Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd és kutya? Mi lehet a...

Szomszéd és kutya? Mi lehet a békés megoldás?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, van egy kuvasz szukám. A családdal jó fej, kenyérre lehet kenni, de az idegenekkel bizalmatlan, a területét keményen őrzi. A szomszéddal azonos korú (1.5 éves) gyerekeink vannak, akik szívesen trafikálnak, csereberélnek kavicsokat a kerítésen át. (A kerítést mi építettük.) Ha ott vagyok, a kutyát egy pisszenéssel nyugalomra tudom inteni.

Na, ma szólt a szomszéd, hogy mikor nem voltunk itthon, idejöttek a kisgyerekkel a kerítéshez, és a kutya ugatott, nekirontott a kerítésnek; miért nem kötöm meg, mikor elmegyünk?! Igazán ismerhetné már őket. (Soha egy lépést se tettek, hogy jóban legyenek a kutyával.)

Szívem szerint azt mondanám, hogy legyen eszük nem rángatni egy kuvasz kerítését a gazda távollétében; de egyrészt féltem a kisgyereket, másrészt az ő szempontjuk is érthető, hogy a saját kertjükben hadd menjenek oda, ahova akarnak. Én meg ezzel a gőzzel a saját kertemben hadd csináljak azt a kutyával, amit akarok. A kapun van harapós kutya tábla, ott se nyúlkál be senki.

Gondoltam, húzok nádfonatot, csak egy kis rést hagyok, ahol a gyerekek barátkozhatnak, és megkérem őket, hogy ha nem vagyok ott, ne nyúljanak a kerítéshez.

Szeretném békésen lerendezni a konfliktust, de nem vagyok egy nagy diplomata. Mit tanácsoltok?


2018. szept. 9. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1%

Eleve nélkülem nem lehetnének kint a gyerekek a kutyával együtt.

Ha pedig nem vagyok ott, kutya bezárva valahova.

2018. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem nyilván sosincs kettesben a kutyával, csak velem együtt. És pont ez a lényeg, hogy nem akarom bezárni szerencsétlent. Pláne, mikor nem vagyunk otthon.
2018. szept. 9. 12:08
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Mennyit szoktátok sétáltatni/mozgatni?

A többi idegennel/más kutyákkal hogyan viselkedik?

2018. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Csináld meg erős, magas legyen a kerítés. A kölykök pedig játszhatnak ha átmennek egymáshoz, találkoznak játszótéren stb.


Egy kuvasznak a területőrzés a dolga, jól csinálja, emiatt ne aggódj.

2018. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 lugoka ***** válasza:
86%
Nekünk kan Kuvasz van. Próbálj beszélni a szomszéddal, hogy ha kint vagytok akkor ő is jöjjön oda a gyerekekkel a kerítéshez, minél többször. Hamarabb megszokja a kutya. De egy idő után amúgy is meg fogja szokni, hogy a szomszédra nem ugatunk. Nekünk a külső kerítésünk mellett játszottak a gyerekek. Mikor a szüleik is ott voltak akkor megbeszéltük a gyerekekkel, hogy ne nyúljanak a kerítéshez. Azóta már a kutya is megszokta őket és csak akkor ugat ha közvetlen a kerítésnél szaladgálnak.
2018. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

A szomszédoddal kellene megértetni, amikor nem vagytok otthon, a kutya védi a lakhelyét. Eleve nem a barátja sem a szomszéd, sem a gyerek. Maga a fajta sem bratyizik a családján kívül másokkal.

Ha nem érti a dolgot a szomszéd, marad a zárt kerítés és a gyerekeknek a közös játékhoz a személyes találkozás.

2018. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy természetes, hogy védi a birodalmát, ha nem vagyunk otthon, de szomszéd finoman szólva sem kutyás. Összetett, emberi gondolkodást vár a kutyától, és eddig nem sikerült megértetnem vele, hogy a kutya-agy nem így működik.

Félek, nehogy bántsák emiatt a kutyámat.

2018. szept. 9. 12:41
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Ebben az esetben zárt kerítés. Rá kell húzni egy nádfonatot, vagy műanyag belátásgátlót. A gyerekek meg átmennek ha játszani akarnak, és nem a kerítésen át haverkodnak. Viszont nem kell kihagyni semekkora részt, mert akkor mintha semmit se csináltál volna.
2018. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Szomszéddal megbeszélni, a kutya kutyaként gondolkodik. Így ahhoz, hogy a tulajdonodat védve tudd, amíg nem vagytok otthon, kint kell tartanod az udvaron. A biztonságos az a gyerek és az ő épsége miatt, hogy zárttá teszed a kerítést. ha játszani, kutyával ismerkedni akarna, szívesen látod xy időpontban.
2018. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Csakis a nádad és belátásgátló felhúzását ajánlom, mert ebből látszik hogy a szomszéd nem fog dűlőre jutni a kutyával, és baj lesz a vége. Ezek azok akik elvárják hogy a kutya azt csinálja amit ők gondolnak zsigerből. A gyerekek menjenek át egymáshoz vagy máshol bratyizzanak, ne a kerítésen keresztül. Ha felhúzod a nádat és nem látnak át egyrészt nem is fognak odajönni a gyerekek, másrészt a kutya se figyeli őket és a kutyát se látják a szomszédok, így remélhetőleg nem is fogja őket tovább foglalkoztatni a téma.
2018. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!