Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki viszi mindenhova...

Van aki viszi mindenhova magaval a kutyat?

Figyelt kérdés
Vasarolni, postara, akarhova. Foleg ha kis testu. Egyaltalan be lehet vinni a boltba mondjuk ha olyan kicsi hogy a taskambol kukkol? Szeretnem cipelni magammal, csak nem akarok konfliktust sehol.

2018. szept. 18. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Jelen. Mindenhova beviszem, de sehol nem látják :)

Vettem egy ilyet: [link]

kibéleltem neki, beleszoktatgam otthon, a cipzárakat kétoldalt jól lehúzom, hogy levegőzzön, és ha baj lenne, akkor tudjon jelezni, fejét kidugni... és harmadik éve már, hogy így mindenhova együtt megyünk. Tízkilós, rendkívül engedelmes terrier egyébként, ami fontos, mert ha ugatna a táskám, azzal hamar lebuknék :D

2018. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Àtolvasva talán félreérthető. Szóval a lábán jön velem, de pl. bolt elé érve bemászik, bevásárolok, odakint újra kitessékelem őt a földre, és a vásárolt cuccot bepakolom a táskába. Hát így. Első voltam.
2018. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Jogszabály szerint alapvetően nagyon kevéshelyre viheted be. Kivétel az ún. segítőkutyák (ld. 27/2009 SzMM rendelet). A többi esetben pl. élelmiszert árusító üzletek (éttermek stb.), egészségügyi és szociális, gyermek, oktatási intézmények esetén tilos bevinni, és ha elkapnak igen csúnyán megbírságolnak. Alapvetően ezt helyi (önkormányzati) rendeletek is szabályozzák,de a legtöbb ilyen helyi rendelet egy másik önkormányzat rendeletéből származik CTRL-C CTRL-V módszerrel. Van néhány kivétel, de az inkább csak kuriózum. Meg vannak olyan helyek ahol "megtűrik" pl. nagy teraszos éttermek. Van néhány kutyabárt bevásárló központ, de ott is a legtöbbnél az étterem/büfé részlegre nem viheted be. Továbbá a hely tulajdonosa/üzemeltetője is korlátozhatja a kutyák bevitelét. Az, hogy valamelyik kutya kicsi és nem veszik észre, meg el tudja rejteni a gazdi, az ideig-óráig működik.
2018. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolso olyan komoly vagy mint egy vakbelgyulladas.

Szerintem inkabb az ember kolykokre kellenenek jogszabalyok, mert a legtobb kutya kulturaltabb, mint a kolkok.

Amugy utolso azt tudtad hogy alkoholt nem lehet inni torvenyileg kozteruleten? Megis boldog boldogtalan sorrel meg mindennel setalgat. Hagyjuk mar ezt az orszagot meg a torvenyeket meg jogszabalyokat.

2018. szept. 18. 17:44
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Es az Azsia Center is kutyabarat.

2018. szept. 18. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak oda, ahol megengedett, mert túl nagy ahhoz, hogy rejtegetni tudjam, meg nem is nagyon akarom.


Viszont szép kis listánk van a kutyabarát helyekről.

Müller kutyabarát, nálunk a Plaza is, a helyi posta és az egyik itteni gimnázium is. LaborCafe is kutyabarát (Nyíregyházán) és a belvárosban az összes étteremnek legalább a teraszára felengedik a kutyákat és még vizet is hoznak nekik. Plusz kutyabarát a Praktiker meg az Obi is, ha jól tudom.

Én, ha valahová megyek, ami nem élelmiszer áruház, akkor meg szoktam kérdezni, hogy jól nevelt kutyát be lehet-e vinni. Amennyiben igen, akkor következőnek kutyával megyek és kapnak egy jó kis értékelést az oldalukra.



Az, hogy mi kutyabarát, inkább az üzemeltető döntése, mint sem a kormányé. Nyilván, az élelmiszerboltokba nem lehet bevinni, meg éttermek konyha részébe sem.


De amúgy pl. az USAban a Tesco szintű áruházakba is be lehet vinni a kutyákat, csak kicsiny hazánk messze elmarad attól a színvonaltól. Ausztriában meg pláne jobb a helyzet. Bécs nagyon kutyabarát.

2018. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, gondolkozz már, basszus...

