Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyák közül milyen...

Balasa Bence kérdése:

Nagytestű kutyák közül milyen fajtát ajánlanátok első kutyásoknak?

Figyelt kérdés

most 16 éves vagyok és a családban mindenki szereti a kutyákat.


még kiskoromban volt egy rottweiler a családban,a következő terv egy huskyt lenne, de én olyan kutyát szeretnék magamnak amit egyedül gondozhatok majd.


egy szempontom van


rövid szőrű kutya legyen



2018. aug. 24. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Skót juhász! Nekem ilyen van, most 4 hónapos és nekem sem volt eddig kutyám, 8 hetes kora óta van nálam! Nagyon aranyos, jámbor, könnyen kezelhető, gyorsan tanul. Imádom:) És szép is.
2018. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ja, most olvastam, hogy rövid szőrű legyen. Akkor a skót juhász nem lesz jó:(
2018. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Németjuhászt! Nagyon szépek és okosak. Meg lehet őket hamar tanítani sok mindenre. Sok féle kutyám volt, őket ajánlanám. Egyébként nagyon vicces tud lenni, mikor nem tudnak egy hangot beazonosítani és elkezdik fordítani a fejüket jobbra-balra. :D Azok a fülek.... :'D
2018. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
#3 *németjuhász
2018. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszoat
2018. aug. 24. 12:44
 6/11 anonim válasza:
73%
Labrador?
2018. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire akarsz nagytestűt?Én így a Bull Terriert javasolnám, nagyon értelmes, okos rendkívül hűséges és egy igazi kis ördög...hogyha arra vágyik, hogy játssz vele akkor egyszerűen csak hozzád b*ssza a labdáját...Ha tetszenek ezek a "cipó" fejű kutyák akkor a jelleme miatt mindenképpen ajánlanám! :)
2018. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Az egyik barátomnak német dogja van, esküszik a fajtára. A vadászgörényével alszanak, nagyon nyugodt, kedves teremtések. A mérete miatt először óvakodtam tőle, de alaptalanul. Bullterriert nem ajánlanám kezdő kutyásnak, a német juhászt csak akkor, ha tényleg nagyon sokat leszel vele. A labrador is jó ötlet.
2018. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ leginkább, hogy mennyi időd lenne rá, a nagytestű, rövid szőrű fajták közül a legtöbbnek elég nagy mozgásigénye van.

A labrador talán a legideálisabb választás első kutyának, barátságos, engedelmes, ha jó helyről van nagyon könnyű természetű kutya, megfelelő fizikai és mentális foglalkozással, kutyasulival tökéletes társ válik belőle. Én leginkább azért szeretem ezt a fajtát, mert rajongásig imádja a gazdáját és viszonylag jól alkalmazkodik, ha egy-két napig nem is kapja meg a több órás sétát akkor sem rombolja szét az egész kertet.

Nekem az első kutyám vizsla volt, ő kicsit makacsabb természetű, de a saját tapasztalatom az, hogy ha rendesen foglalkozva van vele akkor egy tapasztalatlanabb gazdinak sem lehetetlen kihívás. Napi 3-4 óra rohangálásra, játékra, labdázásra minimum szüksége van, ha van rá lehetőséged úsztatni azt is imádják általában és remekül le lehet úgy is mozgatni, illetve mentálisan is kell vele foglalkozni, engedelmességi feladatok, trükkök, az enyém nagyon szeretett apportírozni és keresős játékokat játszani is, de ha ezeket nem kapta meg néha "túlpörgött" és mint a mérgezett egér rohangált le-föl a kertben.

A német és a weimari vizslának elvileg kicsit más a jelleme, sajnos közelebbről ezt a két fajtát nem ismerem, de igazán szép, különleges kutyák és talán velük sem lehet nehezebb, mint a többi vadászkutyával, szóval ha beleszeretsz valamelyik fajtába és úgy érzed tudod nekik biztosítani a megfelelő foglalkozást, akkor talán ők is jók lehetnek első kutyának is akár.

Nagytestű, rövid szőrű még a magyar agár, bár az agár híresen makacs fajta, a mozgásigénye kisebb, mint a vizsláké, ha nagy sebességgel futhat fél-1 órát, akkor utána nyugodt kanapékutya válik belőle, bár tanítgatni, engedelmességi feladatokat gyakorolni vele azért kicsit nehezebb, mint egy vizslával vagy egy labradorral.

Illetve még a boxer jutott eszembe, ők is kicsit makacsabbak, de megfelelő neveléssel, igazán barátságos kis szeretetgombócokká válnak, elég gazdi centrikusak és a mozgásigényük sem kielégíthetetlen.

Szóval attól is függ, hogy milyen célra szeretnéd a kutyust, ha szeretnél valamilyen kutyás sportot űzni, vagy komolyabb engedelmességi versenyekre járni akkor talán a labrador vagy a vizsla jobb választás, mert mozgékonyabbak és általában könnyebben motiválhatóak, de ha inkább "csak" társnak szeretnéd a kutyust, akkor következetes neveléssel, odafigyeléssel, kutyasulival az agár vagy a boxer is tökéletes választás lehet.

Egyébként ha felveszed a kapcsolatot valamelyik fajta tenyésztőjével, akkor ő is tud neked segíteni, hogy mennyire passzol hozzád ez a fajta. Ugyanis ezeknél a fajtáknál is fontos, hogy jó tenyésztőtől hozd a kiskutyát, nemcsak a rengeteg betegség és az alapimmunizálás miatt, hanem, mert a szaporítók borzasztó körülmények közt tartott kutyái általában gyenge idegrendszerűek és első gazdiként egy rossz idegrendszerű, teljesen kiszámíthatatlan természetű kutyával küzdeni szinte lehetetlen kihívás, mert még tapasztalt szakembereknek is hosszú munka, mire egy ilyen kiskutyát elfogadható mentális állapotba tudnak hozni, de sokszor még így sem lesz olyan, mint egy jó körülmények közül származó, mentálisan épp társa. A tenyésztőtől azonban elég drága egy kiskutya (100-120 ezertől fajtától és párosítástól függően bármeddig), de erre érdemes spórolni kicsit, ha mégsem teheted meg, akkor pedig menhelyen is tudnak segíteni, sok szép. nagytestű, rövid szőrű keverék kutyus is van és ha jó menhelyet találsz ott ismerik eléggé a kutya jellemét ahhoz, hogy el tudjátok dönteni, hogy neked első kutyusnak ideális lenne-e.


Remélem tudtam segíteni, rövid szőrű nagytestű még egyébként a dalmata is, bár ő elég ritka és első kutyának nem nagyon szokták javasolni, ezért nem mertem ajánlani én se, de ha nagyon megtetszik ez a fajta érdemes lehet dalmatás gazdikkal beszélgetni, hogy mennyire igaz ez a makacsság náluk, elég nagy kutyás körben mozgok, de csak nagy ritkán látok dalmatát, szerintem a legtöbben ugyanígy vannak vele, nincs közelebbi kapcsolatuk a fajtával csak hallották valahonnan, hogy nem való első kutyának, szóval ha tetszik a fajta egy próbát megér ennek is utánajárni :)

2018. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

még mondok pár infót akkor, de eddig köszi a segítséget


nem versenyekre járnék vele, társnak szeretném magam mellé úgyhogy egy afféle kanapékutyára gondolok DE ami kell neki azt mindenképpen biztosítom enni,inni játék séta...


a mérete meg NEM óriáskutya pl: dán dog, kukázusi, vagy bernátheyi hanem egy kicsit kisebb

2018. aug. 24. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!