Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon bolhás a kutyám. Ettől...

Nagyon bolhás a kutyám. Ettől lehet bizonyos részeken kevesebb a szőre? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Rengeteg a bolha benne. Eddig csak a bőrén láttam, de most már elég ranezni és a szőrén is hemzsegnek. Sok helyen ritkább a szőre, de azokon a részeken ahol általában fekszik. A bolha miatt lehet, vagy kifekszi? Illetve most már a füle töve is sebes. Lehet az is a bolhatol?

Cseppet rendszeresen használunk,de sose irtja ki a bolhakat teljesen pedig többet próbáltunk. Most nyakörvet tettem rá, de ehhez még kevesebb reményt fűzök. Két napja van rajta azóta látom már a szőrén is a bolhakat.. Mit tudnátok ajanlani? Furdessem meg bolhairto samponnal? És úgy tegyem rá vissza a nyakörvet? Mindenhol mást írnak. Nagyon szőrén sajnálom szegényt. Piros is kicsit a bőre ott ahol kevesebb a szőr. (Hasa, mellkasa)


2018. aug. 12. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nagy valószínűséggel bolhaallergiás. De hát miért nem viszed el orvoshoz, aki kezelést is tud ajánlani?
2018. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rendesen fürdesd meg és ne csak egyszer! Ha kész vagy a fürdetéssel akkor vizsgáld át, hogy biztosan egy se maradjon benne. A sebet is tisztítsd ki.

Fürdetés után ne engedd egyből oda, ahol szokott lenni. Előtte írtsd ki a bolhákat mindenhonnan, kezdve a fekhelyével. És nem ártana orvoshoz is elvinned.

2018. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen cseppet használsz?

Milyen nyakörvet vettél?

Vegyél Neostomosan ampullát. 1 ampulla -1 liter vízhez. Ha nagyobb testű a kutyád, több ampulla kell. Alaposan lelocsolod a bekevert szerrel a kutyádat tocsogósra. Maj hagyod megszáradni.

2018. aug. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Többféle cseppet használtunk már (pl. Spot On, Frontline, Adventix. Nyakörvből Foresto van. Milyen sampont tudnátok ajánlani? Voltunk már dokinál, de ő is csak ezeket mondta... Megpróbálom kifürdetni belőle. Ha nem sikerül és nem javul a helyzet akkor újra elviszem.

A helyéről mivel tudnám kiirtani a bolhákat? (Az egész udvaron szabadon van, van egy ólja meg ott egy fedett rész, ott van föld is meg beton is aludni ott szokott éjszaka, de napközben járkál az egész udvaron).

2018. aug. 13. 00:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ólját fertőtlenítsétek teljesen le, erre akár egy szimpla rovarírtó is jó lesz. Annyi a lényeg, hogy alaposak legyetek. És a bolhaírtás után kb 1 hétig házban legyen a kutya, utána bemehet a kennelbe és ekkor tudjátok már a kert többi részét is bolhamentesíteni, ahová szintén 1 hétig nem engeditek a kutyát.

Nekem korábban volt már ilyen gondom, akkor nem tudtam ezt a megoldást használni a hatalmas terület miatt. Abban az esetben csak úgy tudtam megoldani, hogy az állatokat megfürdettem és másfél hónapig a rokonoknál szállásoltam el őket. Így a bolhák maguktól mentek el, ill. pusztultak el.

2018. aug. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Van egy cicám is. Benne nem látok bolhát, de biztos vagyok benne, hogy benne is van, van rajta csepp, de sokat van a kutyussal. Gondolom vele is azt kell csinálnom, mint a kutyával viszont utána, hogy lehet megelőzni, hogy bolhát hozzon haza? Nem egy csavarogós cica de ritkan mászkál a kornyeken.

Nehéz helyzet. Mikor idekoltoztem két évig semmilyen állatom nem volt mégis többször volt olyan, hogy az udvaron bolha ugrott rám. Sőt, most jut eszembe, hogy egyszer még mikor panelba laktam, szintén kisállat nélkül akkor is elszaporodtak a bolhak a lakásban és több hónap volt mire teljesen ki tudtam irtani őket. Szoval nem lesz könnyű..

Azt hittem, hogy a csepp távol tartja a bolhákat az állattól és az elég is, nem mennek rá, nincs miből táplálkozni,elpusztulnak. De látom és most már tudom is, hogy ez nem megy ilyen egyszerűen.

2018. aug. 13. 03:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Írtam a Neostomosant. Azzal fürdess, ne samponnal.

Ugyanezzel lehet bepermetezni az ólja környezetét, az ólat is. Cicára ne használd. Neki az Advantage spoton lehet a megfelelő. Persze, figyelni kell a macsek súlyára, hogy a megfelelő kiszerelést vegyed.

Állandóra pedig vegyél Piretrin port és szórd be vele az ólat. Ha elfogyott, újra szórod. Nem lesz baja a kutyának, ha ráfekszik, érintkezik vele.

Meleg van, a szabadban szaporodnak vígan a bolhák.

2018. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudod meggátolni még a bolhák ismételt feltűnését, hogy minden petét és lárvát eltávolítasz vagy elpusztítasz. Ezek a sötét, nedves helyeket kedvelik. Akár a padló repedéseiben is megbújhatnak. Természetesen szabad szemmel is láthatóak, kicsi fehér pontokat keress, olyasmi látvány mint a só.

De kerestem neked emellett egy videót, amely a bolhaírtásról és annak különböző módjairól szól: [link]

Úgy gondolom érdemes lenne megnézned, bár termék megjelenítés nincs benne.

2018. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!