Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám iszonyatosan válogat...

A kutyám iszonyatosan válogat emberek, és kutyák között. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Ivartalan kan kutya. Valamennyire megértem, mert nem kell mindenkit szeretnie. De mikor nem tudom már eldönteni, hogy a szembejövő kutyára hogy fog reagálni az már rossz. Persze nézem a testtartását, nagyjából minden rajta van, és úgy cselekszem én is. Embereknél viszont alig lehet olvasni a kutyámról. Megjátsza a mű pisilést, és ugat. Valakihez meg odamegy, ha hívja. Valakit messziről ugat. Vad idegen emberekről beszélek, akiket sosem látott.

Kutyák között kevésbé válogat, illetve csak a kan kutyák között válogat. Ha megugatja, akkor telitorokból, és 90%ban ok nélkül teszi.


2018. aug. 31. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán hiszi el, hogy te el tudod dönteni, hogy ki a "biztonságos" ember és ki nem. Rendezzétek a falkaviszonyt. És szocializáció, emberekhez segíthet.


(Az én kutyám is szelektív, de nem ennyire.)

2018. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy nem kell mindenkit szeretnie. De ettől még egy városban, emberek, kutyák közt tartott kutya nem ugathat és támadhat ki sem más emberre, sem más állatra! Azért jó neveléssel el lehet(ne) érni, hogy közömbös legyen!
2018. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
El kell érni, hogy közömbös legyen azzal, aki nem szimpatikus neki.
2018. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak igazat tudok adni az előttem lévőknek. Az rendjén van, hogy nem szeret mindenkit, de kitámadni séta közben sem más emberre, sem más kutyára nem szabadna. És ugatnia sem. Ez inkább valamiféle nevelés hiányosság lehet. Akit nem szeret, azzal is közömbösen kellene viselkedjen.


Én ajánlom, hogy keressetek fel egy jó kutyakiképzőt, aki viselkedésproblémás kutyákhoz is konyít valamennyit.

2018. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!