Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyámat...

Hogyan tudom a kutyámat törzskönyveztetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hete vettem egy máltai selyemszőrű kutyust, aki most 9 hetes. A tenyésztő akitől vettem, azt mondta hogy a kutyusnak a szülei mind a kettő törzskönyvezett.Akkor ez azt jelenti hogy a kutyusom tudom törzskönyveztetni? És ha igen,akkor hogyan kell? (kezdő vagyok)

előre is köszönöm a válaszokat :)



2017. okt. 23. 11:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%
Fordulj a tenyésztõhöz és kérd meg, hogy rendeljen törzskönyvet ehhez a kölyökhöz. Számolj azzal, hogy ennek költsége van, nem is kevés. Egy törzskönyves kutya ára Kb. egyharmaddal több, mint amennyiért vetted. /szerintem/. A törzskönyvvel a tenyésztö bizonyos garanciát is vállal. Ezért több az ár.
2017. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Te sehogy, a "tenyésztő" (azaz szaporító) feladata lett volna. Valamiért nem tette meg, pedig csak 6000 forint lett volna. Téged ez nem gondolkodtat el?
2017. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Első: már miért lenne egy harmaddal több? A tk ára 6000 forint. Ha igazi tenyésztőtől veszed, a minőséget, többlet munkát fizeted meg, nem azt a tényt, hogy van tk.
2017. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te a tipikus szaporító átverés áldozata lettél. Azt a kutyát valószínűleg sehogy nem fogod tudni törzskönyveztetni. Gondolom a felmenőknek sincs de ha lenne is az alombejelentőt, fedeztetés bejelentőt már rég lekellett volna adni. Gondolom tenyészszemlén sem esett át egyik kutya sem és a szűréseik sincsenek meg.

Ha meglennének akkor a te kutyádnak is lenne törzskönyve, mert senki nem ad ki 2-300 000Ft-ot szűrésekre, hogy aztán törzskönyv nélkül odaadja a kölyköket.


#1

Inkább ne szólj hozzá ha fogalmad sincs a dologról.

2017. okt. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tenyésztő volt. És egy törzskönyv kb. 6000 Ft, azaz hatezer Forint. Aki azt terjeszti minimum 20.000 egy törzskönyv, az vagy egy mocskos áltenyésztő vagy egy dilettáns ostoba, akit szintén átvágtak ezzel a szöveggel.
2017. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondta, az még nem garancia arra, hogy tényleg törzskönyvesek a szülei. Kennelből vetted a kutyát? Melyikből? Mennyiért? Ezekből az adatokból egyből bárki megmondja, hogy szaporítótól vagy tenyésztőtől vetted. De az biztos, hogy te nem tudod törzskönyveztetni, ez a tenyésztő feladata, de tenyésztőnél olyan nincs, hogy nem adja törzskönyvvel. A törzskönyv, az olyan, mint egy személyigazolvány, hozzá tartozik a kutyához, akár tetszik, akár nem, megkapod a kutyához, benne minden adat róla, még a törzskönyves neve is, amiben szerepelnie kell a kennel nevének is.
2017. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony már késő bánat, ill. tanulópénz. Bemondásra nem hisszük el, hogy a szülők törzskönyvesek, hacsak nem láttad a törzskönyveket. De még ha azok is, a tenyésztőnek (már ha az) kellett volna megtennie a lépéseket fedeztetés bejelentés, alombejelentés, kölyköknek törzskönyv kiváltása. Utólag te ezt nem tudod megtenni. Szerződést legalább írtatok?
2017. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tenyésztőtől vetted így esélyed sincs törzskönyveztetni.


150-200 ezer ft-ért kellett volna máltait venned törzskönyvvel garanciával,szerződéssel.


GOndolom a kutyád 10-50 ezer ft között volt.


Az,hogy a szaporító mit állít az egy dolog.

Én meg Britney Spears vagyok.

2017. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy

Szapis és átvertek

2017. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Azért majd ne lepődj meg, ha a "Máltaid" inkább egy közepes méretű kutya lesz.
2017. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!