Kiírsz egy kérdést, hogy "BE LEHET-E VINNI A BOLTBA", aztán meg leordítod azt, aki leírja A VONATKOZÓ JOGSZABÁLYT.

Ha nem érdekel a törvény, akkor felesleges volt kérdezni.


Az meg rohadtul nem hivatkozási alap, hogy közterületen tilos alkoholt fogyasztani stb. - Bankot rabolni is tilos, meg lakásokba betörni is, meg még egy rakás dolog van, és ezek egymástól függetlenek. Attól, hogy Ambrus Attila bankokat rabolt, én nem fogok; és ha gyorshajtásért megbüntetnek, akkor sem hivatkozhatok arra, hogy más is megsérti a szabályokat.


Szóval, ha "NEM AKARSZ KONFLIKTUST SEHOL" (ezt írtad), akkor élelmiszerboltba ne vidd be. Max. úgy, ahogy az első válaszoló írta. :D

Mindenhol célszerű előzetesen megkérdezni, hogy beviheted-e a kutyát.


Én kezdő kutyás koromban egyszer bevittem egy CBA-ba is - megkérdeztem az eladót, ő meg azt mondta, hogy szerinte szabad... Csak később tudtam meg, hogy nem.

Nem élelmiszeres boltok változóak amúgy: van, ahova mindig kutyával megyek, és van, ahol meg se próbálom, mivel kint van a tábla, hogy nem lehet. Piacra is mindig viszem magammal. Postára és patikába nem engedik be, így párszor már volt, hogy ha nem tudtam egyedül menni, és sokan voltak, akkor inkább kint vártam, és amikor kevesen lettek (vagy senki), akkor gyorsan kikötöttem a kutyust olyan helyre, ahol ráláttam bentről, és kb. két perc alatt elintéztem a csekkbefizetést vagy a gyógyszervásárlást.


Állateledeles üzletekbe meg evidensen be lehet vinni, pl. a Fressnapf-ba.

2018. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
7. 20:47: Azért mert itt a válasz "hasznossága" nem a válasz tartalmától fögg, hanem attól, hogy az úri közönségnek mi tetszik és nem. Sokan nem értik mi a különbség a "like" és a "hasznosság" között. Itt értsd (kutyás kategóriában) a magas pontszámú válaszok "like"-ot kapta, a hideg igazság az meg nem tetszik (főleg itt, hogy "jajj én cuki kutyás vagyok, és nekem jár..." "meg az én kutyám bemehetne mindenhova") elvakult kutyások számára nem tetszik a jogszabály. Ezért "dislike"-ot nyomnak, de ez független a tényektől. Ezért nem is nézem már azt, hogy kinek hány %-a van.
2018. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as a hsz-ed ugy volt felesleges ahogy volt. Senki se kivancsi ra.

Engem az erdekel hogy a gyakorlatban mi van. Mutassal mar vkit akit kutyaval megbuntettek valaha barhol. Ez egy hulyeseg. Ennyit a "hideg tenyekrol" meg jogszabalyokrol. Ne elmeleti sikon diskuraljunk mar. Mi ertelme.

Azt meg nyolcaska ne te dontsd mar el, hogy masok kinek adjanak zold kezet meg kinek ne. Majd eldonti mindenki maga. Jo hogy azt nem akarod eldonteni az olvasok helyett hogy jobb vagy bal kezzel toroljenek-e segget. Okostojas.

2018. szept. 20. 00:44
 10/10 A kérdező kommentje:

7-es: Nem tudom ki "ordit" amikor te hasznalsz nagy betuket. Az a netes orditas. Gondolom ez nem uj info.

A hsz-ed hasznos reszet (sajat tapasztalat es szokasok) azt koszi. Ez lemaradt a privat uzibol.

Az ilyen komolykodast meg hogy Ambrus Attila hagyjuk mar. Whiskeys aztan kesz, igy ismeri az egesz orszag. Meg nem is tartozik ide abszolut. A kozteruleten pialas egy hasonlat volt, hogyha vki kiirja hogy ihat-e egy sort kozteruleten akkor semmi ertelme bemasolni a torvenyeket miszerint tilos, mert a gyakorlatban senkit nem erdekel. Erre te elmesz mindenfele bankrablos iranyba, Makotol Jeruzsalemig. Tenyleg nagyon hasznos volt...

2018. szept. 20. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!