Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid szőrű kutyák télen...

Rövid szőrű kutyák télen egész nap hogy lehetnek kint? éjszakára bent lenne. A műanyag hő szigetelt házak mennyire jók?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel a kutyák állatok, és míg az ember nem háziasította őket, ugyanúgy a természetben éltek, így nem lesz gond, el lesz ő is télen, csak legyen egy helye, ahol száraz a talaj (pl. fedett terasz).
2010. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Télen a rövid szőrű tacsimat egész napra behozzuk,hisz a mellkasa a hóba ér,meg amúgy sem bírja a hideget,még a végén tüdőgyuszit kap.És eleve imádjuk,ha bent van:)
2010. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

gondolom arról van szó, hogy nem vagytok otthon.

Ha éjszaka tényleg bent lehet akkor kibírja. Amúgy is a hajnalok a leghidegebbek illetve a napfelkelte előtti idő. Érdemes venni hőfüggönyt a kutyaházra. Egy jólszigetelt kutyaházban ki kell bírnia. Amúgy is mozognia is kell és levegőn lennie.

Milyen kutyusról van szó?

2010. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Megfelelő táplálás mellett a kutyáknak egy hőszigetelt kutyaházban semmi bajuk nincs télen, sőt. Ott lenne a helyük, nem a lakásban. Lehet lepontozni, de kutyának kint a helye. Nem kell érte aggódni, mert természeténél fogva nem igényli, hogy bevigyék. Ez alól az ölebek kivételek. Terrierek közt is vannak kisebbek (foxterrier, jack russel, tacskó stb.) de mivel vadász kutyák, hát ők sincsenek cukorból. Egy hőszigetelő függönnyel egy jó kutyaól téliesíthető. Tévhit, hogy a kutya igényelné, hogy behurcolják (még mindig kivételek az ölebek). A gazda is kimehet a kutyához.
2010. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

tudom hogy Ő csak egy kutya de az én kutyám felelőséggel tartozom felé. Én akartam azt is hogy most nyáron este bent aludjon így még nincs az udvaron háza.

Nézegettük már a kutya házakat. Mit ajánlotok. Ő amstaff labrador és még kitudja milyen keverék ér van benne...

2010. jún. 22. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet én tudom rosszul de én úgy hallottam hogy el kell dönteni hogy kinti kutya vagy benti mert ha kinti megszokja a hideget meleget egyaránt persze fedett hellyel étellel vízzel szépen ellátva. De ha benti és kiteszitek mivel nincs hozzá szokva sokkal hamarabb lehet baja. Nekem van egy kis chinem ő természetesen benti és rossz időben ki sem akar menni. Még a párom kutyája kint fekszik a havon és vigan ugrál benne.

2010. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát azért egy túltenyésztett palotapincsire nem igaz, hogy bírná kint a hideget, mert 20 fok alatt már remegnek.

Hozzá kell szoktatni a kutyukat, hogy kinti vagy bentiek lesznek-e. Nekem sokáig kinti volt a kutyusom,( nagyszőrű) majd beszoktattuk és azóta fázik kint, előtte évekig nem fázott :)

Nyílván az alkatát is figyelembe kell venni, melyik lehet kint.

Nekünk fa házunk van és egy jó vastag szivacs van alul, amit csak élen rakunk be, napközben ha nincs túl hideg simán elvan.

2010. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk napközben kinti, este meg benti.Elviselné kinn is a telet, de kiskorban így szoktattuk.(az ugatása miatt)

Én egy rövid szőrű kutyát mint pl. egy vizsla nem tartanék kinn télen max egy fűtött helységben.

2010. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos egyáltalán nem lesz gondja a hideggel, és a felelősség nem egyenlő azzal, hogy állandóan bent tartod. Egy kutya, pláne ha még kicsi, nagyon vágyik a természetre, a szabadra. Nálunk mindig, minden este kint alszik a kutya, és télen vagy esőben, amikor akar, bejöhet az előszobába egy pokrócra, de nem tovább. És meglepő módon ritkán akar bejönni, talán csak a nagyobb szél-eső- és hóviharoknál.
2010. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!