Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maximum mennyi súlyt húzhat...

Maximum mennyi súlyt húzhat egy kutya?

Figyelt kérdés

Szeretnénk, majd ha leesik a hó, szánt húzatni a kutyákkal, lemozgatás, kondi miatt.


Természetesen a megfelelő felszerelés meg lenne hozzá (rendes húzóhám) .

És a kutyák már mind a ketten kifejlettek (egyikük 3, másikuk 2 éves) egészségesek.


Nem szeretnénk, hogy az ízületeikre, gerincükre rámenjen a húzás.


Az egyik kutya 25 kg, másik 15 kg. Egyszerre lennének a szán elé befogva, a kisebb egy kicsivel hosszabb pórázon, hogy ő kevesebb terhelést kapjon.


A kérdés, hogy egy szánkóval együtt 30 kg-os gyereket elbírnának? Mennyi az a súly, amit még kényelmes, egészségesen elbírnak?


2018. szept. 9. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Nem bírnák el. Csak maga a szán is fárasztó lenne a kisebb kutyának. Szánhúzásnál is 7 kutya húzza a 80 kilós embert, de azok is 40-50 kilós malamutok meg grönlandi kutyák. Izmot kell nekik építeni, amúgy attól függ milyen kutya, de szerintem úgy 10 kilót bírnának el ketten
2018. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fura, mert közben utánanéztem és máshol azt írják, hogy a kutyák saját súlyuk többszörösét is képesek elhúzni.


Azért a szibériai kutyaszánok több tíz/száz kilóméteren keresztül húzzák a szánt, nem érdemes a két dolgot összehasonlítani!

2018. szept. 10. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Hát, az én 22 kg-os pitem simán húz engem pórázon, győzöm visszatartani (60 kg vagyok).

Szánkó elé még nem kötöttem, de biztos vagyok benne, hogy 30 kg-ot simán elhúzna. Nyilván nem kilométereken keresztül, de pár utcahossznyit igen. És gondolom a gyerekek is leszállnak néha, tehát tudnak "pihenni" a kutyák.

2018. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 es vagyok. Nyilván el tudják húzni a nagy súlyt is, de ha egyből nagy súllyal kezdenek, akkor károsodhatnak az izületeik. Nyilván nem lesz bajuk, ha elhúzzák a gyermekedet 2 utcán át, de ne csinálj belőle rendszert. Ha meg rendszert akarsz csinálni belőle akkor kezdj el velük gyakorolni stb..
2018. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha normálisan le van fagyva, akkor simán elhúzzák.


viszont, ha érzel rá affinitást, kipróbálhatnád a bikejöringet is, mert az is hasonló, csak kis hazánkban jobban kedveznek neki a természeti adottságok.


(ja és amúgy a rövidtávú szánhúzó versenyeken is van olyan kategória, ahol csak két kutya van a fogatban és 5 km-en keresztül húzzák az embert...)


ui.: mindenki nyugodjon meg, max 5 alkalma lesz a télen h kipróbálhassa a szánozást...

2018. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) !

Igen, természetesen ebből nem akarok, nem is tudnék, mert vagy 3 napig van rendes, ilyen célra használható hó az országban egy évben :D .

A kicsivel bikejöringezünk, a nagyobbat a szán előtt pórázon vezetnénk, mert kicsit önfejű.

Amúgy egész végig vagy 2 utcát húznának, amíg elérünk a közeli dombos réthez.

2018. szept. 10. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!