Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vagy szaporítótól...

Tenyésztőtől vagy szaporítótól vetted a kutyád?

Figyelt kérdés

2018. júl. 1. 22:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Termeszetesen szaporitotol, ugy olcsobb. Meg ha ugyse akarom szaporitani se tenyeszteni se versenyre benevezni, akkor felesleges tenyesztotol venni. Sajnos a tenyesztok mar olyanok lettek mint a rabszolgakereskedosik, hogy megnezik meg a fogat is hogy rendben legyen, stb.
2018. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Törzskönyves szaporító, kontár (Szerbia)
2018. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Háziszapi árulta a piacon, mint "fajtiszta" puli. Nem én vettem, hanem egy néni. Aztán a néni kidobta, mert túl kicsire nőtt (tacskó lábak), én meg befogadtam.
2018. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Mi egy kidobott vemhes szuka kölykeiből foglaltunk egyet magunknak.A vemhes szukát a szomszédunk szedte össze egy felhőszakadás alkalmával. Egy sok kutyát tartó férfi elvállalta az elletést :) Anyuka jött vissza a szomszédba,kölykök gazdira találtak. Egyik "kisfia" 11 éve a család kedvence,az én nagy szerelmem :) (El sem tudom képzelni,hogy törzskönyves fajtatiszta kutya futkozzon az udvaron a beazonosíthatatlan nyomikám helyett.)
2018. júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Illatos útról mentettem...
2018. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
tenyesztotol vettuk, de szivesen befogadnek keverek kis korcs kutyat is, mindig elolvasztjak a szivemet, ha latok valami kis csufsagot valahol. :)
2018. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
Tenyésztőtől vettem, ugyan csak hobbi célra, nem akarom se kiállításokra hordani, se pároztatni, de ő az álomfajtám, 5 évet vártam rá, hogy lehetőségem legyen egy ilyen kutyus gazdijává válnom és fajtatiszta kutyát kizárólag tenyésztőtől vásárolnék, egyrészt mert a szívem szakadna meg, ha a szeretett kiskutyusom elpusztulna egy nem várt betegségben a felelőtlenségem (és a szaporító felelőtlensége) miatt vagy ha csak nem kapná meg a legjobb gondozást születésétől kezdve, másrészt, mert sosem támogatnám azt az állatkínzást, amit a szaporítók nagy része elkövet. (Sajnos ismerek olyan kutyust, ami az álomfajtám és szaporítótól lett mentve, olyan borzalom, amit el sem hinnék, ha nem láttam volna, szegény sánta lett egész életére és a fogait kitörték, hogy nehogy meg tudja magát védeni, a megmentője mesélte, hogy a szőre csomókban lógott, a bőre fekélyes volt, mikor megtalálta, egyszerűen rettenetes, szóval soha nem vennék szaporítótól kutyát)
2018. júl. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Van egy szaporított és egy menhelyi kutyus. A szapis kutya vásárlásakor még gyerek voltam, a szüleim pedig nem kompetensek a témában a mai napig (a kutyát is én neveltem), de legalább szeretik ők is annyira, hogy a betegségei gyógykezelését finanszírozták. Pl allergia miatt 2x kapott deszenzibilizáló oldatos injekciókúrát, ez először 96 ezer ft volt, az ismétlő 32. Szintén allergia miatt csak olyan tápot ehet ami 12 kiló 18 ezer Ft. Az epilpszia gyogyszere mondjuk olcsó.

Nyilván imádjuk őt de nagyon rossz döntés volt ilyen helyről beszerezni. Csak reménykedni tudok, hogy nem lesz később diszpláziás...

2018. júl. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Van egy szapis és egy tenyésztős.

Az előbbit 10 éve kaptam, 10 évesen (:) ) és a szülők nálam sem akartak kiadni 100 ezreket egy kutyáért. Ő viszont full egészséges, családi kutyának tökéletes, versenyzőnek már kevésbé és a kutya eddigi életére visszatekintve, (sajnos) azt kell h mondjam, h a szüleimnek igaza volt.

2018. júl. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Egyik sem, menhelyről fogadtam örökbe.

Korábbi kutyámat (már elpusztult) pedig tenyésztőtől.

2018. júl. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!