Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogad szót az agár?

Miért nem fogad szót az agár?

Figyelt kérdés
Alapvetően egy nagyon aranyos, okos és szótfokadó kutya, mégis hajlamos arra, hogy szándékosan nem figyel rám. Példa: a párom kiáll a kocsival én meg rászólok, hogy maradjon mellettem. Néha megkergül és nem szándékozik megállni, fut a kocsi után és láthatóan fél-remeg. Tudja, hogy rosszat csinált. Nem akarok kiabálni vele mert nagyon félős.

2018. aug. 24. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Afgán agár? Lehet nyelvi problémái vannak, plusz ez a migránspánik nem tesz jót egy külföldi idegrendszerének.
2018. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Az enyém nem teljesen agár, de az is van benne és kinézetre is olyan.

Pepitában ugyanez, direkt nem figyel rám, kátszik, hogy tudja, hogy rosszat tesz, vigyorog miután rosszalkodott, de mellette borzasztóan félős is.

2018. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Idegenek társaságában és kutyasuliban kisangyal; a családdal és velem ellazul és huncut lesz.
2018. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős kutya? Az agarak sokszor nehéz esetek nevelés céljából, mert nagyon érzékeny, de emellett akaratos, makacs kutyák. Ha nincs kedve velemihez, akkor nehezen tudod rávenni, nem szolgalelkű kutyák. Meg kell találni velük a közös hangot, el kell érni, hogy ő maga is akarja megcsinálni a feladatot, és ne érezze kényszernek.

Esetleg ha kiálltok a kocsival arra a pár percre vedd pórázra, ültesd magad mellé, és ha el akarna menni óvatosan rántsd vissza. Ha ügyes és helyben marad dicsérd meg, kapjon jutalmat.

2018. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Csinálom, amiket tanulunk a suliba és határozott vagyok vele és alapjáraton nem 24/7 rosszalkodik, de amikor olyanja van, akkor bizony nincs kegyelem és akármit mondok akárhogyan, hallja, csak nem érdekli. :D
2018. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Másfél éves angol agár. Tényleg úgy tudnám legjobban leírni, hogy megkergül. Rájön az 1 perc őrültség. Már egy pár hónapja nem jutifalatozunk, de lehet érdemes lesz visszahozni ilyen problémás eseteknél :D
2018. aug. 25. 00:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit fárasztod? Az én magyaromból kiindulva, akármeddig is tarthat egy kutyasulis óra, utána el kell vinnem futiba és labdát dobálni neki, hadd rohanjon izomból, amolyan 20-30 percet. Utána elfárad.


Nagyon nehéz eset egy agár, mert így van, nem automata kutyák, ha tud valamit is megcsinálja kb.3szor, utána már nem fogja mert nála nem pálya a végtelenségig gyakorolt feladat. "Tudod hogy tudom, hagyjál békén ezzel." Viszont az is igaz hogy egyszerre makacs (önálló feladatra voltak szelektálva) és baromi érzékeny, csak jobban megmakacsolja magát ha idegesebb vagy vele.


Lehet hogy másabb alapokra kellene fektetni a vele való foglalkozást.

2018. aug. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kicsit hamar ment el:


Theát kezdjük ott, hogy a katonás, munkakutyás foglalkozás nem jó

. Azt írod rászólsz, hogy melletted maradjon. Na így nem fog működni. Hívd magadhoz, tereld el a figyelmét valami érdekessel és társíts hozzá egy vézényszót.


Nekem is előfordul, hogy kétballábbal kelt a kutyám és zizi, vagy csak agárkodik, de nagyjából engedelmesnek engedelmes még ilyenkor is. Lehet tanítani az agarat is, csak marha sok türelem kell hozzá. Na meg persze ha ideges vagy, inkább be sfoglalkozz vele.

2018. aug. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a képlet. A párodat tarja gazdájának, nem akar magára maradni és nem tudja, hogy rosszat csinál. Neki ez a természetes és meg van engedve, hogy így viselkedjen. Nem azért remeg, mert rosszat csinált, hanem, mert egyedül maradt. Javaslom a párod mielőtt kiáll a kocsival jól fárasszátok le a kutyát, és mikor kiáll az autóval, ő tiltsa le a rohangálásról, ha egyáltalán lesz még kedve rohangálni :D
2018. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!