Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk úgy viselkedik,...

A kutyánk úgy viselkedik, mintha verve/bántalmazva lett volna, pedig ilyet soha nem tettünk. Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
Születésétől kezdve szeretgetjük, állandóan simogatjuk, becézgetjük, szinte ajnározzuk... Soha nem volt verve, nem volt láncon, mindig szabad volt, jól volt tartva, stb. De idegenek is mondták már, h visszahúzódó, egy-egy siminek irányzott kézmozdulatra behúzza fülét-farkát, lesunyja a fejét. Sokszor összehúzza magát, ilyesmik. Mint egy bántalmazott kutya. Mitől lehet ez? Egyébként csodálatos eb, nagyon szoros kapcsolata van a családdal, kimutatjuk az egymás iránti szeretetünket, ő is felénk, folyton kéri a simit, állandóan a nyomunkban jár, nyalja a kezünket, ilyesmi.

2018. aug. 30. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy az idegrendszere nem a legjobb. Milyen kutya, és honnan van?
2018. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak érzékenyebb idegrendszerű, behódoló típusú, omega kutyák; lehet, hogy ő is ilyen.
2018. aug. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ti felétek nem mutatja ezt a viselkedést, akkor nem lehet, hogy bizonytalan az idegenekkel szemben, vagy esetleg egyáltalán nem bízik meg bennük?
2018. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Keverék, nem fajtatiszta... Na de ezaz, h van, mikor felénk is ilyen :( meg akarjuk simogatni és összehúzza magát...
2018. aug. 30. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

hát ez hülyén fog hangzani, biztosan emlékszik az előző életére. én amikor megszülettem és megtanultam beszélni, akkor az első mondataim között volt az.." jó itt nálatok, jó hogy ideszülettem"

majd körbenéztem és mosolyogtam. Anyám megijedt. Hát otthon voltam az etetőszékben, miért ne lenne jó ott? :D És még életemben nem voltam máshol :D Érdekes lehetett anyámnak :D

2018. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És hogyan került hozzátok? Milyen helyről? Mennyi idősen?Lehet bármit tudni az előéletéről?
2018. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálunk született, egészen születésétől velünk van, az anyukája is a miénk volt. Ezért állunk értetlenül a dolog előtt.
2018. aug. 30. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én csak a rossz idegrendszerre tudok gondolni. Az ilyen kutyáknál jellemző, hogy vagy ok nélkül nagyon félnek szinte mindentől, vagy ugyanígy ok nélkül (is) túl agresszívak. Javítható ez valamennyire sok foglalkozással, tanítással, de tökéletes sosem lesz. Ha már rossz idegrendszer, akkor a jobbik eset még mindig az, hogyha félős. Csak vigyázzatok rá nagyon, esélye se legyen kiszökni, és szeressétek, foglalkozzatok vele. :) Nekem is van ilyen kutyám, most 3 éves, és sokat javult kölyökkora óta a félőssége.


Vagy, ha nem az idegrendszerrel van baj, akkor még arra tudok gondolni, hogy valaki a tudtodon kívül bánthatta. A mi kutyánkat egy vén szemétláda rendszeresen cseszegette kerítésen keresztül, amire akkor derült fény, mikor be lettünk kamerázva...

2018. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Ezért nem kellene otthon szaporítani a beteg, ideggyenge kutyákat. Gratulálok, kérdező a nemlétező felelősségedhez!
2018. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk szaporítók...az anyukája egészséges volt, vele soha ilyen gondunk nem volt. Beszökött hozzá egy kan, nem tudtunk mit csinálni. Utána ivartalanítottuk. Am köszi mindenkinek a válaszokat! :)
2018. aug. 31. 06:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!