Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyámat egy új kiskutyához?

Figyelt kérdés

Pár napja került hozzánk egy kan kiskutya, akit be is mutattam az idősebb (kb. 3-4 éves ivartalanított kan) kutyánknak. Olvasgattam előtte hogy mire számíthatok, de nagy meglepetésemre az idősebb kutya nem morgott vagy ugatott a kicsire. Helyette követte minden egyes lépését szagolgatta, nyalogatta a privát részeit, lökdöste néha kicsit harapdálta, tehát nem hagyta békén egy percre sem. A kicsi meg ugye próbált menekülni tőle.


Félve attól, nehogy véletlen megölje inkább elkerítettem a kettőt. Most akárhányszor meglátja az idősebb a kicsit szinte megbolondul és minden áron a kicsi közelébe akar kerülni. Ez normális viselkedés az idősebb részéről? Illetve, meg fogja-e szokni valaha is a kicsit?


Tudom, hogy ez nem egyik napról a másikra történik, de félek attól hogy soha nem fogják egymást megszokni.



2018. aug. 20. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem egy kutyasuliban dolgozó ember segített néhány éve.
2018. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Mikor hozzám került egy kölyök féltem mert a kutyám agressziv más kutyákkal(kiskorában történt támadás miatt)de nem lett semmi baj,nekem is azt csinálta mint neked eleinte aztán abbahagyta és követi mindenhová (van hogy tisztes távolságból)és figyel,vigyázz rá


Könnyebb lenne ha elmondanád hogy milyen fajtákról van szó vagy hogy mekkora a méretbeli különbség


Nálunk nem nagy volt a méretbeli különbség az idősebb tacsi keverék a másik meg törpetacsi

2018. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
Pontosan ugyanezt csinálta az én 14 éves kutyám a kicsivel. Mi nem különítettük el őket, de persze egész nap rajtuk tartottuk a szemünket ugrásra készen, illetve a kisebbik ugyre mindig hozzánk menekült. A kiskutya velünk aludt a lakásban, így éjjel nem együtt voltak. A nagy két nap után megszokta a kiskutyát, most már inkább a kicsi az, aki túl lelkes, ő harapdálja az idősebbet. Hozzá fognak szokni a helyzethez a te kutyáid is :)
2018. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Miért különítetted el? Ezzel megsokszoroztad a problémát. Azért örül neki annyira, mert ritkán látja. Egy légtérben éljék az életüket, mikor megszokják egymást, akkor már természetesnek veszi a nagy, hogy egymás közelében vannak. Megölni pedig barátkozással nem fogja.
2018. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az idősebb közepes termetű keverék kutya (az apja elvileg németjuhász, az anyja pedig megint keverék, de kinézetre inkább az anyjára ütött)

A kicsi is elvileg keverék (leginkább egy komondorra hasonlít).

A probléma leginkább az, hogy még nagyon kis kutyáról van szó, akit a nagyobb néha igen erősen megharap (mert felvonyítgat a kicsi). Emellett úgy tűnik, persze lehet csak nekem, mintha a nagyobb maga alá akarná húzni a kicsit, szó szerint.

2018. aug. 20. 19:47
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem értelek, miért választottad el őket egymástól? A kutyáknál az a normális, ha szagolgatják, nyalogatják egymást. Ha meg akarná ölni a nagykutya, akkor ugatná, rátámadna, beleharapna a bőrébe, szerintem ha ismered a kutyádat, akkor látod rajta, ha agresszív állapotban van. A leírásod alapján csak játszanak vagy a nagy fegyelmezni próbálja a kicsit, nem derül ki pontosan, hogy melyikről lehet szó.
2018. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Az oké, hogy elszeparálod őket még, ha nem tudsz rájuk figyelni. De így nem fognak össze szokni. Miért nem tiltod a túlzott közeledést a nagynál? Vagy ha nem jól nevelt, nem tudod tiltani, miért kellett második kutya?
2018. aug. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A legelején a mi öregünk is így ismerkedett a kicsivel, mi úgy oldottuk meg, hogy volt olyan hely (a kicsi háza leszűkített ajtóval), ahova visszavonulhatott úgy, hogy az öreg nem fért hozzá. A legelején sokat volt ott, de a második naptól a nagy kutya heves ismerkedése is alább hagyott és a kölyök is felbátorodott.

Én nem választanám külön, de egyrészt felügyelném őket, másrészt lehetőséget adnék a kölyöknek, hogy visszavonuljon. Akár a gazdájához, akár egy nyugodt helyre.

2018. aug. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Vannak fejlemények, 2 napig csak úgy engedtem össze őket ha én is ott voltam. Jól megvoltak egymással talán csak annyi, hogy az idős irigykedik és nem nagyon engedi a kicsit a közelünkbe, mindig közénk áll :D


Most már felügyelet nélkül vannak együtt, köszönöm a segítséget! :)

2018. aug. 23. 17:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha "irigykedik", tiltsd, de azonnal! Neveletlen kutya mellé soha ne vállalj másikat, előbb neveld meg.
2018. aug. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!