Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyában talált kullancs?

Kutyában talált kullancs?

Figyelt kérdés
Most egy negyed órája vettem észre a kutyám tarkóján egy narancssárga-fekete kullancsot, körülötte piros, vöröses kerek folt van, a kullancs még nem volt megszívva, kiszedtem lehúztam a wc-n, viszont aggaszt eléggé ez a piros folt a helye körül, nagy baja lehet?

2018. szept. 12. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd el az állatorvoshoz.
2018. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Jelenleg az állatorvos sem tud mit mondani, csak azt, hogy figyeld a következő napokban a kutyust. Ha bármi különöset felfedezel rajta, akkor vidd azonnal. Pl. hányás, nem éves, kedvtelenség esetén.

Azért a helyét fertőtlenítsd betadinnal vagy octinisepttel!

Remélem semmi baj nem lesz! Én két hete találtam egyet a 10 hetes kutyámban, majdnem szivrohamot kaptam, de pont aznap mentünk oltásra és megnyugtatott a doki.

2018. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A piros folt lehet helyi érzékenységi reakció is, lyme miatt csak később jelenik meg. Ha nem szívta még meg magát a kullancs az jó hír, de figyeljétek a kutyát és ha változást láttok (levert, étvágytalan stb), akkor vigyétek orvoshoz és mondjátok neki, hogy kullancsot találtatok benne!
2018. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy az is lehet a pirosas folt, hogy vakarta a helyet, ha eléri. Kutyáknál amúgy sem igen van látható kokárda-folt lyme miatt, az később is jelenne meg amúgy, a csípések helye meg bepirosodik normálisan is.
2018. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!