Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bizonyos autóknál, a közel...

Bizonyos autóknál, a közel azonos köbcentis, kevesebb lóerős dízelmotor jobban mozgatja az autót, mint a benzines?

Figyelt kérdés

Tegnap próbáltam két Renaultot, mindkettő Mégane II volt 4 ajtós karosszériával.


Az egyiknek a paraméterei, 1.4 16v 98 lóerő a másik 1.5 DCI 86le.


Azt tapasztaltam, hogy a DCI egész szépen elhúzza azt az autót.

Dinamikusabb, mint a benzines, annak ellenére, hogy kevesebb a paripája.Gázadáskor is "hamarabb felébred".


Az 1.4-es viszont, szerintem lomha egy kicsit.


Abból az 1.4 motorból mindent kihoztak a franciák, amit turbó nélkül kilehetett.

De, a Mégane nem olyan kicsi autó.


Az 5 ajtós "kacsafenekű" változatot, szerintem bírja az 1.4, de a 4 ajtóssal már küszködik.



2016. márc. 25. 18:00
 1/5 Tomcatters ***** válasza:
93%
Inkább csak érzetre mozgatja jobban :) benzinest jobban kell pörgetni :)
2016. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A dízel autókban nagyobb e nyomaték azért érzed. Az 1,4benzinesnek 127NM, az 1,5 dízelnek meg 240NM.
2016. márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tőzágon mész akkor a benzinesnek jobban kellene mozgatnia a kasztnit.


Ha normálisan közlekedsz, akkor a dízel magasabb nyomatékából alacsony fordulaton magasabb teljesítmény lesz, ami miatt dinamikusabbnak fogod érezni az autót és alacsony fordulaton közlekedve tényleg jobban fog menni a dízel.

2016. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyomaték miatt érzed ezt.
2016. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tomcatters ***** válasza:
70%
#3 Tökéletesen összefoglalta a lényeget :)
2016. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!