Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit illik viselni egy kiállítá...

Mit illik viselni egy kiállításon?

Figyelt kérdés
Úgy értem, miben illik felvezetni a kutyát? Láttam már embert papucsban, de ugyan azon a kiállításon kosztümben is. Cac-on és Cacib-on van valami különmbség?

2018. szept. 21. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább legyél elegáns, mint slampos.
2018. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elegánsan illik felvezetni a kutyát. Ez azt jelenti, hogy a handler megtiszteli a bírót, aki maga is elegánsan van felöltözve. Legalábbis eredetileg így volt, azóta sokan kényelmi szempontból döntenek a laza öltözék mellett.

Azonban én még is azt mondom, hogy inkább elegánsan illik felvezetni, olyan színű ruhában, amibe nem olvad bele a kutya (értsd: pl. dalmatához ne vegyél fel fekete-fehér pöttyös ruhát) .

2018. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valami kényelmes, de elegánsabb ruhát. Nyilván függ az időjárástól is, láttam olyat nyáron, hogy egy handler térdnadrágban volt és pólóban, de felvezetés előtt felvett rá egy öltönyt (férfi). Valaki teljesen kiöltözik, kosztüm, egyberuha, ez inkább a handlerekre jellemző.

Ha lány vagy ne legyen túl rövid a szoknya, tudjál benne mozogni, lehajolni.

Én általában hosszú nadrágot veszek, felülről pedig valami inget vagy blúzt, de volt, hogy sima fekete hosszú ujjúban voltam. Semmi kirívó, de mégsem slampos, kényelmes egyszerű ruha a legjobb.

Nincs rá írott szabály, láttam már népviseletben is embert :)

2018. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Népviseletben én is láttam már, azt hiszem mudival futott, de nagyon jól álltak egymásnak. Meg tacskóval láttam lányt tacsis egyberuhában, az is nagyon cuki volt.

2018. szept. 21. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kuvasszal látam egy öreget, díszmagyarban, pöndört bajússzal. Nyertek is. D
2018. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fekete nadrág/szoknya, egy blúz és esetleg egy blézer tökéletesen megteszi, ha nő vagy. Férfiként változatos, láttam már öltönyt is, de azt is, hogy farmer + ing (de ez is nagyon elegáns volt).

Én személy szerint rosszul vagyok attól, ha valaki felhúzza az edző cipőt meg az edző pólót a felvezetéshez. Ha a kutyára már elköltöttünk X összeget, hogy szép legyen, akkor mi se nézzünk már ki úgy, mintha a kutya szájából szedtek volna ki.

2018. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!