Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám?

Miért viselkedik így a kutyám?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy kutyát, mert több testvére miatt nem volt igény ennyi kiskutyára így tovább adtak rajta. Természetesen testvéreivel volt pontosan addig amíg kellett. Hogy később ne legyenek vele problémák,mármint agresszió stb...

De miután hozzánk került készült kutyaóla amibe a lábát be sem tette. Pedig nem volt zárt, bármikor kijárhatott belőle. Jó helyen is volt . Azután elkezdte a pakolászást amit csak talált azt szétszedte vagy kiásta és hasonlók. (Erre nem kérek olyan válaszokat hogy nem foglalkoztunk vele) mert állandóan foglalkoztattuk mindhiába. Azután amint nyílott a kapu ő szökni próbált folyamatosan ez volt a baj. Nem tudtunk tőle lépni mert már szökött ki. Vissza alig bírtuk csalni mert nem hallgatott senkire. Hiába szólítgattuk vagy közeledtünk felé ő csak elfutott messzebbre.Persze ha nyakörvvel próbáltuk sétáltatni ellenáll. Nem mozdul , lefekszik . Utcán pedig leakarja dobni a pórázt és próbál szabadulni. Örök mozgó meg persze fiatal gondolom érzi a többi kutyát és érdekli őt a lányok. Múltkor egy utcát kellett rángatni a pórázzal. A szomszédok meg még véletlen azt hiszik hogy kínozzuk. De egyáltalán nem mozdul semmire nyakörvben. Ha kutya ugatást hallott akkor meg hirtelen megindul szalad és mivel 80kg van szó nehéz lefogni.. Volt mikor elesett annyira nekiront a külső kerítésnek sétáltatás közben.

Egyébként sosincs megkötve megvan a szabadtere. Bár én már mondtam szüleimnek hogy meg kellene kötni legalább naponta pár óráig hogy tanítsuk ezzel.. hogy nem tehet meg mindent. Meg a folyamatos nyakörv viselést de hiába mondom.Próbáltam kertben sétáltatni de nem lehet egyáltalán. Nem hallgat senkire. Egyébként nem agresszív az emberek iránt . Senkit nem bánt. Utcán sem volt még rá példa ha kiszökött .

Remélem tud valaki segíteni .

1/F (nem.) fajtatiszta



2018. szept. 4. 16:46
 1/9 A kérdező kommentje:

Kertben sétáltatást azért próbáltam hogy ha megtudom tanítani és én is a helyes vezetését akkor nyugodtan utcára vihetem. De így hogy egyet gondol nem mozdul. Lehetetlen elvinni akár 5méter távolságra mert mire vissza viszem ....

Az a legnagyobb probléma hogy nincs tanítva és nem is tudom hogy kellene ezt megtennem hogy szófogadó legyen azon kívül hogy sok figyelmet igényel.

2018. szept. 4. 17:00
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért viselkedik így, mert nevelni kell, de nem tudjátok hogyan. Kutyaiskolába vigyétek el, ott megmutatják az alapokat, illetve a jövőre való tekintettel ivartalaníttassátok majd ki, ha még ivaros.


A nyakörvhöz való szoktatást próbáljátok úgy csinálni, hogy először csak az udvarban teszitek rá és elengeditek, hagyjátok futkározni. Ha ledermedne amikor ráteszitek, akkor próbáljátok jutalomfalattal csábítani, ha így sem megy, akkor fogjátok meg mellé a pórázt is és tartsátok feszesen előre (ne húzzátok el, csak tartsátok), ameddig meg nem indul. Mivel a kutyának a feszítés kényelmetlen, ezért előbb-utóbb meg fog indulni és pár ilyen gyakorlat után rájön arra is, hogy a feszítés csak egy jelzés a számára.

2018. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez hasznos válasz volt. Köszönöm. Bár írtam már ki ilyen kérdést de akkor is a kutya iskolát ajánlották ami jelenleg sajnos nem kivitelezhető számunkra.Biztosan fogok vele próbálkozni mert szüksége van a külvilágból érkező ingerekre. Egy udvarban minden a megszokott ingerszegény hely.
2018. szept. 4. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nevelni kellene. Senki nem fog neked kisregényt írni, hogy hogyan tedd. Nem is lehet, mert nem látjuk a kutyát, így vagy vidd iskolába, vagy hívj házhoz kiképzőt. A szökés, a rossz sétáltatás, a más kutyáknak neki rontása, az, hogy nem hallgat rátok mind-mind azért van, mert rosszul tartjátok és rosszul foglalkoztok vele.
2018. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nevelni kell.

Amelyik kutya szétszed mindent és ás, egyenlő azzal, hogy unatkozik.

Ha unatkozik, valószínűleg nincs rendesel lefárasztva.

Ha kutyát vállaltok benne van a pakliban, hogy sokat kell mozogni vele.

Tisztázni kell ki a falkavezér, ez a kutyanevelés alapja.

