Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltatlan macska fertőzhet kutyát?

Oltatlan macska fertőzhet kutyát?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk az anyósomhoz látogatóba, mert szülinapja van. Viszont mi visszük magunkal a kiskutyánkat, aki még csak 3 hónapos.

Már megvan 4 oltása, de még a veszettség és egy kombinált oltás hiányzik. Már barátkozott más kutyákkal, viszont macskát még sose látott. Az anyósomnak van egy házicicusa, megakarjuk vele ismertetni, legyenek jóba, szocializálódjon a kutyusunk a macskákkal is, viszont kiderült hogy a cica semmire sincs beoltva. Nincs még egyetlen egy oltása se, és nem tudom hogy léteznek-e olyan macskabetegségek, amik kutyákra terjedhetnek. Az biztos hogy nem veszett, az teljesen kizárt.

A cica 3-vagy 4 hónapos.

Az én kutyusom pedig 3.


Köszönöm a segítséget!



2018. aug. 31. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem engednélek be a kutyáddal. Macskás házhoz bunkóság kutyát vinni. Mégis hogy gondoltad?
2018. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Férgességet tud elkapni, de ha eddig rendesen volt féreghajtva, akkor nem lesz gond. Más betegség, fertőzés nincs. De azért a macskát oltani kellene, legalább veszettségre, kombináltra és macskainfluenzára! Ha kijárós, akkor meg végképp!
2018. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vihetné? Nyilván megbeszélik, de nem értem mi akkora bunkóság ezen. Az állatok szocializálódnak ami jó dolog
2018. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Közös betegségek az élősködők (bolha, bélféreg), bizonyos gombák.

Ha féregtelenítve sincs a cica, ill. bolha ellen kezelve, én nem vinném oda a kiskutyámat.

2018. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Természetes megvan beszélve anyósommal hogy visszük, sőt ő kérte hogy a cica találkozzon a kutyánkal mert az ő kutyájuk nagyon nagy, a miénk meg pici, hátha a cica tőle nem félne.

Szóval komoly veszély nincs? A mi kutyánk van bolha (stb) ellen védve, féreghajtva, oltva. A cica féreghajtva sincs, még sose járt állatorvosnál, mindig a házban van. Persze mondtuk már az anyósomnak hogy vigye el orvoshoz, de ő azt gondolta hogy macskát nem kell.

Szerintetek így ne vigyem, vagy ne menjünk a közelébe?

Ha nem tudom vinni a kutyát, akkor én se tudok menni sajnos mert még kicsi, egy egész napra nem hagyom magára.


Köszönöm a válaszokat!

2018. aug. 31. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Komoly veszély nincs, de azért az sem szerencsés, ha bolhát visztek haza...
2018. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még akkor is megfertőződhet bolhával, ha a kutyát becsepegtettük bolhaelleni szerrel? :O
2018. aug. 31. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
A macska biztos,hogy férges,nem ártana neki egy féreghajtó a találkozás előtt,bár biztos,hogy most pár héten keresztül rendszeresen adni kéne neki.Az oltásokat mondták.Nekünk is 4 hós benti macsekunk van,2 oltása volt neki.A kijárósoknak több van.Nem gondolnám egyébként, hogy veszélyesek lennének egymásra, meg nem is bunkóság.Szokják csak meg egymást.
2018. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem hogy megyünk, mert mégiscsak az anyósom szülinapja lesz, de nem fogom a kutyát a cicus közelébe engedni. Se az alom, se az alvóhelye közelébe, míg nincs beoltva és stb. A kutyussal jatszhatna, de az anyósom kutyája túl nagy hozzá, a kiskutyám pedig fél a nagykutyáktól. Szóval a kutyimnak nem lesz valami élvezetes ez az egész, sajnálom, de itthon viszont nem hagyhatom ennyi időre mert azt végig sírná, egész picike még hozzá.
2018. aug. 31. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!