Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet utólag törzskönyveztetni...

Lehet utólag törzskönyveztetni egy kutyát?

Figyelt kérdés
2018. szept. 17. 13:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ritkább fajták esetében, vagy Magyar fajtáknál előfordulhat "B" törzskönyv kiállítása, amennyiben a kutya fajtáján belül kiemelkedő külső és belső fajtatulajdonságokkal bír, de a Cavalier spániel szerintem nem ilyen.

Amennyiben a tenyésztője kikérte az alomra a fedezőlapot, és megvan az alombejelentő, de nem készült törzskönyv akkor ha jól emlékszem utólag kikérhető, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Kérdezd meg a Cavalier spániel fajtaklubbot vagy az MEOESZ-nél is érdeklődhetsz. A honlapjukon lehet van valahol ezzel kapcsolatban egy tájékoztató. Esetleg kérdezd meg a tenyésztőt.

Ha szaporítótól van a kutyus, és a szülei sem rendelkeznek törzskönyvel, és egészségügyi szűrésekkel, akkor esélytelennek látom.

2018. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Mivel szaporított kutya, értelme se lenne
2018. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A fajtagazda országban, a nyitott törzskönyves fajtáknál lehet B törzskönyvet kiállítattni tenyészszemlén. Magyarországon ezek a fajták a pumi, mudi és az erdélyi kopó. Más fajtát magyarországon nemlehet B törzskönyveztetni.
2018. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Minek akarsz neki torzskonyvet?

Amikor vetted miért nem volt fontos?

2018. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én már egy magánszemélytől vettem, akinek megváltoztak az életkörülményei és nem tudta tovább tartani a kutyát.
2018. szept. 18. 00:46
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező 15. 00:46-kor:

Tipikus szaporítós mellébeszélés. Max. 3 hónap alatt meg tud ennyire változni valakinek a körülménye? Legkorábban (41/2010 korm.rendelet) 8 hetes (azaz 2 hónapos) korában lehet elválasztani az anyjától, ha feltételezzük, hogy tenyésztőtől származik akkor korábban nem adja oda. Ha most 5 hónapos a kutya akkor maximum 3 hónapig lehetett a másiknál.

A történet másik komponense, hogy a tenyésztő garanciával adja el a kutyát, és ilyen "fiatalon" még simán vissza veszi a kutyát, és a legtöbb esetben a teljes vételárat vissza adja. Miért érné meg egy "idegennek" eladnia egy TK-s (vagy TK esélyes) kutyát, ha a tenyésztő (akit nem is kell keresgélni) simán visszaveszi?

Tudom nehéz belátni, hogy egy szaporítós kutyát vettél, olcsóért, és át lettél rázva. Ezt nagyon nehéz feldolgozni, megérteni. Egy jó tanács kezdj el nagyon gyüjtögetni, mert nem sokára jönnek a betegségek és egy kisebb vagyont fogsz a dokinál hagyni.

Illetve az alábbi cikkeket olvasd el:

[link]


[link]

2018. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!