2018. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb valóban az lenne, ha tudnád kutyasuliba vinni vagy kiképzőt hívni, de ha ezt nem tudod megoldani, akkor legalább próbálj meg videókból, könyvekből tájékozódni a kutyanevelés alapjairól, rengeteg erről szóló elméleti anyag található meg neten is és ha nem is lesz olyan eredményes, mintha gyakorlati oktatást kapnál, a semminél jobb.

Belinkelek néhány youtube csatornát, ahol kutyaneveléssel foglalkoznak, de emellett még rengeteg mást is lehet találni:

konkrétan a kutyasétáltatásról: https://www.youtube.com/watch?v=kZgS1IA8VAU

További tanácsok az engedelmességi gyakorlatokhoz, illetve a kutya mentális fárasztásához: https://www.youtube.com/user/GondosGazdik/videos nekik egyébként van külön egy "videó kutyasuli" rovatuk, ahol lényegében olyan dolgokat mutatnak, amiket kutyasuliban is


Azonban ez sajnos közel sem lesz tökéletes megoldás a problémákra, mert egy 1 éves kutyánál a rossz beidegződéseket, helytelen viselkedést sokkal nehezebb kijavítani, mintha már kölyök korától kezdve megfelelő nevelést kapott volna, ezért szerintem amint lehetőségetek lesz rá kérjétek szakember segítségét.

Ami nagyon fontos, hogy semmi esetre se kössétek meg, abból nem tanul semmit, csakis kizárólag úgy tanul egy kutya, ha a gazdája foglalkozik vele. A nyakörvhöz szoktatás jó ötlet, de azt már leírták előttem, hogy hogyan kell.

2018. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutya úgy viselkedik, mint egy teljesen neveletlen, szocializálatlan kutya.

Első körben, ha még nincs, mindenképpen ivartalanítani kellene.

Azután pedig, ha kutyaiskolába nincs lehetőség vinni, akkor házhoz járó kiképzőt kell hívni, aki megtanít titeket a kutya nevelésére.

Elhiszem, hogy foglalkoztok vele, de nem megfelelően, mert nem értetek hozzá. Ezt kell megtanulnotok, hogy hogyan kell a kutyával kommunikálni úgy, hogy azt ő is megértse, és érdekében álljon szót fogadni.

A megkötésből semmit nem tanulna meg, csak még több felesleges energiája maradna, és szenvedne.


Kicsi kortól kell egy kutyát nyakörvhöz, majd ha azt megszokta, pórázhoz szoktatni, és az alapvető engedelmességet (behívás, marad, ül, helyedre stb.) is el kell kezdeni vele már egészen kicsi kortól, persze mindig korának megfelelően.

A tanulási szakaszban mindig pozitív megerősítéssel, jutalmazással kell dolgozni vele.

Következetes és határozott neveléssel tekintélyt kell kivívni és tartani a kutya előtt.

Erről könyveket lehet írni, és írtak is, érdemes lenne egy párat elolvasnod.


Tehát: ivartalanítás, kiképző, és következetes, de jutalmazásra alapuló nevelés az alapoktól. Ilyenkor már nehezebb, mert a rossz beidegződéseket is át kell programozni, de még fiatal, majdhogynem kölyök a kutya, tehát annyira nem nehéz még. Csak érteni kell hozzá - ehhez kell szakember, hogy ezt megtanítsa.

2018. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a lányok miatt szökik, akkor mindenképpen ivartalaníttatnám (nézzétek a jó oldalát: kanoknál olcsóbb és egyszerűbb is a műtét), ha nem azért, akkor is megfontolnám (csökkenti a dominancia balhék valószínűségét). A sajátunkat én is megfenyegettem, hogy ha szökős lesz, búcsút inthet a férfiasságának... biztos ez hatott, mert az elmúlt 13 évben nem szökött. A viccet félretéve: nem fogja az ivartalanítás minden gondotokat megoldani, nem lesz tőle egy lusta, engedelmes kisangyal, de segíthet, ahogy a kutyaiskola és/vagy a szakkönyvek olvasása is. Ha kiszökik, az ember reflexből utána szalad, de ez a kutyának bátorítás (az ellenkező irányba kell szaladni), ahogy az sem segít, ha leszidják a kutyát, miután végre visszajött. Jó ötlet, ha a kertben akarsz gyakorolni, ott kevesebb az inger, a nyakörvhöz is ott kezdeném hozzászoktatni (pl. ráadod és utána kap ételt). Ha ez megvan és étellel motiválható a kutya, akkor meg lehet próbálni, hogy ráadod a pórázt és közben ételt raksz az orra elé, hogy elinduljon.
2018. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenki a nevelni kell mondattal kezdte amit már tudok mivel maga a kérdés is úgy lett fogalmazva. DE ettől független nagyon hasznos válaszokat kaptam. Köszönöm.
2018. szept. 5. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!