Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler: lehet olyan...

Tixti kérdése:

Rottweiler: lehet olyan kiskutyát kapni aminek nem vágják le a farkát?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy rotit, de olyat amihez még "nem nyúltak hozzá"

Nemtudom, de engem nagyon szokott idegesíteni, ha emberek beleavatkoznak valamibe amihez nincsen közük, pl levágják a kutyák farkát, de az is szokott zavarni, ha fákat úgy metszenek, hogy gömb, vagy kocka alakú legyen. Nem véletlenül nőtt az a farok oda. Visszatérve a fás példámra, akkor a legszebb minden ha hagyják úgy ahogy van. Minden esetben.

A rottweilerek farkát mikor szokták vágni? Mindenki levágja?



2018. szept. 21. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Keress egy szimpatikus tenyésztőt, akivel megbeszéled, hogy a következő alomból vennél egy kiskutyát és ne kupíroztassa.

Legtöbbször 2-3 napos korban szokták őket nyesni.

2018. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát azért ne vegyél olyan kutyát amihez nem nyúltak hozzá. Az én kutyáimnak fejenként 6 farkaskörme van :D
2018. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak tenyésztők, akik nem vágják. Pl kiállítási v munkakutyánál.

Keress szimpi tenyésztőt és beszéld meg vele!

2018. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Kevesebb tenyésztő kupíroztatja a kutyáit mint aki nem, mivel sajnos illegális.

A rottweiler munkakutya, talicska vonásra úgy alkalmas ha csonkítják a farkát, ezért terjedt el így...

Én ivartalanítás párti vagyok, s belátom, hogy az egy hasznosabb műtét, de azt is be kellene látni, hogy komolyabb műtét.

Vagyis amíg a kutyának nem származik hátránya abból, hogy levágják a farkát, addig döntse el a gazda, hogy hogyan is legyen...

A kutyának pedig nem árt, aki nem laikus az tudja.

Különben nem lenne ennyi állatorvos aki vállalja, a tenyésztők kb. 30%-a sem kupíroztatná a kutya fülét és farkát pl. dobermanok esetében.

Mert amúgy a doberman fajtát Dobermann úgy állmodta meg, hogy csúcsos, szarv szerű a fülre és "nincs" farka.

Ezért a genetikailag a fül és farok rendelenességgel rendelkező egyedek is átmentek a szűrőn (hiszen gyerek korukban kupírozva lettek, nem lehetett tudni ha volt valami ilyen bajuk) és tovább örőkítették ezen génjeiket... + a küllemre sem tudtak nagyon odafigyelni, ami a füleket és farkat illeti, így lett hogy a doberman egy rendkívül gagyi kinézetű és minőségű fület és farkat kapott, ami a mai napig a nem kupírozott egyedeknél gyakran okoz problémát felnőtt korban.

A farok játék közben eltörik, a fül begyullad, vagy elszakad, és ilyen esetekben a kutya sokkal nagyobb fájdalomnak és veszélynek van kitéve, mintha gyerekkorában normálisan, orvosi körülmények között megcsinálnák ahogy kell, fájdalom mentesen.

+ Ha már egy baleset után kell megcsinálni, az esetek magas százalékában nagyon csúnya is lesz az eredmény, gyakran a teljes fület el kell távolítani, de semmiképpen nem fog olyan szépen állni, mintha megtervezve csinálták volna.

2018. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzátennék annyit, hogy az ilyen sérülések a dobermanok esetében különösen veszélyesek, ugyanis csaknem 40% hemofíliás.


A rottweilereknél azért más a helyzet, pl. én is meghagynám a farkát, mivel talicskát sem húzatnék vele, de szerintem minden gazda döntse el magának...

2018. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet kapni, az enyém két éves éa hosszúfarokkal vettem. Megmondom őszintén jobban tetszik így és mikor elhoztam a több mint 8hetes kölyöknek nem is volt szívem vágatni. Amúgy volt egy vágot farkunk is akinek újra kellett vágni belőle mer az első orvos rosszul csinálta a kutya meg sebesre marta magát ahogy nőtt. Na azt a szenvedést még egyszer nem akarom és nem is kell vágot farkú, max akkor vágatnám ha olyan munka kutyaként használnám (pl tejes kocsi) vagy sérülne, de így házi kedvencként nem.
2018. szept. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!