Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok első kutyának, maximum 150 ezer forintig?

Figyelt kérdés

Most költözök külön szülőktől. Nagytestű, barátságos kutyafajtát keresek,aki ha úgy van kinti kutya is lehet a későbbiekben.

20/L



2017. jan. 6. 20:29
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
17%
Szerintem a Golden Retriver a legjobb : Szereti a vizet,gyerek barát,és könnyen tanul !! Ja és nem 150 ezer!A legfontosabb, hogy jól alkalmazkodik és családbarát ! Hidd el nekem is ilyen van !
2017. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
A kutyamenhelyek tele annak barátságos és ingyen elhozható kutyákkal.
2017. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Keresgélj a menhelyen biztos találsz megfelelő kutyát a számodra :)
2017. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit többet is írhatnál, hogy könnyebb legyen, de nekem ezek jutottak így eszembe: berni pásztor, újfundlandi, bernáthegyi, leonbergi. Ezek barátságos, nagytestű macikutyák. :)

Azt, azonban nem tudom, hogy kb mennyibe kerülnek. De először elmehetnél egy menhelyre is, hátha beleszeretsz egy kutyusba.

2017. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Mivel konkrét elképzelésed nincs fajtát illetően, így én is ajánlanám, hogy nézz körül menhelyen.


Viszont ha fajtatisztát szeretnél csak nem vagy biztos benne, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb akkor még pár dolgott ossz meg velük.


Gondolok itt arra, hogy említetted hogy költözöl.


Házba/lakásba költözöl?

Hányan laknátok ott?

Egyedül foglalkoznál a kutyával?

Mennyit lenne egyedül?

Mennyit időt tudnál naponta sétára és egyéb foglalkozásokra szánni?

Milyen életmódon élsz? (sportos, stb.)



Így látatlanban talán a Pireneusit mondanám és a Berni pásztort. Mindkettő nagyon barátságos és könnyen nevelhető, első kutyás gazdiknak.

Samoyedet ajánlanám, de ő nem fér bele a 150es keretbe sajnos.

2017. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Voltam párszor menhelyen önkénteskedni.

Mit írjak még?

Egyedül élek, kölyökkutyát szeretnék.

Én is a goldin gondolkodtam meg a labradoron :)

2017. jan. 6. 22:21
 7/22 A kérdező kommentje:

Egyszerre írtunk :)

Egyedül leszek és lakásba költözöm. Általában 9-15-ig egyetemen vagyok utána 16-22ig dolgozom.

Kivéve 1 nap akkor 12-20-ig vagyok bent az egyetemen.

Ohm hetvegen 14-22-ig dolgozom.

2017. jan. 6. 22:30
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy sportos vagyok. Sokat kirándulok(havi1x), bicikli, futás heti többször.
2017. jan. 6. 22:33
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Lakásba akarsz nagy kutyát úgy hogy 9-22ig általában nem is érsz rá? Az elég meredek
2017. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarom elrontani a kedvedet, de nincs olyan nagytestű kutya aminek elég lenne ennyi idő a gazdájával.


Megpróbálom szemléltetni, hogy miért nem lenene jó egy kutyának.

Kezdjük a hétköznapokkal:


8:00-8:30 - Séta, evés és utána mész suliba.

9:00-15:00 - Egyedül van a kutya, mivel nemrég evett az anyagcseréje beindul, ilyenkor ki kéne engedni vagy a lakás bánja

15:00-16:00 - Tegyük fel, hogy haza tudsz menni munka elött és elviszed sétálni, utána enni kap - mivel mindenképp kölyök kutyát szeretnél ezért nagyon fontos, hogy haza tudj menni mivel nekik szükségük van a napi 3 étkezésre.

16:00-20:00 - Egyedül van és mivel kölyök ezért nőnek a fogai cserélődnek stb. így mindent szét fog rágni és senki nem lesz mellette, hogy meg tudja állítani.

20:00-16:00 -hazaérsz hulla fáradtan egy hosszú nap után, de a kutyának mindenképp kell sétálnia. Séta után enni adsz neki és utána egy egészségügyi séta, hogy végezze a dolgát.


Ebben közlekedést nem számoltam bele és valószínűleg haza sem tudsz menni 3 és 4 között. Így ez nagyon kevés foglalkozás lenne a kutyának és mivel nem ismerlek így nemtudom, hogy bírnád de a te minimális szabadidődet lecsökkentené szinte nullára. Ráadásul így, hogy egész nap egyedül lenne a kutya és unatkozna, tönkre tenné a lakás, nem hallgatna rád és este nem hagyna aludni, mivel nem lesz fáradt.


Ha mindenképp szeretnél egy háziállatot akkor gondolkozz el egy macskán. Ők jól elvannak egyedül is.

2017. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!