Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról hogy sok...

Mit gondoltok arról hogy sok tenyésztő, és menhely nem ad kutyát albérletbe?

Figyelt kérdés
Én nem értek ezzel egyet teljesen, ez így olyan vagy fekete, vagy fehér hozzáállás, szerintem a körülmények fontosabbak. Albérletben is élhet mondjuk egy amúgy megfelelő anyagi helyzetű középkorú pár, akik nem is vágynak saját lakásra, mert várhatóan pár évente költöznek. Nyilván a kutyát megengedi a tulaj, esetleg van egy kis kertrész is, ahová szabadon kijárhat pisilni bármikor. Ha a tulaj felmondaná az albérletet, ugyanúgy találnak másik kutyás lakást, vagy házat hiszen nem okoz nekik gondot például egy 200 ezres bérleti díj. Ugyanígy, a saját lakásba érkező kutya sem biztos hogy örök életébe biztonságban lesz. Gondoljunk csak egy fiatal párra, akik hónapról hónapra élnek, igaz az egyik félnek van egy hiteles lakása, a másik csak nála él, de aztán szakításkor a tulaj úgy dönt vigye a kutyát is a volt párja ahova akarja. Vagy ha nem is szakítanak, de mégsem tudják finanszírozni a kutyatartást, és utcára teszik.
2018. aug. 22. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Fajtafüggő is azėrt. Egy csivava ok... Mehet. De gondolj bele egy Kau vagy kájnem egy belvárosi panel 4 emeleti albiba való kutya.
2018. aug. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Amíg ilyen az itthoni bérleti morál, miszerint 100 bérbeadóból jó ha 15 enged kutyát az ingatlanába, totál megértem, hogy ellenzik... Jó, hogy most van egy olyan bérleménye az embernek, ahol engednek ebet, viszont nem lakik valaki 15 évig egy bérleményben - márpedig egy kutya elélhet annyi ideig -, és a következő ingatlanban nem engedik a kutyát. Szerinted inkább a híd alatt alszik a gazda, vagy lepasszolja az ebet, csak hogy legyen hol laknia? Tisztelet a kivételnek, de sokan az utóbbit választják, ezért ingatag talaj bérleménybe örökbe fogadni.
2018. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
91%
Sajnos jogos. Nagyon sok kutya kerül vissza olyan indokokkal, hogy költözés meg nem engedte a főbérlő. Én épp ezzel vagyok bajban, menhelyen van egy kutya akit imádok és minden héten járok ki hozzá, viszont albérletben lakom és előreláthatólag még 5-6 év, mire összekaparok egy saját lakást, így kb. esélytelen. Még ha találnék is egy olyan bérlőt aki megengedi a kutyát, ugye az csak albérlet, bármikor kiderülhet hogy a főbérlőnek kell a lakás és akkor mi garantálja hogy találok olyan következő albit ahova beengednek egy kutyával? Főleg hogy nem ilyen kis yorkiról, hanem egy közel 40 kilós ebről van szó. Nem a menhellyel van probléma, én sem adnám ki magamnak. A gubanc a főbérlőkkel van, mert a legtöbb sajnos elég korlátolt és azt hiszik, hogy ha van háziállatod, akkor annak majd az lesz az első dolga hogy a vakolatig bontsa a lakást. Főleg ha meglátnák a kutyám mázsás kis testét. Az egy dolog hogy én lemozgatnám és a kutya is lakáskompatibilis, valamint a gondozók is kiadnák nekem lakásba de amíg ilyen a főbérlők 99%-a, addig a kutya érdekeit nézve nem tudom bevállalni.
2018. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Menj fel facen egy kutyás csoportba... Naponta több olyan poszt van, hogy xy-t kirakták az albérletből, megválna a kutyától, mert nem viheti a következő helyre.
2018. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Teljes mértékben megértem. Ma egy olyan kutyához hívtak ki holot nem vagyok allat orvos sem állatmentő szimplán a kutya futatóról ismernek hogy a tkás közepes termetű domináns ivaros kan otthon van két gyerekkel a szülők napok óta sehol és a kutya lába sebes. Kimegyek ismerősi alapon hogy megnézem a kutya lábát össze kell varni ajanlom hogy legkésőbb holnap hívják ki a dokit erre nincs pénz rá, a kutya minőségi etetésére sincs sőt lassan egy éve nem látta doki az állatot. Konrétan a család azt se tudja jövő hónapba lesz e hol lakniuk nem ám a kutya... Megértem azt aki nem ad kutyát bizonytalan családhoz.
2018. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki megfelelő anyagi helyzetben van,annak van saját lakása,kertes háza,stb.Senki sem szereti más zsebét tömni ,ma már,több százezer forinttal.Én menhelyen vagyok önkéntes segítő,a kutyák nagy része pont a saját tulajdonú ingatlannal nem rendelkezőktől kerül be vagy vissza.Ha mennie kell bármi okból,általában a kutya gond lesz és megválnak tőle.Az albérlet egy ,valamennyire kiszolgáltatott helyzet,sokkal bizonytalanabb,mint egy saját házzal,lakással rendelkező személy helyzete.Mi sem adunk albérletbe kutyát.
2018. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

