Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát utólag törzskönyv...

Lehet kutyát utólag törzskönyveztetni?

Figyelt kérdés

Kaptam mudit, de törzskönyv nélkül adta a tenyésztő, merthogy nem szánta tenyészteni, csak hobbiállatnak(ki is van heréltetve), szüleit én nem ismerem, de minden fajtajegye megvan, és nincs is eltérés a standard és közte. Arra gondoltam, hogy megérdemelné azt a papirost.

Amúgy számít valamit az a könyv, vagy csak azt igazolja, hogy fajtatiszta? Jár valamilyen előnnyel?

Versenyekre tényleg csak törzskönyves ebek mehetnek(kiállítás,agility,stb)?



2012. febr. 22. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet csináltatni, a törzskönyvön a kutya ősei szerepelnek 4 generációra visszamenőleg, ezt egy ismeretlen eredetű kutyánál hogy derítik ki?

A törzskönyv a fajtatisztaságot igazolja és valamiféle garanciát is jelent, a fajtaspecifikus versenyek kivételével(pl terelés) nem szokták kérni, kiállításra amúgy sem nevezhetsz ivartalanított kutyát, esetleg MKSZ-re hobbi kategóriába.

2012. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem törzskönyveztette a tenyésztő, akkor utólag már nagyon macerás vagy egyenesen lehetetlen. Pl, ha adott már be alombejelentőt arra az alomra, akkor semmiképp se lehet. A te esetedben meg végképp értelmetlen, ivartalanított kutyával úgyis csak hobbi kategóriába nevezhetsz, oda meg amúgy se kell a törzskönyv.
2012. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Agilityzni lehet vele menni, nekem keverék kutyám van és vele én is agilityzek. Csak az FCI világbajnokságnál van az, hogy csak fajtatiszta kutya nevezhet, de (asszem) a CACIB világbajnokságon már nevezhet könyv nélküli kutya is.


Kiállításból is vannak olyanok, ahol nem kell törzskönyv, meg mehetnek keverék kutyák is pl, de az csak ilyen "hülyéskedés".

2012. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A mudik törzskönyve nyitott, úgyhogy lehet utólag törzskönyveztetni. Most pontosan nem tudom, hogy elég egy "sima" tenyészszemlére elvinni, vagy a főtenyészszemlére kell hogy elvidd hogy megkaphassa a B-regisztrációt. Kiállításra mivel ivartalanított, nem nevezheted (illetve igen, csak kizárják), de versenyekre mehetsz vele.


(Csak zárójelben kérdezem, hogy a Királytanyai kennelből van?)

2012. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, onnan.
2012. febr. 22. 16:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy ki van herélve, szerintem nem lehet B-törzskönyveztetni, hiszen annak pont az a célja, hogy ismeretlen származású mudit vigyünk be vérfrissítés céljából. Ezért se szeretem az ilyen "tenyésztőket", mert így a tőlük származó, papír nélküli kutya bekerülhet a fajtába ismeretlenként, és mivel amúgy ismert szülőktől van, akár valamelyik rokonával, pl. alomtestvérével, annak leszármazottjával stb. is párosodhat. Nagyon nagy felelőtlenség, a papír csak 5500 Ft... És aranykoszorúsak... Legalább chipet kapott?
2012. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2 évvel ezelőtt elmentem egy munkaversenyre a kutyáimmal és fél nap alatt megoldották, hogy törzskönyvezzék (nem azzal a szándékkal mentem amúgy). Minden felmenője ismert emellett azonban színhibás. Így abban állapodtunk meg hogy egy ivartalanítási igazolással megkapom a törzskönyvet. Hogy ne kelljen attól félni, kölykei lesznek, de 'észbeli' tehetségét kamatoztathassa. Szóval amint megvolt a műtét, már meg is kapta a papírt.

Na most ha a te kutyád tényleg megfelel a standardnak (ott helyben szemlét végeznek rajta) akkor szerintem kaphat papírt, bár nem tudom akadály-e hogy már ivartalanított.

Viszont ha te nem akarsz semmi olyasmit csinálni a kutyáddal akkor szerintem felesleges. Törzskönyv a tenyésztéshez, kiállításhoz, magyar pásztorkutyák munkaversenyézhez kell, és például az agilityben a felsőbb versenyekhez tudtommal (persze nem teljes a felsorolás). Ha akarsz versenyezni komolyan akkor mindenképpen érdemes beszállnod a dologba.

2012. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF:nem értem hogy nevezheti magát tenyésztőnek az aki nem vállalja fel törzskönyvvel a művét és hogyan lehet az, hogy nem ismered a kutya felmenőit?!

On:egyébként meg az aranykoszorús szaporítódat érdemes kérdezni ő biztosan ismeri a MEOE-s kiskapukat

2012. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nincs csipezve sem, de majd szeretném.

Azért akartam neki törzskönyvet, mert majd szeretnék terelni vele, ha lesz rá lehetőségem. Mondjuk már 4 éves, de szerintem az még nem lenne gond, biztos van rá ösztöne, mert eddig mindent megpróbált terelni, állatokat, gyerekeket, a családomat... De lehet inkább hagyom, mert még úgyis várnom kéne a dologra pár évet, és addigra meg már azért öreg lesz.

Kösz a válaszokat!

2012. febr. 24. 12:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lejáratni akartam a kennelt, hogy megkérdeztem onnan van-e a kutya, és most sem megvédeni akarom. De én úgy hallottam (tényleg csak hallottam, egyáltalán nem tudom igaz-e), hogy ők foglalkoznak olyasmivel, hogy ismeretlen származású kölyök kutyákat vesznek juhászoktól, vagy háztól, felnevelik őket, és ha alkalmasak rá, vérfrissítés céljából tenyésztésbe vonják őket. Ha pedig nem, akkor hobbikutyának adják őket tovább.
2012. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!