Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális a farokkergetés?

Normális a farokkergetés?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos kutyám. Kölyökkorában NÉHA kergette a farkát. Ez gondoltam, hogy a játékosságából adódik, mert mindenre ráugrott ami mozgott. Ha el is kapta a farkát akkor sem harapott rá erősen, nem okozott fájdalmat magának.


Most, így idősebbként is ritkán, de néha elkezdi kergetni a farkát. Mindig akkor csinálja, ha játszani szeretne, de senki nem játszik vele. És csak tényleg ritkán.


Lehet ez unalomból? Vagy a levezetetlen energiáji miatt? Így is nagy hangsúly van fektetve a lemozgatására, de akkor még több mozgást iktatunk be.


Egy ismerősünk folyton mondja, hogy ez betegség, de én nem hiszem.


Nagyon aktív, foglalkozás igényes kutyáról van szó.


2018. aug. 30. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Nyilván unatkozik igen..miért nem játszik vele senki? Ha tudod hogy nagy mozgás igényű kutya..Minek tartasz kutyát?
2018. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Imádom, hogy azt sem tudod, hogy mennyit foglalkozom vele, de már is alkalmatlannak nyílvánítasz a kutyatartásra.


Miért nem játszik vele senki? Nem azt írtam, hogy soha nem játszik vele senki, de ha épp a házat takarítom, nem fogok vele elkezdeni játszani. Elég idő van rá szánva, putriban meg nem akarok élni. Vagy ha épp fürdök, nyilván a kádból fogok vele játszani.


De, hogy ne legyek büdös állatkínzó, leírom mennyit foglalkozom vele:

Kinti-benti kutya, napi 2x sétálunk, ebből az egyik 2-2,5 órás séta, a másik este egy 30 perces. Ezen kívül akkor megy ki az udvarra amikor kedve tartja.

Heti 2x kutyasuliba járunk. Plusz minden héten 1x agility edzés van. Naponta minimum 30 perc agility gyakorlás az udvaron. Minden nap minimum 30 perc agyi fárasztás. Mivel Dog Dancingelünk, abból is van minden nap kb. 15-30 perc gyakorlás. Hétvégén egész napos túrákra járunk vagy a legjobb kutyabarátjához megyünk játszani.

Amikor pedig ezeken felül van időm, akkor játszok vele. És minden nap van ezeken felül időm, szóval minden nap játszok vele több, mint 1 órát (nem egyhuzamban, hanem összeadva ennyi amennyit egész nap játszunk)

2018. aug. 30. 12:00
 3/9 anonim válasza:
67%
Nagyon jó dolga van a kutyusnak:) Mi kutyánk is kergette és a végét leis rágta de utána abba hagyta, nincs semmi baj. Játszik magával, tipp szerintem többet ne foglalkozattok vele mert túl fogja magát pörögni és idő után neked lesz nagyon fársztó. Így is bven többet vagy vele mint amennyit szoktak a kutyások.
2018. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, igyekszem mindent megadni neki, amit csak lehet. Hál' Istennek Ő nem rágja a farkát, csak kergeti. Ha elkapja akkor is elengedi és megy dolgára.


Nem is tudom, hogy ettől több foglalkozást be tudnék e iktatni, mert azért nekem is csak 24 óra egy nap, de biztos megoldottam volna valahogy, ha arra van szüksége.

2018. aug. 30. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

"

Minden kutya kergeti néha a farkát, nyalja vagy rágja a lábfejét, de mi a helyzet azokkal a négylábúakkal, akiknél ez gyakori szokássá válik? Mutatjuk, mik lehetnek a háttérben álló okok, amelyeket teljes biztossággal csak az állatorvos tud megállapítani.



De hát olyan mókás, ahogy csinálja!


Egyszer-kétszer jópofa látvány, de ha gyakran kergeti a kutyusunk a farkát, az bizony bajt jelent. Az úgynevezett OCD (obsessive-compulsive disorder) betegségnek a farokkergetésen kívül még egyéb tünetei is lehetnek, mint a poroszkálás, forgolódás, levegőbe kapkodás vagy rágcsálás. A legtöbb kutya csinálja ezeket néha-néha, de az OCD betegségben szenvedő kutyáknál ezek kényszeres és szinte folyamatos jelenségek. A farokkergetés egyébként főleg a kölyökkutyákra jellemző, amit egy idő után általában ki is nőnek, viszont OCD-s kutyáknál megmarad ez a szokás. Egy tanulmány szerint egyes kutyafajták, mint a terrierek, németjuhászok, az őrzésre nevelt kutyák hajlamosabbak a farokkergetésre.



Mi az oka?


Ezeknél a kutyáknál általában magas koleszterinszint mutatható ki, ami meggátolja az agyhormonok folyását, és befolyásolja az állat hangulatát, valamint a viselkedését. Ha ezt észleljük, vigyük minél előbb állatorvoshoz a kedvencünket, hogy kiderüljön, mi áll a kóros mozgás hátterében."

2018. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez még helyén való is lenne, ha a kutyám nem ritkán csinálná és bármely más tünet igaz lenne rá.


A ritka konkrétan az, hogy havonta jó ha 2x rájön ez a hülyeség és akkor csinálja addig amíg el nem kapja a farkát aztán kész. Vagy ameddig nem tiltjuk le.

2018. aug. 30. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem normális! Ez kényszeres viselkedés, valamilyen frusztráció miatt! Egészséges vagy normálisan tartott kutya nem csinálja!
2018. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

első voltam..


Mindig akkor csinálja, ha játszani szeretne, de senki nem játszik vele. És csak tényleg ritkán.



Lehet ez unalomból? Vagy a levezetetlen energiáji (((((((( j nélkül ))))))miatt?


(félreérthető akkor, mert ha valakivel foglalkoznak, akkor neki nem kellene hogy legyen levezetetlen energiája, nem? meg írtad hogy senki sem játszik vele, és csak tényleg ritkán...tehát ne haragudj rám, de nem fogalmaztad meg egyértelműen.

azon kívül hogy oda írtad hogy nagy hangsúly van a mozgására fektetve, nem tudtam hogy nked mennyi a nagy hangsúly, és hogy melyik állítást higyjem el.

2018. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
OCD szindroma
2018. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!