A tenyésztőket még úgy megértem, de a menhelyeseket nem. A legrosszabb, ami történhet, hogy a kutya pár év múlva visszakerül, de addig is van reális esélye arra, hogy normális gazdát találjon.

A főbérlőket is teljesen meg tudom érteni. Lehet, hogy a gyakorit csak jólnevelt mintakuyák gazdái olvassák, de a lakásban tartott kutyák nagy százaléka nincs ilyen tudományosan megnevelve, rongálja az ingatlant, és még büdös is, ami a gazdának nem tűnik fel, de egy nem-kutyásnak igen. Sajnos láttam olyan lakást, ami hónapok múlva is bűzlött a benne tartott - egyébként tudományosan gondozott - kutyáktól. Kutyásnak kiadni lakást egy kockázati tényező, és senki nem kötelezhető, hogy ezt jófejségből viselje. Ez nem korlátoltság.

2018. aug. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos. Bevallom az ő helyükben én se adnék. Lehet csűrni-csavarni, szélsőséges példákat felhozni, de ha valaki rendesen belegondol, akkor egyértelműen kitűnik, hogy egy albérletben lakó helyzete sokkal bizonytalanabb és kiszámíthatatlanabb, mint azé, aki a saját vagy legalább egy családtagja ingatlanában lakik.

Én a menhelyek álláspontját is megértem. Az állandó gazdaváltás nem tesz jót a kutyáknak, ha sejthető, hogy a kutya valószínűleg visszakerül, akkor inkább el se vigyék. Nem kell még több traumát okozni az állatnak.

2018. aug. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azok, amiket leírtál létező kivételek, de nem ez az átlagos. Az albérletben lakók helyzete mindig bizonytalanabb, és nemcsak az anyagiak miatt. Ha a kutya bármi kárt okoz, a főbérlő akár 5-10 év után is kitalálhatja, hogy mennie kell. De enélkül is bármikor kitehetik a családot, és a kutyás albérlet nagyon ritka. Egy átlagos családban a szülők adott helyen dolgoznak, a gyerek óvodába/iskolába jár, és nem akarnak naponta órákat utazni. Tehát ha a környéken nincs kutyás albérlet, kénytelenek lepasszolni a kutyát. Sajnos nagyon gyakran kerülnek állatok a menhelyekre költözés miatt. Nem tudjuk, ebből mennyi gazda mond igazat, és mennyi az, aki csak megunta az állatot és már nincs kedve gondoskodni róla. De az biztos, hogy ha nagyobb az esély, hogy költözni kell, sokkal bizonytalanabb a kutya sorsa. Én is legfeljebb akkor tennék kivételt, ha jól ismerem a gazdajelölteket, de idegeneknél az ember ne kockáztassa egy kutya sorsát.
2018. aug. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A saját példámat tudom leírni. Albérletben lakunk, viszonylag jól keresünk, de saját lakásra egyelőre nem telik. Az előző albérletünkben majdnem 3 évig laktunk, utolsó egy évben fogadtunk örökbe kutyust. Ott is meg lettünk interjúvolva rendesen, de az albérlet nem volt gond, sejtem, mert a kisugárzásunk ezt a hiányosságot el tudta nyomni.


Azóta egyszer költöztünk, és bár nem volt könnyű, megintcsak sikerült kutyabarát albérletet találni. Ha megint költözni kell, újra addig keresek, amíg nem találok. Ha a felmondási idő alatt (egy hónap) se sikerülne, leköltöznék addig anyámhoz, amíg nem találok, onnan dolgozom távmunkában, ha vészesen telik az idő, kitalálok egy másik forgatókönyvet. Nincs olyan opció, hogy viszaadom.


Viszont pl az egyik barátnőmet elutasították ugyanígy albérlet miatt. Ő egyedül él, egy fizetés, fiatalabb is, ott félig-meddig megértettem, hogy nemet mondtak. Rengeteg körülmény van, amit figyelembe vesznek, ezért is kérdeznek ki alaposan. Csak arra nem hiszem, hogy fair alapozni, hogy albérletben lakik valaki, viszont, ha van még egy kis gubanc, vagy rossz a megérzése az illetővel kapcsolatban, akkor megértem a dolgot.

2018. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!