Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám átjár egy szuka...

A kutyám átjár egy szuka kutyushoz, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van két házzal arréb egy látásból németjuhásznak tűnő szuka kutya, az én kan kutyám oda átjár hozzá.

Nem tudnak párzani, magasságkülömbség miatt, csak ott ül melette és őrzi.

Naponta mostanában 1-2x jár haza.De akkor is csak 5 percre, utána már szalad is vissza.

Ivartalanítani most nem tudjuk, mert három hétig még nem üzemel az autónk, szóval ez a lehetőség kilőve.

Szerintem ott megetetik és megitatják, mert akkor éhes lenne és többször jönne haza.


Általában a napja nagy részét az előszobában tölti, néha kikéreckedik,játszik a cicákkal meg hasonlók.De most amikor beengedjük ott ül az ajtó előtt és vonyít.

A másik kutya gazdáját nem zavarja a mi kutyánk jelenléte, az ott lakó kislány kifejezetten szereti babusgatni.


Mit lehet vele kezdeni?



2018. aug. 18. 16:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
jövőhnapbal egy másik szuka fog tüzelni és a kutyát elüti a kocsi vagy feleszik valami mérget vagy valaki jogosan megunja a gátlástalan egyedül utcán flangáló kutyát és megöli vagy egy kóbor kutya öli meg. esetleg valaki úgy dönt hogy megtartja, nem értem miért ez a nagy nyugalom
2018. aug. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

10-es, nem ismersz minket,a kertünket, szóval ne légy ideges.

Nem lehet azt megoldani, képzeld.Valahogy ilyen is létezik :)))

A nagy hátsókert meg előny,mert sok helye van a kutyinak, és nem tüzelős időszakban nem kolbászol el.És remélem a válaszaimból levetted hogy gyerek vagyok, ez alapján kérjétek hogy rittyensek össze egy 2200 négyzetmétert körbeölelő kerítés. (Egyik oldalon van, másik oldalon bokrok szegélyezik, harmadikon orgonák, ott átmész kijutsz a szántóföldre.)

2018. aug. 18. 19:24
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád nem szökhet. És pont.


Csináld meg normálisan a kerítést. Egy megfelelő, nem putris kertből nem tud szökni a kutya.

Ivartalanítsd és ne a kifogásokat keresd.

Neveld meg a kutyádat. Egy normálisan nevelt kutya akkor sem szökik, ha nyitva marad a kapu. Akkor sem, ha tüzel egy szuka.

2018. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A kerítést illetve a herélést mondták, a válaszaid alapjan gondolom az ideiglenes futólánc nem játszik. A kutyát nem hagyhatod kóborolni hiába tudod hogy hol van ha nem vagy ott vele illetve nincs rajta póráz büntethetnek. A méretbeli különbség olyan hogy anyósomnál a szuka magyarvizsla a lépcsőhöz állt a foxi meg a lépcsőre és már ment is a menet. Most még örzi a szukát mert lehet hogy még nincs itt az ideje a párzásnak de jövőhéten már más lehet a helyzet. Ha annyira zavar hogy a kanod udvarolgat akkor ne fujjogj le minden választ. Ha semmi sem opció nem értem minek írtad ki a kérdést. Amúgy én tüzeléskor többet mozgatom (pl bicaj ha az idő engedi) a kan kutyám. Fáradtan nincs akkora kedve csajozni bár eddig soha meg se probált szökni.
2018. aug. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Csináltasd meg neki a kerítést és szigorúan büntesd ezt a viselkedést.

Simán felcsinálja a méret különbség ellenére is.... Nem egy példa van erre, minimum egymillió...


Nem minden szuka tulaj ilyen jofej. Ha ki fogsz egy olyat, akinek munka/kiállítási szukaja van és tuzelesnel atmászik siman elviteti. Én ezt tennem.

2018. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én úgy oldanám meg, hogy amikor ott a KUTYÁD egyszerűen kihívnám a rendőrséget, vagy a sintért, hogy vigye el.


Ugyanis az ninszensz, hogy nem csinálsz kerítést - ami a TE dolgod - és emiatt szökik a kutyád.

2018. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ne legyél ilyen felsőbbrendű, mert valaki majd megunja, hogy az utcán flangál és kilövi a pitsába.


A TE dolgod biztosítani, hogy kutya telekhatáron belül maradjon!

2018. aug. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én pl. rendszeresen vagyok ideiglenes befogadó, illetve rendszeresen szedek össze utcáról kutyát. Ha nincs benne chip, simán állatorvossal elláttatom és magamhoz veszem. Nem félsz emiatt? Vagy hogy kisgyerekre támad?
2018. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Minek tartotok kutyát, ha nem tudtok elkeríteni neki egy részt abból a hatalmas nagy kertből? Itt mindenki elmondta mi lenne a dolgod, de te ahogy látom semmibe vetted a tanácsokat, mert nagy az udvar és drága a kerítés. Kérdem én, akkor minek kutya ha kerítésre se futja? Aztán majd ha valaki elüti a kocsival, akkor persze a szemét autóvezető lesz a hibás mert jajj szegény kutyuli mutyuli nem csinált semmi rosszat. Vagy valakinek elege lesz, és megoldja, hogy többet ne lásd a kutyádat. Azt írtad még gyerek vagy, akkor könyörgöm ne velünk beszéld meg az efféle problémáidat hanem a szüleiddel. Ha van bennük egy cseppnyi emberség, akkor tenni fognak az ügy érdekében. Ha pedig nincs, akkor többet ne legyen kutyátok, mert veszélyt jelentetek más emberek testi épségre valamint a kutya egészségére és testi épségére is.
2018. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!