Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól kezdenek...

Mennyi idős kortól kezdenek el ugatni a kiskutyák?

Figyelt kérdés

Az enyém 4,5 hónapos de még nem igazán kezdett el ugatni, csak néha ugatja meg a csirkéket de ha valaki jön hozzánk vagy idegen megáll a kapunk előtt akkor nem ugatja meg!

Mennyi idős kortól fog elkezdeni rendesen ugatni?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. jún. 21. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nincs meghatározva. Nekem akárhány kutyám volt mind ugatott már amikor még az anyjával vol az alomban, nem oyan nagy szám ez. Lehet a te kutyád is ugatott már csak most épp nincs rá oka és így nem hallod. Attól hogy egy kutya tud ugatni még nem kötelező neki az embereket ugatnia. Miért kéne neki pici korban házat őrzini?
2010. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
el kezdi, nyugi. benne van az ösztönében. A kisgyerek se tanul meg beszélni 1 évesen.
2010. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a kortól, hanem a fajtától is függ. Lehet, hogy nyugodtabb kutya, és hidegen hagyja a külvilág, és nincs territoriális viselkedése. Tud ugatni, az a lényeg, ha meg nem mindig ugat, ha jön vki, azon nem hiszem hogy tudsz változtatni, max majd később kialakul nála, az ivari érettséggel együtt. Nekem labradorom van, ami köztudottan emberbarát, mégis ugatja az idegeneket, de természetesen nem harap. Most egy éves.

Szerintem nem aggodalmaskodj!

2010. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
A mi kutyánk csak akkor kezdte el ugatni az idegeneket a háznál mikor 3évesen 1hétig egy barátunk vigyázott rá akinek a kutyája rendesen őrizte a házat. Addig csak akkor ugatott ha éhes vagy valami baja volt.
2010. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy 10 hónapos Német dogunk. Kb 5 hónapos koráig megse nyikkant a otthon csak amikor sétáltattam. Anyukámék azt hitték,hogy néma. De mostanra úgy őrzi a házat,hogy csak na :) Úgyhogy nyugi :)
2010. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* -a
2010. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most lesz 3 hónapos a kutyám de már 2 hete ugat ha nem tetszik neki valami. Pl: a fogkefe megszúrta az orrát.

Szóval változó. Lehet nyugodt kutyusod van, ez az enyémről nem mondható el.

2010. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából nem aggodalmaskodom csak kíváncsi vagyok...a másik kutyám már nagyon fitalaon elkezdett ugatni és a kicsi ezt látja tőle is...mindent át vett a nagytól csak ezt nem. Egyébként ha számít akkor Pekingi Palotakutyám van :)
2010. jún. 22. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!