Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a pulim baja?

Mi lehet a pulim baja?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hosszú lesz de kell elősztori is..Szóval volt 2 kutyánk.Az egyik 7 éves volt de őt sajnos 1.5 hete megmérgezték és elpusztult.Nagyon nagy trauma volt az egész családnak mert már családtag volt.A másik szerencsére még mindíg él,ő 5 éves,szintén puli és hát az idősebbem nőtt föl,ő volt a mindene neki is.A kicsi egy nagyon életvidám,játékos kutyus volt aki mindíg felvidított mindenkit ha valami baj volt, egészen addig ameddig a nagy el nem pusztult. Azóta a kicsi csak fekszik egész nap,nem nagyon lehet vele játszani és látszik rajta hogy nagyon szomorú.180 fokos fordulatot vett a viselkedése kb. A hétvégén hoztunk egy kiskutyát mellé mert azt hittük hogy a magány a baja. Tudni kell hogy neki én vagyok a mindene,hozzám kötődik a legjobban a családban és még hozzám is csak bújik. Amióta megvan a kiskutya azóta nem igazán jobb a helyzet. Az első pár napban még ismerkedett vele,próbált vele játszani,de mostmár nem nagyon foglalkozik vele és megint egész nap fekszik és látszik rajta hogy nagyon szomorú.Próbáltam már felvidítani,játszani vele és viszem sétálni,hogy lássa még mindíg ő az én aranyos egyetlen kutyusom annak ellenére hogy most jött egy másik.Egyszerűen már a szívem szakad meg,úgy szeretnék segíteni neki,de eddig minden sikertelen volt. Mit tehetek hogy segítsek neki és újra a régi életvidám,játékos kutyám legyen? Mi lehet a baja?

2018. szept. 23. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kutyáknál is van gyász. Van amelyik kutya meg sem érzi. Van amelyik depressziós lesz.


Nekem nyáron kellett elaltatnom a 16,5 éves kutyámat, másik 7 éves, Nagyon össze voltak nőve,féltem hogy mi lesz a reakciója. Igazából akkor kereste nagyon mikor haza értünk,látta,hogy elvisszük,de haza nem hoztuk. Akkor kereste. De igazából ennyi.

Nálunk is nagy trauma volt. De a másik kutyánkat nem viselte meg.


Viszont ismerősöm kutyája 3 hétig csak feküdt,alig evett,látszott,hogy hiányzik a társa. Utána kezdett kicsit vissza térni a régi énje. Ők 4 hónap elteltével vittek kölyköt hozzá. Ami jót tett neki.


Szerintem nem volt túl jó ötlet addig kiskutyát vinni,míg ti és a kutya nem gyászolja meg az előzőt. 1,5 hét rövid idő.

2018. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, mostmár mindegy,itt van már a kiskutyus..vannak jobb napjai mint pl ma is játszott a kicsivel de általában olyan a viselkedése mint már leírtam. Úgy szeretnék neki segíteni. Van valami ötletetek hogy mit csinálhatnék?
2018. szept. 23. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!