Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutya...

Szerintetek milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyát szeretnék viszont elég kicsi kértünk van csak és napi kétszer tudnám sétáltatni, reggel akár futhatnék is vele. Hétvégén persze többször. Mivel nem volt még kutyám ezért nem vagyok tapasztalt a tanítása terén és macskám is van szóval nem lenne jó ha túl nagy lenne a vadászösztöne. Nem olyan fontos de örülnék ha tudná őrizni a házat. A szomszédban sok kisgyerek van szóval jó lenne ha szeretné a gyerekeket. Nem tudom mi lenne a megfelelő kutya a számomra, lehet hogy túl sokat kérek.

2018. aug. 17. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nagytestű, de nem túl nagy mozgásigényű, kertben tartható kutyafajták például: berni pásztor, leonbergi, újfundlandi. Ezek a kutyák, normális nevelés esetén, jól kijönnek a gyerekekkel, és a macskával is. De azért az alapvető szocializáció, nevelés náluk is elengedhetetlen.

Ennél nagyobb mozgásigényű, kisebb testű, több foglalkozást igénylő, de még megfelelő fajta lehet a labrador vagy golden retriever.

A tanításnak a kutya beszerzése előtt olvass utána alaposan, és a választott fajtának is.

Lényeges, hogy ne szaporítótól vásárolj, pláne nagytestű (ergo diszpláziára hajlamos) fajtát, hanem jó hírű tenyésztőtől!

Ha még soha nem neveltél kutyát, akkor érdemes vele kutyaoviba és egy alap engedelmes tanfolyamra eljárni majd vele, itt rengeteg hasznos dolgot meg fogsz tanulni.

2018. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! ^^ A leonbergin én is gondolkodtam, és csak két gondom volt vele. Az egyik hogy szörnyen drága nem csak megvenni hanem a havi kajája és az oltások is, főleg hogy amíg növésben van nagyon sokat eszik. És nagytestű alatt igazából nem csak az ilyen óriási méretű kutyusokra gondoltam, pl még a dalmata is beletartozik bőven
2018. aug. 17. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Akkor a golden retriever vagy labrador, amit el tudok képzelni.

A dalmata pl. nem tartható udvaron fűtésszezonban, és semmilyen rövid szőrű fajta. Emellett vadászkutya, makacs, hatalmas mozgásigénye van és nehezen nevelhető. Semmiképp nem javaslom.

2018. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom csak viszonyításképpen mondtam
2018. aug. 17. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos hogy fajtatiszta legyen, akkor menhelyről is hozhatsz, sok kutyus van ott akik megfelelnek a célodnak, illetve ha mégis fontos a fajta, de nem akarsz drága kutyát, akkor a fajtamentőknél is érdeklődhetsz.
2018. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mármint a dalmatát. És köszi a segítséget ^^
2018. aug. 17. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy labrador ideális választás lehet.
2018. aug. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekünk bernipásztorunk volt. Könnyen tanítható és iszonyat barátságos jószág. Én mindenképp ezt a fajtát ajánlom! :)
2018. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!