyésztők, csak olyannak, akiket már ismernek.
2010. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ilyet akkor tudsz kapni, ha jól ismer a tenyésztő, és tudja, hogy maximálisan megbízhatsz benne. Nekem is van egy barátomnál így tacskó, ő eteti, ő sétáltatja, ő neveli, de csak a tenyésztő által kijelölt tápokat eheti, a tenyésztő orvosához járhat, időnként elviszik kiállításra, vagy fedezésre ilyenkor pár napra nélkülözni kell a gazdit, amúgy pedig mikor "nem dolgozik" hobbí kutyaként éli az életét, csak néha gyakorlonia kell a kiállítás pózt is a gazdival.


Ha ilyen kutyára pályzol, és van kedvenc fajtád, akkor keress meg egy tenyésztőt, és kérd meg, hogy hadd segíts neki ingyen a kutyák körül. Sokat megtudhatsz a fajtáról, a kutyázásról, a kiállításokról, és a kutyákról. Aztán ha szerencséd van, eljön a nap, mikor lesz egy kutya, akivel még tervei vannak, de nem tudja tartani, mert már túl sokan vannak, és felajánlja neked. Ezért cserébe viszont tartanod kell magad mindenhez, amit a tenyésztő mellett megtanultál a megfelelő gondozásról.

2010. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nagyon érdekes ez a kérdés, engem is érdekelne!

Volna 1 pár kérdésem:

A tenyésztőnek hogy hozható fel ez a téma?

( ismerem a tenyésztőt hoztunk már el tőlle kutyát)

Mit mondjak vagy ajánljak a tenyésztőnek, hogy ilyenbe belemenyjen?

2010. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:

Ha az előző kutyát úgy tartjátok, hogy ő is tudja, mennyire szeretitek, esetleg kiállításra is hordjátok, szerintem simán említsd meg neki, hogy alkalomadtán szeretnél még egy kutyát tőle, milyen feltételekkel kaphatsz.

Nálam is így tették és én ajánlottam fel, hogy így.

2010. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én most hozok el egy kan kutyust hasonló feltételekkel. A szerződésben le lesz írva, hogy a tenyésztőnek fedeztetési joga lesz a kutyára és viheti kiállításra is, hogy megismerjék. Jóval kedvezőbb áron kapom, mint amennyit ér, nekem egy hobby kutyára volt szükségem, ami jó helyről származik, egészséges, jó idegrendszerű és megtaláltam őket, felajánlották ezt a variációt én pedig bele mentem, hisz lesz egy jó minőségű kutyám annyiért, amennyiért nem kapnék fele ilyen minősségi kutyát sem. A feltétele, hogy egy bizonyos kutyatáppal etessem és a kutyaoviról/kutyasuliról volt még szó. Tovább akarja vinni ezt a vérvonalat, szóval biztos nem csak mondja, hogy ez egy nagyszerű kutya lesz. A fedeztetésért járó összeg persze az övé. Egyedül arra tudok gondolni, hogy azért választott minket mert relatív közel lakunk (egy megyében) és biztos szimpik voltunk, mert nekem ez az első ilyen fajta kutyám, tehát amit tudtam elolvastam róla meg érdeklődtem, de élesben még nem csináltam :)), tenyésztő sem vagyok.. Szóval a kölcsönös bizalomnak meg kell lennie.
2010. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha én tenyésztő lennék ilyen feltétellel biztos nem adnék kutyát. Mégpedig azért nem, mert egy 8 hetes kiskutyáról nem lehet megállapítani, h milyen lesz felnőttnek. Ha mindenáron vele akarnék fedeztetni MAJD, akkor majd fizetnék neki azért. De a vételáron nem módosítanék. Mert mi van ha a féláron/ingyen egy majdani fedeztetésért eladott kiskutyáról kiderül, h nem tenyészthető valamilyen oknál fogva, vagy csak egyszerűen olyan temperamentumú lett akivel nem is szeretnék fedeztetni.

Én nem érzem korrektnek és felelősségteljesnek ezt az eljárást. Felelős tenyésztőként, aki a fajta érdekeit tartja szem előtt és háttérbe tudja szorítani elfogultságát az általa tenyésztett kutyák iránt, az ilyet nem tesz. Az én véleményem szerint.

2010. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy fajta iránt elkötelezett tenyésztővel is előfordulhat, hogy egy bizonyos párosításból szeretne megtartani egy kiskutyát, de belátja, hogy mivel sok a kutyus nem tudna vele megfelelően foglalkozni.
2010. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!