Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi 3-4x ürítés normális?...

Napi 3-4x ürítés normális? Kutyatáp okozhatja?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyám van, kb 5kg. Naponta 3-4x kakil. Nem tudom, hogy ez átlagosnak számít-e vagy soknak. Azt hallottam, hogy a kistestűeknek gyorsabb az anyagcseréjük, ezért többször kakilhatnak. Na ez rendben is lenne, de ő van, hogy 4x is könnyít magán. Sokszor csak egy-egy bogyót hagy maga után, aztán séta felénél egy nagyobb kupacot. Lehet esetleg köze a területjelöléshez? Nem értem miért nem nyomja ki "egybe" az adagot. Mintha direkt tartogatná, hogy több zacskót használjak el... kicsit bosszantó. Amúgy ivartalanított.


A másik dolog az állaga. Ha csirkés tápot eszik, akkor sárga és laza a széklete. Ha bárányos gabonamenteset, akkor sötét, normál állagú, de viszonylag sok. Melyik a jobb a kutyának? Lehet, hogy nem allergiás csak érzékeny a csirkére vagy a gabonára?


2018. szept. 18. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Mozgás beindítja a bélműködést, ezért produkál még egy adagot séta végére.

Nem azt kell figyelni, hogy hányszor, hanem milyen sokat, nagyot csinál.


Csirkés tápot elhagynám, ha a székletben változás van tőle, amúgy sem jó váltogatni a tápot, mert bekavarod az emésztését. Milyen márkájú a bárányos? Ha nagyon sok tőle a végtermék, akkor lehet, hogy rosszul hasznosítja a kutya, ilyenkor tanácsos másik tápot keresni, lehetőleg valami jobbat, vagy ugyanolyan minőséget.

2018. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!