Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek meg egy kutyat....

Szeretnek meg egy kutyat. Melyik a jobb a kutyanak ha egyedul van vagy ha van egy masik kutya is? Érveljetek mind a ketto mellez kérlek!

Figyelt kérdés

2018. aug. 13. 03:45
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Saját tapasztalatom szerint sokkal jobb ha több kutya van egy háznál.


Eddig 1 kutyám volt és nagyon szomroú volt amíg egyedül volt,de azóta van még egy kutyám és egész nap szaladgálnak együtt,játszanak mikor kedvük tartja,ha esik az eső összebújnak,szeretik egymást.

Most ha nem is vagyok otthon tudom,hogy ők vigyáznak egymásra és nem unatkoznak.

Régen mikor egyedüli kutyám volt sokat unatkozott és ugatott szinte mindenkire azóta mióta van mégegy annyit nem ugat csak ha tényleg olyan a helyzet.


Ha van időd,energiád,és elég pénzed mégegy kutyára szerintem megéri.

2018. aug. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig két kutyám volt, most egy van (sajnos az egyiket el kellett engednünk) .

Semmivel nem volt különb a két kutya. Ha unatkoztak, akkor nem kezdtek el játszani, hanem együtt unatkoztak. Ha ugatni kellett valamit akkor rögtön ketten kezdtek rá.

Sétánál macerásabb egy forgalmas út szélén két kutyával manőverezni. Időben is kétszer annyi ráfordítást iglnyeltek és állandó bűntudatom volt, hogy ma xy-nal nem foglalkoztam eleget, ma meg yx-szel.

Persze mindkettő megkapta a kellő figyelmet, ez csak ilyen paranoia szerű volt.

Az egyik kutyám hobby kutya volt, a másik sportkutya (versenyekre járunk) és így egyértelmű, hogy mindketten másfajta foglalkozást igényeltek, nem tudtam egybeolvasztani mondjuk a trükktanulást vagy egyéb foglalkozást.


Ellenben, azért szerették egymást a kutyáim, a kicsit megviselte a nagyobb halála, de én semmiképp nem vennék mellé mégegy kutyát. Én most szívesebben vagyok egykutyás. Így tudom, hogy megkapja a kellő foglalkozást, sőt még annál is többet. Plusz ugye tudok a versenyekre, edzésére koncentrálni megfelelően.

2018. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Ha gazdi foglalkozik velük. Vele. A kutyaknak nem egymástól kell várniuk az utasításokat, hanem a gazdájuktól, következésképp, ha nem foglalkozol velük, akkor együtt unatkoznak, néha-néha megtalálják egymást. A két kutya nem arra való, hogy "majd lefárasztják egymást". Hanem egészen egyszerűen a gazdának a döntése, hogy bővül-e a falka vagy nem.


Az sem mindegy milyen a kutyák jelleme. Ha van egy pörgős kutyád, mellé hozol egy málé, mafla kutyát, akkor abból egymás cseszegetése is lehet, de minimum olyan problémák, amik mind-mind abból fakadnak, hogy eltérő a két kutya habitusa. Ugyanez fordítva. Nagyon macera az első hónapokban, vagy hetekben, a falkasorrend kialakítása, ha van egy meglévő, pörgős-domináló vagy fiatal, vahy neveletlen kutyád.


A két kutya azért jó,mert minden jobb, ha többen csináljátok. Teljesen más egy kutyával, vagy kettővel labdázni, feladatokat csinálni, de ha nagyon profi vagy, még pihent trükköket is tudsz tanítani, amihez két kutya kell.

2018. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
A kutyának szerintem jobb, ha ketten vannak, feltéve hogy összeillenek (mondjuk nem raksz egy lustább kutya mellé egy izgágát vagy egy domináns kan mellé egy másik ugyanolyat). Viszont nehogy azt hidd, hogy akkor kevesebbet kell velük foglalkoznod! ;) Pont, hogy többet, mert mindkét kutya igényelni fogja, hogy foglalkozz vele (főleg, ha féltékenyek), az sem biztos, hogy fogod tudni őket együtt sétáltatni, arra is figyelni kell, hogy hozzád is kötődjenek, ne csak egymáshoz. És ettől még unatkozhatnak, de ha játékosak, akkor talán egy kicsivel kevesebbet.
2018. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor legyen még egy, ha kertes házban laksz. Egyébként állat- (meg ember-, csak ez kit érdekel...) kínzás.
2018. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már miért is, 5-ös?

Miért állatkínzás két kutyát panelban tartani? Ha rendesen le vannak mozgatva akkor amúgy egésznap csak fekszenek. És lefogadom, hogy sokkal többet foglalkoznak a panelban élő kutyákkal, mint az udvarra kicsapottakkal (kinek nem inge nem veszi magára) . Arról nem is beszélve, hogy a kutyák legalább ÁLLANDÓAN a gazdájuk közelében lehetbek, aktívan részt vesznek a családi életben.


Mellesleg én kertesben élek és volt két kutyám (jelenleg csak 1 van) és BENTIEK voltak. Csak pisilni mentek ki az udvarra, meg esetleg játszani, de amúgy napi 2x hosszú sétára mentünk. A mostani egy kutyám is csak benti és köszöni szépen, nagyon boldog. Pedig nem egy kis mozgásigényű kanapékutya.

2018. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"a kutyák legalább ÁLLANDÓAN a gazdájuk közelében lehetbek, aktívan részt vesznek a családi életben."


Aha, mert a családok egész nap otthon kuksolnak, ugye?

2018. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, de legalább amikor otthon van a család akkor a közelükben vannak. Ellenben egy kerti kutyával akihez max 3 órára mennek ki vagy rosszabb esetben csak egy buksisimire.


Na ki látja többet a gazdáját? A kerti kutya vagy a panel?


Mellesleg lehet kint is meg bent is tartani a kutyát, de ne állatkínzózd le azokat akik panelban tartják a kutyájuk!

Lehet több hektáros kerted, ha a kutya csak ki van csapva ugyanúgy unatkozik és beleőrül a tétlenségbe.

2018. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 vantel ***** válasza:

Mire akarod használni?

Cél nélkül akár hány kutya lesz nekik nem jó!

Pl.: terelés,vadászat,nyomkövetés.

2020. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!