Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan akinek szaporítótól...

Van olyan akinek szaporítótól van a kutyusa?

Figyelt kérdés

nekem van 1 éves csivavam. akkormeg nem voltam tisztaba a szaporító és a tenyésztő közötti külömbséggel....

kiskoraba nagyon beteges volt.. hasmenes,megfázás...sokat hordtam orvoshoz.

már most hálistennek nincsennek bajai. egyedül a fogat kell majd húzni ami nem esett ki meg a hátsó lábai állnak furán. amit olvastam csivava fajtabetegség .

van olyan akinek szinten szaporítótól van a kutyusa és már több éves?

félek e miadt nem fog sokáig élni hogy nem tenyésztőtől van.....:(

a külömbség pedig ha valaki nem tudná --->


[link]



2018. júl. 12. 14:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%
erre énis kíváncsi vagyok :(
2018. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Barátnőm Bordere szapis. 8éve hozta el, akkor még tiniként nem volt tisztában sem a szaporító fogalmával.


Szerencsére a kutyusnak nincsenek és soha nem is voltak egészségügyi problémái, szóval ő a ritka kivételek egyike. A második kutyája már tenyésztőtől vásárolt volt.

2018. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%

" meg a hátsó lábai állnak furán. amit olvastam csivava fajtabetegség ."

Egészséges csivinek normális állásúak a hátsó lábai is.

A MEOESZ az FCI szervezete országunkban. Rajta kívűl még van olyan szervezet, amelyik törzskönyvet vezet. Tehát, ha nem MEOESZ-es a törzskönyv, akkor sem jogos a szaporító besorolás.

2018. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az egyik 10 éves havanesem szaporítótól van. Nem a tipikus sufniban tartó, találkozzunk a parkolóban fajta. Családban éltek a kutyák, bent a házban, a szülőket is láttuk. Viszont túl olcsó volt, törzskönyv, chip nuku és már 7 hetesen el lehetett hozni. Akkor még nem tudtuk a különbséget (a másik két kutyának utána tenyésztőtől lett vásárolva).

Már 3 hónaposan kijött az allergiája, folyamatosan vakarózott, hullott a szőre, kopaszodott. Az allergiateszt szerint 27 dologra allergiás. 9 éve gyógyszert kap emiatt mert semmi más nem használt - értsd hiposzenzibiliazáló kúra, antihisztamin, homeopatia, Apoquel stb.

A harder mirigyét is műteni kellett, illetve kijött a nyakánál egy ciszta még fiatalon amit szintén műteni kellett. Egyik lábára sántít, és nemrég porckorong sérvvel műtöttek. Pajzsmirigy alulműködése van.

A másik két tenyésztős havanese makkegészséges.

Soha többet szaporítótól nem vásárolnék, és a tudatlanság nem kifogás sajnos. Csoda hogy megélte a most már 10 és fél évet. 6-7 évet jósolt neki anno az orvos.

2018. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Le leszek pontozva, de szerintem ezért is jobb menhelyről örökbe fogadni. Nem csak megmented egy, akár több kutyus életét, de gyakran egészségesebb kutyák vannak ott, mintha tenyésztőtől vennéd. Ilyen esetekben szerintem el kéne tekinteni attól, hogy fajtatiszta e az állat, vagy sem. Nekem a kutyám utcáról van, valaki kidobta, cicám is menhelyről van, a teknősömre is csak halál várt volna. Egyiknél sem merült fel bennem soha, hogy "de jó lenne, ha pedigrés állatok lennének.
2018. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

nekem szapitól volt a spánielem. Nagyon kicsi (11 éves) voltam amikor elhoztuk és se a szüleimnek se nekem fogalmunk se volt róla, hogy mit jelent, azt tudtuk, hogy milyen színű és nemű kiskutyát szeretnénk és találtunk egy ujsághirdetést, az alapján utaztunk el érte az ország másik felébe.

A helyszínen azt mondták, hogy törzskönyvet nem adnak mert hibás a kiskutya (nem felelt meg rajta valami a standardnak) és azért is ilyen olcsó, 30 ezer körül volt. Nagyon bolhás volt amikor elhoztuk. Most 15 éves és már kisség beteges de ezen kívül semmi nem volt vele az évek során. Nagyon szeretjük de soha többé nem vásárolnánk szaporitotól annak ellenére, hogy a mi kutyánkon nincs nyoma annak amilyen károkat okozhatnak.

2018. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

soha többet nem veszek szaportótól egyértelmű, de ő már megvan nincs mit tenni.

következő kutyám vagy örökbefogadva lesz,vagy tenyésztőtől..

illetve ittvan a fajtabetegségei, meg több oldalon :

[link]

2018. júl. 12. 14:48
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

És ha igen, akkor miért kell lepontozni a válaszolót? A másik kérdésem, hogy miért kell utálni a szaporított kutyákat? Nekem is szaporításból való kutyám van (nem keverék), de ennek ellenére semmilyen betegsége nincs. Most 15 éves.


Mielőtt félreértenétek: Nem azt mondom, hogy nincs gond a szaporítással, én csak azt nem értem, hogy miért kell az állatot megbélyegezni, csakmert szaporításból való? Voltam olyan kiképzőtáborban, ahol agyon dicsérték a kutyámat, de amikor mondtam, hogy nem törzskönyves, akkor ugyanezek az emberek már húzták a fogukat. Már akkor sem értettem, hogy miért jó ez a megbélyegzés...

2018. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

Szaporítótól nem volt soha kutyám. Vėletlen alomból igen. (Falun bement a szukához valamilyen kutya aztán megfialt... Sokan nem ivartalanítanak) szóval szimpla keverėk... Egėszsėges voot. 14 ėvet ėlt. A többi kutyánk törzskönyves volt tenyėsztőtől. A jelenlegi szintėn egy vėletlenül született alom egy tagja volt. Ahol született ott chippeltėk, beoltatták. Azt kifizettük. Nem volt anyagi hadzonszerzės nekik.

Igaz a vėletlen almok megelőzhetőek lennėnek. Nem szaporítók ezek az emberek, bár talán valahol mėgis. Felelőtlen nem tudatosan szaporítók.

Jah am a jelenlegi kutya is egėszsėges. Voltunk vizsgálaton. Aktívan sportol illetve engedelmes vizsgat is tett kutyasuliban.

2018. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Most én sem értem a lepontozásokat, aki válaszolt mindenki megbánta, hogy szapis a kutyája és nem is vesz/vett többé szaporítótól. Vagy már az sem jó?:D
2018. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!