Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Állatorvos nem igazán jöhet szóba.

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kistestű keverék szuka kutyám.Valahogy nagyon bolhás lett.

Már 5-ször megfürdettem bolhairtós samponnal és vettem rá bolhanyakörvet,cseppeket,de semmi nem használt.Ugyanúgy vakarodzik.

Megszeretném mutatni egy dokinak,de nem lehet.Nagyon fél az idegenektől próbál kiszabadulni a hámból és menekülni(mentett kutya bántalmazva lett).Mikor ivartalanítva is lett a doki alig bírta beadni neki az altatót annyira félt.Ha nagyon muszáj elviszem csak nem akarom ekkora stressznek kitenni.

Egyébként a mindennapi séta alatt is fél.



A szőre is nagyon hullik,de az mindig is hullott.

Mit adjak neki ami használ?


2018. aug. 13. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

VIDD EL ÁLLATORVOSHOZ!!!


Nem tehetsz mást.

2018. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire kitud bújni akkor míg orvoshoz mész javaslom a textil fojtó nyakörvet,abból nem tud kibújni. Egyébként suliba rehabilitációra érdemes lenne vinni,illetve az önbizalmát feljebb tornázni.


Nem elég a kutyát kezelni, ha van más kutya,macska azokat is kell illetve a lakást,kertet fekhelyet mindent amivel a kutya érintkezik ki kell mosni,fertőtleníteni,lehet kapni bolha írtós sprayt minden azzal fújkodni, 2 hetente ismétlés.

2018. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Neostomosannal fürdesd meg,mosd át a helyét ezzel a szerrel. (Nézz utána a neten,hogyan kell alkalmazni,gyógyszertárban lehet venni.)

Az állatorvos is csak csepegtetőt tud adni,szerintem emiatt ne vidd el,ne stresszeld.

2018. aug. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
64%
Ne vidd el állatorvoshoz, hanem csak te menj el. Mond el az állatdokinak hogy nem használ az a sampon amit próbáltál, írjon fel valamit ami biztos használ. Vagy ha van olyan szomszédod, ismerősöd vagy barátod, akinek van kutyája, megkérdezheted hogy volt-e már bolhás, és mit használt.
2018. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Tuti bolhás? Nekem gyanús hogy nem.

Bőrkaparékot kéne venni tőle s azt beküldeni laborba.

Én megkérném a dokit, hogy mutassa meg, hogyan kell, s levenném magam.

Aztán ha kiderül mi is a gond (atka, gomba, akármi), akkor lehet megfelelően kezelni.


A neostomosan viszont több mindenre hat, esetleg próbáld meg azt. De én akkor is konzultálnék egy állatorvossal.

2018. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha bolha ekcéma alakult ki,azért csak el kell vinnie,mert ez már nem úgy tűnik,hogy van benne egy két bolha, itt már eléggé nagy a baj.

Neostomosan a legjobb bolhaírtásra,fürdesd meg a kutyát ezzel majd fújd be a környezetét.

2018. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor elviszem inkább dokihoz.

Már a helye és a környezete is kezelve lett,nincs is bolha szerintem a kutyába sem,de nagyon vakarozik harapdálja magát


Szerintetek buszra felvihetem?csak mert a helyi doki még a macskának sem tudott oltást adnk és van egy dokink 20km-re hozzá járunk,de apa azt mondta be nem ülteti ezt a kutyát a kocsijába,tehát busszal vagy vonattal kell mennünk.Melyik lenne kiméletesebb neki?

2018. aug. 13. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A vonat kevésbé stresszes, de mindkét esetben kell rá szájkosár, akkor nem köthetned beléd. Meg mondjuk azt én nem hangoztatnám, hogy bolhás, még ha valójában nem is az.
2018. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szájkosara van neki,nem bolhás tegnap átnéztem egy darab bolha és bolha ürülék sincsen rajta.
2018. aug. 14. 06:06
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
A bűzmirigye miatt is viszkethet. Mindenképpen az állatorvos tudna biztosat mondani. Mi lenne ha kihívnátok a dokit? Legalább ha már idegen ember jön, a megszokott környezet marad.
2018. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!