Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vegyek Rottweiler kiskutyá...

Hol vegyek Rottweiler kiskutyát és milyen neműt?

Figyelt kérdés
Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy törzskönyves vagy törzskönyv nélküli legyen-e a kutya; és kérlek, indokoljátok is meg, hogy melyik, miért. Nekem van egy pulim és egy amerikai pitbull terrierem, mindkettő kan, nincsenek ivartalanítva és jól kijönnek egymással, hozzájuk jönne a rotti. Mit javasoltok, milyen nemű legyen, de lehet hogy a kiskutya ivartalanítva lesz, ebben kérném a segítségeteket.

2015. máj. 25. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem tenyésztőnél vegyél, mert azok a kutyusok szűrtek! És mert ne támogassuk már a szaporítókat, igy is rengetek kutya van az utcán...arról nem is beszélve hogy megveszek tőlük 20-40 ezerért és utána a betegségek miatt bőven rákölthetsz míg egy szűrt kutyánál ez elkerülhető
2015. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
rengeteg* bocsi
2015. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképpen szuka legyen (ivartalanítva), és a fajtamentőknél keress, ha nem szeretnél tenyésztőtől venni.
2015. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a szülők és nagyszülők szűrtek, de a kölyökkutyák is? Milyen garanciát tud adni a kennel? Nekem a kutya azért kell, hogy őrizze a házat, szóval nem akarok tenyészteni (a törzskönyv miatt mondom). Az összeg maximális szinten kb. 300-600 ezerig nem probléma, viszont ezért a pénzért szeretnék is valamit kapni.
2015. máj. 25. 21:44
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Csak házőrzésre miért pont roti kell? Nem házőrző fajta. Munkakutya. Ami annyit jelent, igen sokat , sokféle képen kell foglalkozni vele attól a perctől, hogy hozzád került.
2015. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy törzskönyves vagy törzskönyv nélküli legyen-e a kutya; és kérlek, indokoljátok is meg, hogy melyik, miért."

- A törzskönyves kutya minősül csak fajtatisztának. Tenyésztőnél a tk nem opció, hanem JÁR a kutyához! Ha valaki azt mondja, h a kutya 10 ezer forint, törzskönyvel viszont 50 ezer, kérdezd meg, h miért, hiszen a törzskönyv csak 5000 forint. Nem kerül a tenyésztőnek ennél több pénzébe! Tehát mindenképpen TENYÉSZTŐTŐL, CSAK TÖRZSKÖNYVVEL VEGYÉL KUTYÁT! A tenyésztő garanciát vállal a kicsire, míg a szaporítót csak az érdekli, h pénz legyen belőle, és lehet, nem olyan kutyát kapsz, mint amire számítottál.


" Nekem van egy pulim és egy amerikai pitbull terrierem, mindkettő kan, nincsenek ivartalanítva és jól kijönnek egymással, hozzájuk jönne a rotti." - ha nevelve és szocializálva vannak, nem lesz gond!


" Mit javasoltok, milyen nemű legyen, de lehet hogy a kiskutya ivartalanítva lesz, ebben kérném a segítségeteket." - nem tudom, jó ötlet-e egy harmadik kant is odavinni, bár az ivartalanítás mindegyik kutya esetében ajánlott, nem csak az esetleges dominancia miatt, hanem az ivarszervi megbetegedések, rákok miatt, illetve amiatt, h el ne szökjenek egy tüzelő szuka miatt.


" Azt tudom, hogy a szülők és nagyszülők szűrtek, de a kölyökkutyák is? Milyen garanciát tud adni a kennel?" - a kiskutyákat nem tudom, szűrik-e, de garanciát adnak neked arra, h nem lesz örökletes betegsége, illetve az oltások védik őt egyes betegségektől, így ha valami baja lesz a kicsinek, reklamálhatsz!


" Nekem a kutya azért kell, hogy őrizze a házat, szóval nem akarok tenyészteni (a törzskönyv miatt mondom)." - roti nem tudom, mennyire jó őrzésre, főleg egymaga. Kell az a törzskönyv, hidd el!


" Az összeg maximális szinten kb. 300-600 ezerig nem probléma, viszont ezért a pénzért szeretnék is valamit kapni." - Ezért fogsz is, egy gyönyörű, fajtatiszta, egészséges idegrendszerű rotit! ;) Csak kenneleket keress!


És figyelj arra, h elédrakják a szülők törzskönyvét, illetve a szűréseik eredményét, megtekinthesd a kiskutyákat, legyen szerződés, amit ALAPOSAN átnézel, és kapj oltási könyvet, benne az oltások, féreghajtások dátumával! Ja, és 8 hetes kor előtt törvénytelen elhozni a kutyát, evvel a tenyésztő is tisztában van!

