Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull első kutyának?

Pitbull első kutyának?

Figyelt kérdés

volt már a családban kistestű kutya, de akkor én még gyerek voltam, nem is az enyém volt kifejezetten, szóval ő lenne lémyegében az első saját kutyám.


A pitbull a kedvenc fajtám, nagyon szeretem őket. Viszont azt mondják, nem való első kutyának. Nincs arra esély, hogyha lenne, én is jól meg tudnám nevelni? Amúgy is ez még legalább 2 év után lenne, addig tudok sokat olvasni a fajtáról.



2018. aug. 31. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem! Nem értesz a neveléshez, a képzéshez, a módszerekhez! Nem ismered a kityakommunikációt! Jellemzően az embereknek fogalmuk sincs a köbetkezetesség vagy a kemény kéz jelentéséről! Nem tudod, hogy hogyan kezelj nehéz szitukat! Hogy oldd meg, ha kitámad másik kutyára, ha feléd mutat agressziót, ha elkezd kistestűekre és macskákra vadászni, ha elrohan! Nem tudod hogyan szocializáld jól! Ezeket megtanulnod évekig tart, könyvekből pedig nem fog menni!
2018. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért kell ennyire másképp kezelni a pitbullokat a többi fajtától?
2018. aug. 31. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A pitek kimondottan harcra lettek kitenyésztve. Azért .
2018. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Esély mindig van, hogy jól neveld.

Pitbullt Magyarországon nemigen kapsz, javítsatok ki, ha tévedek. (Mármint olyat, ami a fajtát elismerő szervezetek által törzskönyvezett, valódi pitbull, és nem bulltype keverék). Talán okosabb lenne, ha inkább staffit választanál, egy fokkal könnyebb fajta, és több jó tenyésztő is van az országban.

Kutyaovit, majd sulit mindenképpen javaslok.

2018. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
A terrierek eleve nehéz fajták, a pit pedig kifejezetten egy kemény, nagyon tapasztalt embert igénylő kutya! Nagyon magas agresszió szintje, hatalmas ösztönszintje van, se nem érzékenyek, se nem simulékonyak és terrierhez illően önállóak.
2018. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a pitek makacsak, akaratosak, következetes nevelést igényelnek, de mikor felejtik már el az emberek, hogy pitbull = agresszió???


Nevelés kérdése!

2018. aug. 31. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem staffim van. Azért ez nem csak mendemonda, hogy pitbull (vagy staff)= agresszió.

Nyilván nevelés kérdése, ez igaz, de ösztönösen sokkal inkább hajlamosak a kutyákkal való agresszióra, mint pl. egy vizsla. Tehát sokkal erőteljesebb nevelést igényelnek e téren.

2018. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, fontos a nevelés, de nem csak attól függ. A kutya természetétől, genetikájától, és a te képességeidtől is.


Én azt javaslom, hogy ha annyira elkötelezett vagy egy pit/staff iránt, és még úgyis csak 2 év múlva akarsz, addig járj el egy menhelyre önkénteskedni. Tele vannak bull típusú keverékekkel, pont azért, mert sok felelőtlen ember bevállalta pont csak azért, "mert úgy tetszik".

Így szerezhetnél a 2 év alatt tapasztalatot velük, akár a fajtamentésnél is, és akkor szerintem be tudnál majd vállalni egy sajátot is gond nélkül.

2018. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd akkor felejtik el az emberek ezt, ha nem vesz mindenféle csőcselék hozzá nem értő ilyen kutyát, amit aztán képtelen megfékezni, így az vadállattá válik.

Hiába pontoztátok le a sárga földig az egyik válaszolót, ezt a fajtát akkor is harcra tenyésztették ki, ha elfogadjátok, ha nem. Emiatt nehezebb és különösen fontos a szocializációja is, amit sokan nem vesznek figyelembe, mikor hazaviszik a kölyköt.

Ennek ellenére azt javaslom, tarts önvizsgálatot, és ha alkalmasnak érzed magad egy ilyen kutyára, válaszd őt. De kizárólag akkor, ha kellően határozott és karakán jellem vagy, és tudsz következetes nevelést alkalmazni. Olvass sokat a fajtáról, ne egyoldalúan ítélj. Ne csak a cukorszirupos részeket vedd figyelembe, meg az olyan véleményeket, hogy "nem harci kutya, hiszen max halálra nyalja a betörőt." Olvass szakirodalmat, esetleg nézz Stilwell és C. Millan videókat, ha nem is hasznosítható minden, amit elmondanak, sok jó tanácsot vagy problémakezelési módszert ajánlanak.

A fajta meglehetősen nagy mozgás -és feladatigénnyel rendelkezik, így a döntéskor azt is mérlegeld, ki tudod -e mindezt elégíteni. Kutyaiskola ajánlott, ott segítenek ráérezni, hogyan bánj megfelelően a kutyával, illetve jó lehetőség arra is, hogy fajtársak között lehessen, ami ugyebár roppant fontos.

Nézz utána néhány sportnak is, amire szívesen eljárnátok, mert ha egy energiabomba egyedet sikerül beszerezned, akkor a séta nem lesz elég az energiái levezetéséhez.

Sokaknak beletört a bicskája egy-egy ilyen kutya nevelésébe, szóval dönts okosan, objektíven és a te személyiségedet is górcső alá véve, vajon te megfelelnél -e gazdinak...

2018. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!