Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet ilyen a széklete?

Mitől lehet ilyen a széklete?

Figyelt kérdés

Légyszi ne szóljatok le, de most nem tudom dokihoz vinni a kutyusomat. Minden nap várom, hogy megjöjjön az a rohadt adóvisszatérítés, és akkro rohannék, de addig nem tudok... :(

Na szóval, hasmenése volt a kutyunak pár napig, aztán elmúlt. Most is normális az állaga, de részben véreset pottyantott.

Emellett jól van, szaladgál, élénk, láthatóan nem fáj semmije. Mi lehet a baj?

Mit adjunk neki? Senior dog chow-t eszik (7 éves kutyusról van szó), és az utóbbi napokban kapott rizst is.


2010. jún. 21. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Férges,adj neki giliszta hajtót,vagy pedig tejbe rakj étolajat és kihajtja belőle,de ha már véres is akkor régóta élősködhetnek szegényben.
2010. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nemrég kapoo féreghajtót, de hátha tényleg ez lesz a megoldás. Remélem, "csak" ez a baja.
2010. jún. 21. 17:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Avéresszéklet nagyon sokminden lehet, a legvalószínűbb bakteriális fertőzés, ami sajnos nagyon súlyos is lehet. Ilyenkor széklettenyésztést csinálnak, hogy megállapítsák melyik baktériumról van szó. Férgesség miatt nem szokott véres széklet lenni,csak nagyon súlyos esetben Féreghajtót mindenesetre adj neki, az csak pár száz forint és kötelező is negyedévente, ha nem adsz büntethetnek érte. (elvileg)
2010. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen a dokid? Van akinél lehet részletre fizetni, próbáld meg.
2010. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kap féreghajtót, és figyelem, mi történik. Holnap már muszáj lenne megérkezni a pénznek. Én is gondoltam már rá, hogy kérek halasztást a dokitól, de nyilván jobb lenne ezt elkerülni. Viszont ha nem javul a helyzet, holnap ehhez fogok folyamodni.
2010. jún. 21. 17:58
 6/9 Akiteki ***** válasza:
Egy vizsgálat 1-2 ezer forint. Ennyi biztosan van otthon mindenkinek. Kevés az esély, hogy műteni kelljen, ami súlyos pénzekbe kerül. Ha én napokig zsíroskenyéren élek, akkor is elviszem a kutyámat orvoshoz, ha valami baja van.
2010. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát azért nem 1-2 ezer Ft...én múltkor elvittem a kutyám ugyan így hasmas miatt, és 8eFt-ot hagytam ott 2 bogyóért... :S
2010. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

De nem a vizsgálatért.

Írja fel receptre a két bogyót és kiváltod a patikában.

Persze mindenkinek szíve joga. Én a lottó ötösre várok, de az sem jön.

Az adóvisszatérítés egyébként még két hét. Addig véreset fosik szegény?

2010. jún. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan nincs itthon 1-2 ezer Ft. Egyébként most minden oké vele. Nem kakilt férgeset, viszont nem is ment a hasa. Egyébként meg fentebb írtam, hogy egyezkedel a dokival, ha nagyon muszáj! Nem hagyom hetekig.
2010. jún. 22. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!