Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor értik már meg az emberek...

Mikor értik már meg az emberek a szaporító és tenyésztő közötti különbséget?

Figyelt kérdés
Facebookom a Németjuhász kedvelők klubjában megy a szaporított kutyák éltetése, és a tksok fikázása, nekem nincs bajom a szaporított kutyákkal, a szaporítókkal és azokat támogatókkal van bajom, mert nem értenek a tenyésztéshez mégis csinálják. Hogy lehet, hogy itt gyk a többség a tk mellett van( amúgy én is itt tanultam meg a 2 közötti különbséget), Facebookon meg 100ból 90 biztosan ellene?

2018. aug. 29. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha. Magyarország legnagyobb kutyás csoportját is a legolcsóbb szar szaporító irányítja. Aki ellenük szól repül.
2018. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

A legtöbb ember a pénzt nézi.. a TK-s kutya nincs száz ezer alatt, míg egy TK nélküli már 20 ezerért vihető.

2018. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

A legtöbb embernek a kutya = pénz.

2018. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Elég hülye, aki képes fizetni egyáltalán egy kutyáért. Nekünk fajtatiszta törpe tacskónk van. Nem kell hozzá papír, hogy egyértelmű legyen. Ja, és ingyen kaptuk. Mert annnyit ér. A kutya ugyanis nem hoz hasznot, hacsak nem kereső, vagy terápiás, vagy őrző, stb, ergo csak eszik és piszkol. Ezért nem érdemes fizetni. Annyi menhely van, és annyi önelégült kutyás... Nem kell több kutya, nem kell több tenyésztő, sem szaporító, előbb legyetek gazdái az árva kutyáknak, ha már olyan fontosak nektek.
2018. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az évszázadok alatt kialakult, kitenyésztett fajták meg menjenek a süllyesztőbe, mi? Ennyi erővel neked miért nem keveréked van?

A törzskönyv bizonyítja a fajtatisztaságot, ránézésre ezt nem lehet megállapítani. Hiába néz ki úgy, nem bizonyítható, hogy 100% tacskó.

A sok fajtának különböző igényei és előnyei vannak, így tudja mindenki megtalálni azt aki neki való, akár munka céllal.

A tenyésztős kutya pedig az egészségügyi garancia és a hozzáértés miatt drága, hiszen egy normális tenyésztő nemesíti a fajtát, nem csak növeli a létszámot.

Egy tisztességesen nevelt kölyök eltartása 10 hetes koráig simán benne van 60 ezerbe, és akkor a szülők eredményeit, orvosi költségét nem számoltam bele. Így már nem is sok 120 ezer egy fajtatiszta, egészséges kutyáért, aki 13 évig társad lesz. Legalábbis nekem nem sok. Akinek az, az vegyen menhelyről, vagy ne legyen kutyája..

2018. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az ilyenek miatt tart ott M.o. kutyatartásban ott, ahol.. Meg kellene értetni velük valahogy, olyan tehetetlennek érzem magam.
2018. aug. 29. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
A tk annyi mint a pipa a cipőd oldalán. Plusz sok ezer, de régen nem arról szól hogy garancia a minőségre. Tks kutyát az vesz aki versenyeztetni akar ennyi. Amúgy a menhelyek tele, a kutyák pedig élőlények nem dísztárgyak szóval senkit nem érdekel a tk max a tenyésztőt akit bosszant hogy nem ad mindenki 200K-t egy hobbikutyára.
2020. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tk 6 ezer forint k.rvára nem az viszi fel az árát hanem a szürések.
2021. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es,nem is azt mondtam, hogy a tenyésztőket preferálom a menhelyekkel szemben, egyszerűen a szaporítókat ítélem el, ha valaki fajtatiszta szerű kutyát szeretne ott a fajtamentés, ha konkrétan számít, hogy ne csak 3/4 része legyen tacsó mondjuk akkor pedig tenyésztő. 8asnak igaza van.
2021. jún. 25. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!