Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez elegendő egy bordernek?...

Ez elegendő egy bordernek? Illetve hogyan tudnánk hozzászoktatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A családban van egy border collie,nem fajtiszta. Mentett kutyus,az állatmentő szerint másfél éves. Fél éve van itt nagyon barátságos,könnyen kezelhető(sajnos ez lehetséges ,hogy azért van mert az előző gazdája ütötte,verte és mindenért kapott) Tehát amióta itt van semmi rosszat nem csinált és ha valamit egyszer elmondunk neki pl.MARAD amikor a kapu nyitva van nem megy tovább. Amikor elhoztuk kénytelenek voltunk ideiglenesen láncon tartani(7 m hosszú) ez kb. öt napig tartott. Mert még nem bízott meg bennünk és amikor hoztuk el lett engedve és átugrotta a két méteres kerítést... Eleinte még nem tudtuk sétálni vinni mert ledermedt a póráztól(valószínűezzel is bánthatták) Ilyenkor naponta kb. 4-5 óra volt vele foglalkozva. Pár nap után hozzászoktattuk a pórázhoz és naponta háromszor egy fél-egy órás sétára vittük. Mostmár teljesen jól van,öröm ránézni. A napi három séta most is megmaradt és ugyanúgy napi szinten foglalkozva van vele. Már tudja az ÜL FEKSZIK PACSI MARAD GYERE parancsokat. Az udvaron valamikor csak úgy elkezd köröket futni . Van egy kutyaajtója ami a kazánházba vezet valamint a lépcsőház és egy dolgozószobába. Kint van egy háza éjjel ott alszik. Most nyáron kissé ellustult sokat fekszik bent a kövön hogy lehűtse magát😊. Elvan így egy(szuka) border kutyus?(nemsokára ivartalanítva lesz ) A kutya nagyszüleimnél van ,akik imádják. Én is sokszorjárok oda elviszem futni vagy nagyobb sétákra. Egyetlen egy probléma van. Amikor a papám első alkalommal locsolta a kertet és elindította a szivattyút ő elkezdett remegni és beiszkolt a dolgozószobába és miután már nem locsolt senki még mindig nem mert kimenni. Lehetséges azért mert slaggal bántották? Hogyan tudnánk ezt megoldani? Mostmár kissé javult a helyzet: nem remeg de nem mer kint maradni sem. Állóvíztől nem fél nagyon szeret pacsálni.

Köszönöm a válaszokat!😊😊



2018. aug. 27. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem szökik már, nem rombol, akkor megfelelő, ahogy foglalkoztok vele (3 séta, tanítás).

A slagtól nem baj, ha fél. Az én kutyám is fél tőle, meg a porszívótól sőt seprűtől is, pedig soha nem bántotta senki ezekkel.

Ha fél, legyen lehetősége elvonulni locsolás idejére, nem kell erőltetni, hogy kint maradjon, de a félelmét sem szabad "jutalmazni" pl. nyugtatgatással.

2018. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már nem szökik,mint mondtam megáll a kapuban😊 Nagyon ragaszkodó.

Természetesen hagyjuk neki ,hogy bemenjen,nem volt olyan,hogy kizártuk vagy rászoltunk ,hogy bemegy. Tehát akkor a ezen nem lehet segíteni😔 Csak olyan rossz nézni,hogy fél. Nem szoktunk különösen figyelni rá,de nem is rendez jelenetet csak lefekszik az ágyra és figyel. Köszi a választ!

2018. aug. 27. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy mindennel bántották amitől fél,elég lehet neki egy fura hang is.Ebben a korban az a kutya is félhet akit sose bántottak egyébként.Nekem egy éves kutyám van,sose bántottuk.De nagyon fél a buszoktól,vonatoktól,illetve tart az idegenektől,főleg a férfiaktól.Jó dolga van nálatok a kutyusnak szerintem!
2018. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!