Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd néni eteti a...

A szomszéd néni eteti a kutyámat, hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
Már 100xszoltam neki de mikor nem vagyok itthon vagy hajnalba mindig dobálja át neki a maradékot, mert jaj szegény kutya csak azt a szar tápot kapja. Már csináltam azt, hogy vissza dobáltam neki. Vagy össze szedtem egy szatyorban és beakasztottam a kerítésére. De csak nem hagyja abba. Félek, hogy, baja lesz a kutyámnak.
2018. aug. 28. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
A kutyát tanítsd be,hogy ne egyen fel a földről semmit.Mert az egy dolog, hogy a mama kaját dobál,de a kutyádnak meg tilos lenne felenni akármit is a földről,mert ezek szerint csak az nem mérgezi meg aki nem akarja.Neten is vannak oktató videók,vagy vidd kutyasuliba ha tudod.A nénivel meg világosan közöljed,hogy ha a maradék kajájától beteg lesz a kutya,az állatorvosi költségre szánt pénzt is hajingálja át.
2018. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Te dobáld át neki a kutyaszart.. kölcsön kenyér visszajár
2018. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Fhu de felcsesznek az ilyenek. Multkor oregasszonnyal majdnem ossze kellett verekedjek, hogy ne tomje meg a kutyat csokis parannyal. Nem akarta ugyan a kutya elfogadni, mondtam is, hogy ne adjon neki semmit, ezt meg PLANE NE, de csak dugdossa a kutya orra ala. De nem tudom mit erez, amikor megkerdezi, mondom ne, csinalja, mondom ne, nem veszi el a kutya, mondom ne, es felhaborodik ha erelyesebben raszolok. Mi a pocsomot kepzelnek az ilyenek, nem tudom.
2018. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Molotov coctail.... mehet vissza,csak ne felejtsd el begyujtani a rongyot.

Figyelj,megmondod neki,hogy rahivod a fakabatokat. Eleve nem dobalunk át a másik ember házába semmit,nemde? Eleve nem dobjuk át a szemetet sem a másik ember kerítésén át,se semmi mást? Szabad ezt bármivel csinálni? (Itt az átdobott dologra gondolok)

2018. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

#1. Te most egy olyan megoldást írtál le, hogy huszonötször kinyírják a kutyát mire megtanulja, hogy ne egyen meg akármit, főleg, ha már rá lett szoktatva.

Azért ez nem olyan egyszerű.

Nekem is volt ilyen problémám. Csontokat dobált át a szomszéd, ettől totál kiakadtam. Azt nem értette meg, hogy egyes csontokat nem szabad adni a kutyának mert kiszúrja a belét. Később azzal jöttem, hogy a kutyám beteg, és speciális étrenden van. Ezt sem értette meg, mert öreg, és le sem szarja. Végül az volt be, hogy azt mondtam, nem eszik meg egyből, hanem széthordják a fűben, és a vendég gyerek bele lép mikor mezítláb szaladgál a fűben. Mivel medencézünk nyáron, ezt az indokot végül megértette.

2018. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
És télen nem kezdte el újra dobálni? :D
2018. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamuzz be valamit, hogy pl. múlt héten kiderült, hogy allergiás a kutya a nemtudommire (keress egy hihetőnek hangzó allergén anyagot a neten), ami benne van minden emberi ételben és az állatorvos kérése, hogy ne etesse a szomszéd, mert beteg lesz tőle a kutya és persze ez az allergia kívülről nem látszik (mielőtt még kitalálja, hogy de hiszen nem is tüsszög/nem is piros a bőre...).
2018. aug. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
#6. Nem, mert azt is mondtam neki, ha akar valamit adni, akassza a kerítésre egy zacskóban. Így szépen átnevelődött mire tél lett.
2018. aug. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Közöld vele, hogy feljelented, mert meg akarja mérgezni a kutyát.
2018. aug. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Fogsz egy állatorvosi nyugtát (lehet oltás is, tök mindegy) és írsz mellé egy levelet, hogy a kutyád beteg lett, ha figyelmeztetésed ellenére nemhagyta abba a kaja átdobálását a kerítésen és a kutyád ismét beteg lesz az ugyvéded jelentkezik és behajtjátok rajta az orvosi költségeket. Ezt szépen odaadod neki olyankor amikor a gyerekei meglátogatják. A levél vagy a gyerekei csak észheztérítik.
2018. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!