Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyában. Nem...

Alexa890610 kérdése:

Kullancs a kutyában. Nem lehet kiszedni. Mégvárjuk míg kiesik?

Figyelt kérdés

Eléggé megszívta már magát, de teljesen be van furódva a kutya nyakába.

Nincs kiszedőcsipesz sem.

Reggel veszünk, de kitudja hogy addig benne lesz-e még.

Kerti kutyus, simán elmászik a dög miután kiesik.

Egyébként ilyenkor vinni kell rögtön állatorvoshoz vagy elég figyelni hogy jelentkezik-e valami nála?

Ha elviszem dokihoz, ő rögtön ad neki injekciót babézia ellen vagy még kell várni, hogy tünete legyen?



2018. jún. 1. 23:12
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Körömmel is ki lehet tépni. Biztos nem várnék perceket sem, ha kullancs van a kutyában! Megfogod, és határozott mozdulattal kihúzod. Nem kell csavargatni, nem kell tétovázni!
2018. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mertek hozzányúlni, cérna a bőrnél közvetlen rátekerni párszor és megrántani.

Még bőven pumpálhatja a kutyába a fertőzést, ha fertőzött a kullancs. Ráadásul, ahol kiesik , lesz hamarosan sok kicsi kullancsgyerek. Kiszedés után legbiztosabb elégetni.

Legtöbb orvos nem ad azonnal imizolt. Elég durva anyag. Figyeled a kutyát kb 2 hétig. A tüneteket megtalálod a neten.

2018. jún. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
48%
Szia,nyugi semmi baj nincs, én fogóval szedem ki a kutyusból természetesen megcsavarom eddig mindig sikeresen ki jött vegyetek neki kullancs elleni nyakörvet nékünk be vált.
2018. jún. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
32%

Mindenképpen ki kell szedni.. de úgy hogy a feje nehogy benne maradjon. Fajta tiszta? A keverékek ellenállóbbak a betegségekkel, pl.: a babéziával szemben is (tapasztalat).


Legelőször a bágyadtságot, kedvetlenséget és étvágytalanságot lehet tapasztalni A kórkép általában magas lázzal jár (Babézia)

2018. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
4. vagyok: Sajnos a kullancs elleni nyakörvek nem mindig vállnak be.. Valami más megoldás után kell érdeklődni az állatorvostól..
2018. jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Keverék kutyus.

Sajnos ma este már esély sincs rá, hogy kiszedjem, mert a kutyus a szuleimnél lakik.

Reggel korán tudok menni a gyógyszertárban kullancskiszedő csipeszért.

Tudom hogy ez így nem jó, de azt mondják próbálták szemöldökcsipesszel, de nincs rajta fogás annyira bele van furódva a kutya bőrébe.

Én is félek, hogy ha kiesik belőle akkor elmászik és még több lesz.

Ráadásul még másik két kutya is van a kertben.

Advantixot szoktak kapni, bár már kellene a következő adag úgy néz ki.

Én is eléggé irtózok az ilyesmitől egyébként, mert bogárfóbiás vagyok szerintem, de megprobálom majd reggel kiszedni.

Félek nagyon, hogy megfertőzi a kutyust.

7 éves, közepes termetű keverék kutyus.

Utánanéztem a tüneteknek, ráadásul kb fél éve volt babéziás a hugomék kutyája, így tudom miféle betegség.

Aggódom nagyon.

2018. jún. 1. 23:54
 7/47 A kérdező kommentje:
9 körül küldött képen, kb egy női kisújj körömnyi volt.
2018. jún. 1. 23:58
 8/47 anonim ***** válasza:
0%
A mi kutyank allandoan osszeszed egyet. Ma is volt benne. Mi egy kis fogóval kiszedjuk, rutin már. Soha semmi baja nem volt tole.
2018. jún. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
Szemöldökcsipesszel simán ki lehetett volna szedni. Nyugodtan letéphettétek volna a fejéről is a kullancsot, nem kár érte, és utána meg a fejét is ki lehet kapni. Bármit, csak bennehagyni nem kellett volna.
2018. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Én nem voltam ott, csak telefonon értesítettek a dologról.

Csak reggel tudok menni.

Egyébként azt olvastam, hogy már az első pár órában is fertőznek, tehát ebből a szempontból már talán mindegy is.

Sajnos én tényleg nemtudok mit tenni.

Reggel tudok menni hozzájuk.

2018. jún. 2. 00:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!