Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tiszta kiütés azokon...

A kutyám tiszta kiütés azokon a helyeken ahol kevés a szőre?

Figyelt kérdés
Picikét vérzik is neki illetve a füle töve. Nagyon bolhás. Felhivtam a dokit, az mondta, hogy attól lehet. A bolhairtas már folyamatban. (Megfurdettem, a helyét is befújtam, megelőzésre kapott cseppet. A kiütéseket, főleg ahol sebes lefertőtlenítettem. Tényleg a bolha okozhatja? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2018. aug. 16. 15:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Meg egy kérdés. Van egy szemölcse és a doki azt mondta, hogy jóindulatú és nem tud áttéteket képezni, de mivel azok az oldalon fekszik sokat állandóan kisebesiti. Viszont a doki szerint ilyen miatt nem érdemes altatni a kutyat. Több orvos mondta ezt viszont én úgy félek. Most is olyan barnás szín van a seb mellett gondolom gyógyul és a var, de mindig úgy panikolok, hogy az pigmentfolt és kezd elszinezodni vagy ilyesmi.

Erről mit gondoltok? Bizzak az orvosokban vagy szedessem le? Egy éve vettem észre rajta először viszont télen inkább a házban szokott bent lenni és nem az udvaron van szóval akkor nem volt vele soha semmi gond. Ott nem tudta kidorzsolni

2018. aug. 16. 16:04
 2/11 anonim ***** válasza:

Vidd el egy normális klinikára, ahol korrektül kezelik a bolhásságát, illetve a fekélyes kinövését!

Szerencsétlen kutya :(

2018. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne pánikolj, hanem vidd el egy felszerelt rendelőbe. Nem normális hogy vérzik a szemölcse, ahogy a többi problémája sem! Ne telefonon konzultálj az orvossal, és ne házhoz járó oltó dokikat hívj!

Irány egy normális, felszerelt rendelő!!!

2018. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most gondolhattok felelotlennek, de nem vagyok. Én mindenre odafigyelek és próbálom a legjobb ellatast nyújtani neki. Egy "népszerű" allatkorhazat hívtam fel csak ide nem írom le melyiket, nem akarok senkinek rosszat. Ők mondták, hogy mivel bolhás először azt kell kezelni, mert valószínűleg attól vannak a kiütések és ezt itthon is megtehetem. Mindig volt rajta csepp, de onmagaban úgy látszik nem volt elég. A szemölcsét szinten ebben a kórházban látta szakorvos. Nem nyugodtam meg, már 5 orvost kerdeztem, egyik szerint se kell leszedni. Nem magátol vérzik, kisebesiti, begyogyul aztán valamelyik másik reszen megint. Ha bent van a házban akkor Szép és nincs vele gond. De az udvaron fekszik/hempereg a betonon, fűben,kavicsok között, bárhol.. És rossz helyen van neki.
2018. aug. 16. 17:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezért kell levetetni mert rossz helyen van neki.

Mi az oka, hogy nem akarják levenni, egy 15 perces bódításban??? A legtöbb orvos nem csinál ebből problémát.

2018. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Volt egy bénulása (sérv miatt) 2 évvel ezelőtt. 2 műtét és fél év fizioterapianak köszönhetőnen rendbejott, de az orvos szerint nem tenne jót az idegrendszerenek az altatás/bódítás. Az visszamaradt, hogy kicsit nehezen áll fel fekvésből. Ez nem látszik, de meghúzza az oldalát olyankor egy kicsit és pont ott van a szemölcs is. Ezért is horzsolja le mindig.
2018. aug. 16. 18:14
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazábol azt sem értem miért nem elég egy sima erzestelenites. Nekem is volt ilyen mutetem. Semmit nem éreztem . És egy percig se tartott.
2018. aug. 16. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Amúgy nincs helyi érzéstelenítés kutyáknál kimetszésnél én is úgy tudom, mert őket nem lehet úgy kontrollálni mint az embereket, és mozognának, így össze-vissza metszené őket a sebész.
2018. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6 éves, nem idős. Nehéz, mert ragaszkodnek én is ahhoz, hogy vegyék le neki, ugyanakkor ha rosszat teszek neki ezzel az altatas miatt azt sose bocsajtanam megy magamnak. Én nem értek ehhez. De majd megkerdezem a dokit konkretan, hogy mik lehetnek a következmények,mert eddig nem mentünk bele csak annyit mondott, hogy fölösleges leszedni. Viszont állandóan csak stresszelek emiatt.

A kiutesek most jöttek ki rajta meg most lett ennyire bolhas, eddig sose tűnt úgy, hogy az lenne és mindig kezelve volt a bolhák ellen, ahogy írtam. Szóval ha nem javul a bolhairtas ellenére se pár napon belül akkor azzal is elviszem mindenképpen.

2018. aug. 16. 18:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy 6 éves kutya még fiatal, még ha nagytestű is.

Ha jó a vérképe, minden további nélkül lehet bódítani. Előtte csináltass egy vérképet, ha vese/máj jó, akkor nagy valószínűséggel semmi gond nem lesz a pár perces bódítás alatt. Viszont ne hagyd elfajulni a bőrkinövést, mert előbb-utóbb rosszindulatúvá válhat az állandó irritációtól, és akkor már nem segít a kimetszés!

2018. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!