Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek gáz, ha valaki...

Szerintetek gáz, ha valaki így becézgeti a kutyáját?

Figyelt kérdés
Minap sorbanállás volt az állatorvosnál. Egy kislány, aki már nőnek érezte magát jeleneteket vágott le. Közben a kutyájának úgy szólt, hogy ,gyere Édesem" "Lilike nem szabad" "Kincsem ne menj ki" stb. Én is becézgetős vagyok nagyon, és itthon van, hogy én is így szólok a kutyáimnak. De azért a futtatóban, orvosnál a néven szólítom. Nekem furcsa volt, de aranyosnak tattottam. Többen viszont odaszóltak neki, hogy a nevén hívja a kutyát. Bár szerintem nem a becézés zavarta, hanem hogy 12-13 éves létére magassarkúban kopácsolt a várakozó helységben, és mellé lármázott, mintha otthon lenne.
2018. aug. 31. 15:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még az orvosnál is a becenéven szólítom - pláne ott, ahol ideges, idegen neki a terep - pedig középkorú vagyok, a kutyám meg nem öleb. Viszont ha határozottan kell rászólni, mert éppen a saját feje után megy, akkor a hivatalos nevét használom :) Teljesen mindegy milyen (bece)néven szólítják a kutyát, a lényeg, hogy hallgasson rá!
2018. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig ahogy jön, úgy szólítom. Ez nagyban függ a hangulatomtól és ezt a kutyám nagyon hamar megjegyezte.

Alapból Darcy a neve. Ha nagyon cukin viselkedid, akkor Darcyka. Néha csak Husim vagy Babám. Amikor ügyes, akkor Ügyeském.

Ha pedig kihúzza a gyufát, akkor Fitzwilliam Darcy.

Viszont, ha parancsot kap, akkor mindenképp a rendes nevét mondom, jó határozottan, mert azonnal kiérzi a hangsúlyomból, hogy mikor nem vagyok még totál pipa és olyankor hajlamos tovább feszíteni a húrt. Azért nem úgy kell érteni, hogy kiabálok vele.


Egyébként a magassarkús kislányok engem is zavarnak, de ott általában inkább a szülővel van nagyobb baj, mint sem a gyerekkel.

2018. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A becézgetés nem gáz. A kutya úgyis a hangsúlyra figyel, ha az megnyugtatja, az kifejezetten hasznos az állatorvosnál. Nekem azért szoktak beszólni, ha büdös disznónak vagy más hasonlónak becézem a kutyám, hiába mondom, hogy a kutya nem érti, én pedig szeretetből mondom.

A magassarkú nem szerencsés ennyi idősen (talp- és gerincproblémák), főleg nem kutyasétáltatásnál, ahol nem hátrány, ha az ember stabilan áll a lábán.

2018. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az en kutyam beceneve Cigany illetve Pici szar(kolyokkent nagyon kicsi volt, mara jol megnott). :D par helyen nem szoktam a beceneven hivni ertheto okokbol...:D de amugy becezgetni is szoktam: edesem, kedvesem, szerelmem, stb. Akinek ez nem tetszik, csukja be a fulet!
2018. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!