Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd és kutya? Mi lehet a...

Szomszéd és kutya? Mi lehet a békés megoldás?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, van egy kuvasz szukám. A családdal jó fej, kenyérre lehet kenni, de az idegenekkel bizalmatlan, a területét keményen őrzi. A szomszéddal azonos korú (1.5 éves) gyerekeink vannak, akik szívesen trafikálnak, csereberélnek kavicsokat a kerítésen át. (A kerítést mi építettük.) Ha ott vagyok, a kutyát egy pisszenéssel nyugalomra tudom inteni.

Na, ma szólt a szomszéd, hogy mikor nem voltunk itthon, idejöttek a kisgyerekkel a kerítéshez, és a kutya ugatott, nekirontott a kerítésnek; miért nem kötöm meg, mikor elmegyünk?! Igazán ismerhetné már őket. (Soha egy lépést se tettek, hogy jóban legyenek a kutyával.)

Szívem szerint azt mondanám, hogy legyen eszük nem rángatni egy kuvasz kerítését a gazda távollétében; de egyrészt féltem a kisgyereket, másrészt az ő szempontjuk is érthető, hogy a saját kertjükben hadd menjenek oda, ahova akarnak. Én meg ezzel a gőzzel a saját kertemben hadd csináljak azt a kutyával, amit akarok. A kapun van harapós kutya tábla, ott se nyúlkál be senki.

Gondoltam, húzok nádfonatot, csak egy kis rést hagyok, ahol a gyerekek barátkozhatnak, és megkérem őket, hogy ha nem vagyok ott, ne nyúljanak a kerítéshez.

Szeretném békésen lerendezni a konfliktust, de nem vagyok egy nagy diplomata. Mit tanácsoltok?


2018. szept. 9. 12:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%
Ne nyúlkáljon senki a kerítesen belülre... ennyi. A kutya védi a házat, ez természetes. Tedd ki a "Kutya harap!" táblát.
2018. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 lugoka ***** válasza:

"Összetett, emberi gondolkodást vár a kutyától" Nem azért, de egy Kuvasztól várhat is, de ahogy írod a gyereket ismeri a kutya nem a szomszédodat. Megírod mennyi idős a kutya? Nekünk a hátsó szomszéd unokája, (6-8)éves kislány ült a kerítés mellett, és beszélgetett a kutyával. Az meg csak ült csendben és halgatta. Ahogy megjelent a gyerek anyja, akit nem ismert, már ugrott is a kerítésnek. De! Az a gyerek is tudta, hogy nem nyúlunk át a kerítésen!

Ha ilyen a szomszédod, igazuk van a többieknek. Én is megcsinálnám átnyúlásbiztosra a kerítést és a gyerekek, találkozzanak náluk vagy nálatok. Mindenki szokjon le róla, hogy átnyúlnak a kerítésen. Mégiscsak egy elég nagy méretű, területét védő kutyáról beszélünk. És ezt úgy mondom, hogy nekem megsimogathatják a kerítésen keresztül ha én ott vagyok.

Majd ha lesznek annyi idősek a gyerekek, hogy megértsék maguktól, nem nyúlkálunk a kerítéshez, majd akkor próbálkozzatok. Addigra talán a szomszéd is megtanul gondolkozni. Nem is értem, hogy gondolja valaki, hogy odaviszi a 1.5 éves gyerekét a kerítéshez, mikor az egy bármilyen kutya területe és nincs ott a gazdája.

2018. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lehet hülye ötlet, de megcsinálhatnád úgy a kerítést, hogy el legyen zárva a szomszéd gyerekektől (mint a nádfonat), viszont lenne rajta egy "ajtó" vagy valahogy fel lehetne hajtani egy részen tőletek.


Így a kutya teljesen el van zárva a szomszédtól, de ha a gyerekek csereberélnek a kerítésnél, akkor lehet csinálni egy rést amin keresztül ügyködhetnek. Szabály: ha befejezték, akkor be kell csukni.

2019. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!