Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » SOS! Mitől lehet ez? Hirtelen...

SOS! Mitől lehet ez? Hirtelen előjött egy majd három másik kiütés szerű valami (nem piros hanem "átlászó" duzzanat) az alkaromon, később kettő a combomon teljesen más helyeken. Égő, viszkető és szúró érzés kíséri őket.

Figyelt kérdés

Egész nap egy idegen helyen voltam, a szabadban is töltöttem sok időt (kisgyerekekkel) és legalább két órája itthon voltam mikor kijöttek. Előtte ettem olyan ételt, amit még sosem ezelőtt, lehetek allergiás rá vagy a mai nap folyamán szedtem össze valamit? Eddig nem tudok semmiről amire allergiás lehetnék.

18/L



2016. jún. 20. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ételektől (főleg gyerekeknél) megjelenhetnek ún "csalán kiütések", melyek mérete 2-3 mm, általában átlátszók és sok van belőlük. Ezek 2-3 nap múltán általában megszűnnek.

Nagyobb ("víz")hólyagok is előfordulhatnak a bőrön =pl. tenyéren) erősebb, szokatlan fizikai munka után.

Úgyszintén lehetségesek fertőzés által keletkezett hólyagok is. Ezeket gyógyszeresen kezelni kell.

A legjobb egy bőrgyógyász szakorvost felkeresni, aki pontosan meg tudja állapítani az okot és a kezelést.

2016. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!