Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek el kéne engedniük?...

Szerintetek el kéne engedniük? Mit tehetnék a békés megoldás érdekében?

Figyelt kérdés

Ti elengednétek a húszéves lányotokat Franciaországba úgy, hogy repülőgéppel (+ 1,5 órás reptéri busszal), onnan tovább még 5 órányi vonatozással menne tovább?


Anyám mindenképpen kifogásolja. Szerinte elrabolnak, megerőszakolnak, leölnek, stb. Terroristákkal jön így meg úgy. Valahol megértem az aggodalmát, de ugyanakkor... nem. Naponta utaznak nők egyedül, ezrével, vonaton, mindenféle probléma nélkül. Korábban egyszer mentem ugyanezen vonattal, de akkor kettesben, baráttal.


Kíváncsi vagyok, mások hogy látják. Tudom, hogy jogilag felnőtt vagyok, "azt csinálok, amit akarok". Viszont egyben nem akarom tovább rontani a kapcsolatunkat egy felelőtlen döntéssel. Eddig néhány alkalommal a francia légitársasággal utaztam, de anyagilag sokkal kedvezőbb lenne ez a kombinált megoldás. Mielőtt valaki megkövez, az utazás(oka)t saját pénzből fedezem.



2015. jún. 9. 07:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén, szülőként mindig megdöbbenek az ilyen kérdéseken. Most neked szüleid vagy rabszolga tartóid vannak?


Nem kell elengedniük.


NINCS SZÜKSÉGED AZ ENGEDÉLYÜKRE!

2015. jún. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Sajnos, mindig visszafogva neveltek mindentől, s így sok dologhoz elég tanácstalanul állok hozzá. Igyekszem kitörni ebből, önállósodni, és költözni, amint tudok, de ez nem fog menni egyik percről a másikra.


Főleg még az érdekelt, hogy más mennyire gondolja veszélyesnek az ötletet...

2015. jún. 9. 07:29
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy félt, de ahhoz hogy elraboljanak, megerőszakoljanak stb nem kell Franciaországig menned, az sajnos itthon is bármikor megtörténhet. Persze nem történjen semmi, de nem élhet az ember otthon a négy fal között, hogy ne legyen baja.
2015. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Tegnap már feltéttel ezt a kérdést, ott mindenkit mondta, hogy menj.
2015. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2015. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem nyert. Az nem én voltam, én nem készülök idén egyetemre. Nem vagyok 19 sem, már 21 leszek. De minek is bizonygatnám...


A többieknek köszi a válaszokat. Csak sajnos, anyám nem hallgat észérvekre, mint "itthon is érhet baj". Azt hiszem, nem lesz békés megoldás ebből, mert vagy hagyom magam lekorlátozni és hallgathatom anyám érzelmi zsarolásait évekig, vagy kitörök, amíg tudok.

2015. jún. 9. 08:16
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
egyedül mennél? Azért jobb lenne, ha nem egyedül bolyonganál a messzeségben.
2015. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Azt hiszem, elengednélek, de biztos 10 percenként kéne, hogy hívj. :) (Na jó, ez költői túlzás volt, de minden "fordulópontnál" várnám a hívásod.)


És ismerőshöz mész? Vagy egyedül lennél ott is? Mert pl. ez sem mindegy "elengedés" szempontjából. :)

2015. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, mint írtam is. Repülővel, átszállással már mentem párszor, akkor is egyedül, de az egy reptéren belül van. A CDG-t jobban ismerem, mint a tenyerem... De ez az opció Párizsban való átutazgatással (metró), messzebbi reptérről való buszozással járna.
2015. jún. 9. 08:31
 10/18 A kérdező kommentje:
Távkapcsolat miatt van ez. De ha minden jól megy, jövőre módot találunk az összeköltözésre.
2015. jún. 9. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!