2015. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 deniz csaba ***** válasza:
78%

A fenti kommentár igen alapos képet adott. Nem értem, mi alapján nem adnak egy 100%-os válaszra 100%-ot?!

Na mindegy! Akár munkakutya, bár már itt elakadtam...akár nem, az biztos, hogy a legcukibb roti is távol tartja a rosszakarókat a puszta jelenlétével. Sok örömöt vele!

2015. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"A tenyésztő garanciát vállal a kicsire, míg a szaporítót csak az érdekli, h pénz legyen belőle, és lehet, nem olyan kutyát kapsz, mint amire számítottál." - Mit takar az a garancia?

"Nem tudom, jó ötlet-e egy harmadik kant is odavinni, bár az ivartalanítás mindegyik kutya esetében ajánlott, nem csak az esetleges dominancia miatt, hanem az ivarszervi megbetegedések, rákok miatt, illetve amiatt, h el ne szökjenek egy tüzelő szuka miatt." - Kedves szakértő barátom, egy tisztán tartott állatnak minimális az esélye pl a hímvessző begyullad azért, mert nincs kasztrálva az állat. Nagyapám 20 évig foglalkozott főként kutyákkal, de még további két állatorvos is rendelkezésre áll, ha baj van. Dominancia: Vegyük a pásztorkutyákat, ott is van falka rangsor. Rák: Ha a kutyás rákos lesz 10 -12 éves korára, akkor időben el lehet távolítani. Egy jól bezárt területről se nem jön be, se nem megy ki senki.

"A kiskutyákat nem tudom, szűrik-e, de garanciát adnak neked arra, h nem lesz örökletes betegsége, illetve az oltások védik őt egyes betegségektől, így ha valami baja lesz a kicsinek, reklamálhatsz!" - Tegyük fel, diszpláziás a jövevény, mondjuk megvettem 200 ezerért. Mit fog erre mondani a tenyésztő? (pl: Hát, ööö..., izé, esetleg egy részét vissza tudom adni a pénznek.)

Na, ne vicceljünk, ha valaki hazavisz egy kutyát, 100%-an egészségeset szeretne, mert utána nem adja vissza, mert hozzánő.

"Roti nem tudom, mennyire jó őrzésre, főleg egymaga" - A Thököly Büntetés Végrehajtási Intézetnél is használnak rottweilereket őrzésre. Van egy pitbullom is, és ő is kiveszi a szerepét, csak ő esti időszakban a házban alszik, de bármikor magától ki tud menni, ha zajt hall és ki is megy.

"Ezért fogsz is, egy gyönyörű, fajtatiszta, egészséges idegrendszerű rotit! ;) Csak kenneleket keress!" - Légy szíves, írjatok 1-2 jó kennelt, ha lehet munkavérvonalúakból és a tenyészkutyák ne legyenek 5 évnél öregebbek (hiszen, ha nagyapám a +70-jével akarna gyereket, az sem biztos az igazi volna.)

2015. máj. 26. 00:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"A kiskutyákat nem tudom, szűrik-e, de garanciát adnak neked arra, h nem lesz örökletes betegsége, illetve az oltások védik őt egyes betegségektől, így ha valami baja lesz a kicsinek, reklamálhatsz!" - Tegyük fel, diszpláziás a jövevény, mondjuk megvettem 200 ezerért. Mit fog erre mondani a tenyésztő? (pl: Hát, ööö..., izé, esetleg egy részét vissza tudom adni a pénznek.)

Na, ne vicceljünk, ha valaki hazavisz egy kutyát, 100%-an egészségeset szeretne, mert utána nem adja vissza, mert hozzánő.


A leggondosabb tenyesztessel sem lehet 100%-ban kiiktatni a genetikai betegsegeket, kulonosen igaz ez a diszplaziara. Hogy mit jelent a garancia, azt neked kell letargyalnod a tenyesztovel. Lehet, hogy a kutya vetelarat adja vissza, lehet, hogy a kezelesbe segit be vagy akar fizeti az egeszet stb. A kolykoket meg szurni nem lehet, csak a felmenok eredmenyei alapjan tudsz nemi kepet alkotni a dologrol, raadasul sok betegseg, pl a diszplazia nem csak a genetikan mulik, hanem a felnevelesen is.

2015. máj. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki az előttem hozzászólót, h ha akarod leszűretheted a kutyádat, de te a kicsit valóban nem úgy kapod, h leszűrette a tenyésztő. Akkor még drágább lenne!
2015. máj. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!