Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan hűti a kutyáját?

Ki hogyan hűti a kutyáját?

Figyelt kérdés
Nem tudom lehűteni a kutyám, félek baja esik. 1 éves chow kislány, fekete, hosszúszörű. Panelban élünk, a legfelső emeleten, nagyon nagy a meleg. A vízes törülközőre nem megy rá, ma konkrétan rá kellett tekerjem. Folyton megy a ventilátor és húzatot is próbáltam csinálni a lakásban, de semmi. Furán megy körbe, keresi a helyét. Inni nem akar, pedig friss vizet töltök és egy kis jégkockát is helyezek belé. Nem szokása, de folyamatosan mellettem van, most az ágyban fekszik és úgy liheb, hogy mozog az ágy alattunk. Tudkm, így hűti magát, plusz a tappancsait is áttörlöm nedves törülközővel. Nem tudom, mit csináljak még. Így én sem tudok semmit csinálni itthon, de féltem nagyon.
2018. aug. 9. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
A csau kifejezetten veszélyeztetett a melegre, rosszul tűrik :( Nincs légkonditok? Esetleg azt csinálhatod még, hogy bevizezed az egész kutyát, vagy legalább a fejét és ahogy párolog és szárad hűteni fogja.
2018. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nincsen légkondink. Becsavarom nedves törölközőbe, és úgy 20 percenkent át is törlöm, de úgyanúgy liheg, mintha semmit sem csinálnék.
2018. aug. 9. 16:29
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha meleg van lihegni fog, ebben a melegben szerintem nem tudod annyira lehűteni, hogy ne is lihegjen. Remélhetőleg ezzel fent tud tartani egy normál belső hőmérsékletet. Biztos nem élvezi, de baja hinném, hogy lesz. Vize mindig legyen, ha van valami tó, patak arrafelé akkor kiviheted ilyenkor úszni, vizezni egyet. Máshogy nem igazán lehet átvészelni. Nekünk légkondi mellett is liheg a kutya a 3. emeleten (hosszú szőrű, de nem csau szintű hanem zászlós).
2018. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Panel 10.emelet fekete kutya. Átérzem.

Én ahogy Te is írtad vizes törcsit rakok le, van, hogy kínjában ráfekszik.

Ezenfelül spriccelem a tappancsait, és a feje tetejét, meg a hasát mellkasát.

Nálunk nagyon fogy a víz, nem győzöm a friss vizet cserélni.

Éjszakára, a ventillátort kirakjuk a párkányra, hogy húzza be a hüvősebbet. Ezzel sokat nyerünk, éjszaka nagyon jót alszunk. Nappal, mint akik fény érzékenyek úgy kerüljük a napot, és minden be van húzva, le van engedve.

Napközben is többször, amikor már tényleg nem bírjuk belerakjuk a fürdőkádba, és langyos vizzel átfutunk rajta a tusolóval. Ezzel egy darabig megkönnyebbül. Általában, mikor este is alig van hidegebb szintén alvás előtt kadba rakjuk.

Szinte alszik egésznap, este felélénkül, ahogy lement a nap. Akkor tudunk játszani lent vele, mert sajnos ha a lakásban ugrálna mégrosszabb lenne neki.

Próbáld itatni minél többet. Kell neki is a sok folyadék.

2018. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kezdtek megnyugtatni :-) Sajnos nincs közelben tó vagy patak és egyedül a fürdőkádba sem tudom begyömöszölni. Vízet alig hajlandó inni, pedig néha viszem utána.

Ezek szerint maradnak ezen kis trükkök és kitartást nekünk:-)

2018. aug. 9. 16:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Öntsd le akkor fél/egy liter vízzel a konyhakövön, utána töröld fel a tócsát. Hagyd a kutyát magától megszáradni, meg fog könnyebbülni. Mivel az enyém sem megy be a zuhanyzóba - vagy nagy nehezen - marad az öntögetős módszer, ez jól lehűti, nyugodtan elfekszik utána, amíg szárad. Ő téglaépület, második emeletén lakik, 30 Celsius van a szobában, és a hiába fekszik a konyhakövön is, az is brutálisan felmelegszik alatta pár perc alatt. Tehát, vizezd be alaposan, ez beválik.
2018. aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Hűtőmatrac/takaró esetleg. Jégkockát pedig ne tegyél a vizébe, langyosan jó.
2018. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Hanyadikon laktok?
2018. aug. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Yankovich Aletta ***** válasza:
100%

Szia. Az én kutyámat többször is megfürdetem. 7 év körüli keverék kan kutya.

Mivel hamarosan elköltözünk egy nagyobb családi házba, így majd az új házba, építettünk egy medencét, így majd pancsolni is lehet.


Viszont jó egy sima felfújható medence is, vagy fürdesd meg többször is.

2018. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A harmadik emeleten lakunk, kis lakás, legfelső emelett, sajnos a terasz nem födött, így a kis medencét kizártuk.

Az öntögetés is jó ötlet, köszönöm.

A víze alapbol nem hideg, csak egyetlen jégkockát teszek bele, hogy néha hozzáérjen a nyelve, de sajnos, mint fentebb írtam, nem igazán iszik.

Hütőmellényeket kutatok most a neten :-)

2018. aug. 9. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!