Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem tudja hol a...

A kutyám nem tudja hol a határ a futtatóban?

Figyelt kérdés

Ahogy odaérünk azonnal kéri a labdát mar nyüszít érte. Dobáljuk neki hűségesen, de egyszerűen nem érzi, és nem érti, hogy pihennie is kell közben.

Amint visszahozza azonnal odarakja a lábunkhoz, és ha nem dobjuk el nyüszít nyöszörög mindenféle hangot ad ki.

A földön lóg a nyelve, akkorsem pihen. 1 fél percet sem. Már mindenhogy próbáltuk figyelmen kívül hagyni, hogy legalább 1 percet pihenjen, de nyüszít.

Pihenés nélkül 15 max 20 percet tudunk ott lenni, mert telhetetlen. A labda a minden.

Félek, hogy sok lesz, hogy folyamatosan terheli magát - van egy betegsége, ami miatt óvatosan kell terhelni, de szabad neki.

Mi kint lennénk vele akár 2 órát is, de így nem tudunk.

A másik kutyusunk lefekszik lihegni, ha elfáradt, ő nem reklamál, hanem tudja mi a saját határa.

Mit tudunk csinálni, hogy ne legyen ilyen labda mumus? Hogy pihenjen?


2018. szept. 14. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1 perc? Mikor én a kutyammal megvívtam ezt a csatát volt ,hogy 15 percig őrjöngött, de én akkor sem engedtem. Nem szabad hagynotok,hogy kihisztizze,amit csak akar.

Első körben ne a futtatóban gyakoroljatok, hanem akár otthon a lakásban, kertben, kis tereken a házak között.

Irtó egyszerű a dolog. Előveszed a labdát és azzal a kezedben leülteted a kutyát. Amíg cirkuszol addig tartod. Ha leül és csendben marad, akkor rögtön dícséret,tied vezényszó és repülhet a labda. És ez újra és újra. Kemény lesz nem mondom, az enyém is extrém labdafüggő,de muszálj.

Lehet egyéb gyakorlatokat is végezni. Pl. ülteted/fekteted és lerakod tőle x méter távolságban a labdát. Csak akkor kapja meg, ha nyugodtan ül/fekszik. Ha sikerült ,akkor dícséret és tied vezényszóra megkaphatja. Az is sokat segít,ha pl. pórázra veszed a kutyát. Ülteted/fekteted , használod a maradj vezényszót és eldobod a labdát. A póráz azért kell ,mert utána akar majd rohanni. Hirtelen,gyors rántás, mondod,hogy nem és visszahelyezet a kívánt pozícióba. Ha már elviseli, hogy repül a labda, akkor dícséret és tied vezényszóra megkaphatja.

Az a lényeg,hogy megtanulja, higy akkor kapja meg a labdát, ha nyugodt marad. Jelenleg ő azt tanulta meg,hogy ha elég erőteljesen cirkuszol ,akkor labda lesz a jutalma.

2018. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell foglalkozni a hisztivel, nyöszörög hát nyöszörög. Ha fél óráig nyöszörög akkor fél óráig.

Sajnos amíg tudja,hogy a hisztivel eléri amit akar addig fogja csinálni.


Kisgyerek is tudja,ha levágja magát a bolt közepére anyuka megveszi a csokit és utána is lefogja magát vágni,tudja hogy kap vmit.


Bezzeg anyum :D ő ott hagyott vergődni a bolt közepén. Mert ha azt mondta nem vesz most csokit nem vett.Hiába hisztiztünk,meg vergődtünk a földön :D Mi meg abba hagytuk,mert anya figyelmen kivül hagyta a hisztit.



Nekem is labdamániás a kutyám,ő is betud pörögni,de amíg túl pörög nem kapja meg a labdát ennyi, nála a túl pörgés,hogy rendesen síkít,tehát ha azt vki hallja azt hiszi,hogy nyúzzuk :D


De ha nem szabad őt terhelni akkor mindenképpen ki kell várni míg megnyugszik és csak utána eldobni a labdát.

2018. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Eddig arra nevelted, hogy minél tovább és erősebben hisztizzen a labdáért, akkor megkapja. Ezt ti rontottátok el.
2018. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!