Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Veletek van úgy bizonyos...

Veletek van úgy bizonyos baráti kapcsolatokban, hogy megelégednétek kevesebb kapcsolati eszközökkel?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt a kevesebb találkozást.Nem szóvá tevést, kérdőre vonást ha nem találkozunk.Nem élek remete módjára,elég sokfelé mozgolódok.De nem akarom,hogy egy barátnő belefollyon az életembe.Jóban vagyunk,de ez még nem ad felhatalmazást az illetőnek mindenre.Nekem az adott barátnővel elég ha hetente,kéthetente vagy három hetente találkozunk egyszer.Sokszor nincs kedvem hetente találkozni.A másik személy másképp igényelné,mert neki épp most több ideje van,mivel télen nincs annyi munkája.Amikor ő elfoglalt akkor nincsenek ilyen gondjai.Nekem elég vele annyit találkozni, amennyit egyébként is találkozunk.Hétvégi főiskolára járok-van mit tanulnom is,önismereti csoportba járok,elég sok mindenbe bekapcsolódok meg vannak más emberek is akikkel szívesen találkozok.Szívesebben mint az adott személlyel.

2017. dec. 7. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel a mentalitással ne tarts barátnőt.
2017. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Én máshogy el se tudnám képzelni. Vannak barátaim, meg haverok is, de nem szeretem ha állandóan a nyakamban lihegnek (meg szerencsére nem is olyanok)..néha összejárunk, meg néha facen beszélünk de nem minden nap. Ha kell valami tudom, hogy segítenek ha tudnak és én is nekik. Ennyi. De így vagyok pl a kapcsolatokkal is. Nem értem sokan 1-2 hónap után vagy még hamarabb miért költöznek össze, nem hagynak egymásnak szabad teret és egész nap együtt vannak. Ez akkor se egészséges szerintem, ha amúgy jól érzik magukat. Egy idő után folytogató érzéssé válik. Vagy csak én nem értem meg, mert én így érzem a dolgot :)
2017. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Huszonévesek körében talán elfogadható lehet az ilyesfajta elvárás, de a harmincas nők nagyrészt már a családalapítást tervezik, és ha nem hagyod, hogy bárki belefolyjon bizonyos szinten az életedbe, akkor úgy hiszem nem alakulhat ki mélyebb érzelmű kötődés.
2017. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Baráti kapcsolatban, hiszen erre utaltál a kérdés során mint rájöttem, elfogadható lehet ez a szemléletmód, bár egyesek hajlamosak hisztizni ha a másik fél hanyagolja őket, de aki nem felszínes barátságok iránt érdekelt, az a személy megértő lesz és elfogadja ha nem jártok egymás nyakára naponta.
2017. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Nincs. Akik a barátaim, azokkal szívesen töltöm az időmet, bármikor, amikor ráérünk, és főleg akkor, amikor szükségük van rám.

Azt nem nevezném barátságnak, ha valakire 3 hetente egyszer vagyok csak kíváncsi, vagy egyáltalán nincs hozzá kedvem, és nem akarom, hogy tudjon az életem dolgairól. Ez még laza, távoli haveri kapcsolatnak se nagyon nevezhető.

Szíved joga egyébként így érezni, nyilván nem lehet erőltetni, ha valakivel nem akarsz lenni.

DE ezt vele is tisztázd le, hiszen teljesen mások az elvárásaitok ettől a "kapcsolattól", ő a barátjának tart téged, számít rád, igényli a társaságodat... te pedig, mondhatni, magasról letojod és az írásod alapján nem is kedveled különösebben.

Ne hülyítsd, mondd meg neki, hogy mi a helyzet, így ahogy itt leírtad. Aztán hadd döntse el, hogy az igazság tudatában továbbra is szeretne veled találkozgatni, vagy inkább keres valakit, aki őszintén törődik vele.

2017. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Baráti kapcsolatról van szó és nem párkapcsolatról.Nem vagyunk tizenévesek hanem harminc körüliek.Szívesen találkozom másokkal, de volt már néhány nagyobb csalódásom és már másként élem meg az emberi kapcsolatokat.Az illető személyért meg nem tenném tűzbe a kezemet.Nem makulátlan a kapcsolat.Igen,most találkozgatna,mert jobban ráér.Volt amikor ő sem jelzett 1-2hónapig vagy nem egyszer az utolsó pillanatban lemondta a találkákat.Nem beszélve arról,hogy a születésnapomat is rendszeresen elfelejtette néhány alkalommal.
2017. dec. 7. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!