Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mi baja lehet a kutyámnak?...

SOS Mi baja lehet a kutyámnak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
14 éves bischon-bolognese lány kutyusom körülbelül egy hete betegeskedik. Keződött a furcsa nyugtalansággal, illetve értelmetlen kaparászással. Kapart mindenhol,kint, bent, ágy alatt, kertben, asztal alatt. Aztán múlthét csütörtökön nagyon sokat nyüszögött, és remegett, ez a remegés csak a fejére és a mellső lábaira terjedt ki. Aztán feltűnt mégegy dolog, a semmiből hirtelen erősen lihegni kezdett, mintha futott volna előtte, pedig aludt. Még aznap délután ahogy rendelt az orvos, el is vittem. Az orvos először gennyes méhgyulladásra gondolt, mert hogy körülbelül 3-4 hete tüzelt és azt mondta hogy idősebb kutyáknál előfordul. De az magas lázzal járna, neki pedig teljesen normális volt a testhője. Azt mondta hogy lehet egy izületi fájdalom miatt, vagy egy enyhébb epilepszia kezdődő stádiumban. Felírt egy gyógyszert, fájdalomcsillapítót illetve egy idős kutyáknak való vitamint. Adtam is neki, és másnap már nem remegett, nem nyüszögött, megnyugodott. Megint normálisnak tűnt. Aztán, sosem volt nagyétkű, tehát mindig is keveseket evett, de vasárnap óta alig akart valamit megenni. Aztán ma pedig délutántól kezdve ötször hányt. Lefeküdt aludni, fél óra múlva ment hányni. Először még rendes hányás volt, aztán már csak átlátszó, vízszerű, habos. Holnap visszamegyünk a dokihoz, mert múltkor azt mondta, hogy hét közepéig nem javul akkor vesz vért tőle. De addig is mivel nagyon aggódom, gondoltam megkérdezem, hogy tapasztalt e már valaki ilyet a kutyájánál? Mi állhat a dolog hátterében? Mert egyébként vidám, csóválja a farkát, inni iszik, játszik a labdájával, jön velem mindenhova. -Azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy a gyógyszer ártott a gyomrának? Mert hányni azelőtt nem hányt egyszer sem. :S Legszívesebben másik doktorhoz vinném, de nem tudom, mert a négy közül ami a "közelben" elérhető 3 teljesen sarlatán, ez az egy van aki még aránylag normális.
2018. szept. 11. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már közel sem fiatal, így nem lehet elbagatellizálni a tüneteket! Keress egy felszerelt állatklinikát, hasi ultrahang, teljes vérkép mielőbb szükséges. Jobbulást neki!
2018. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

És egy szívultrahang sem lenne felesleges a lihegés miatt.

Sajnos ebben a korban már bármi lehet, de lehetőleg olyan csúfság amit lehet is kezelni! :) Tehát irány egy teljes kivizsgálás!

2018. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sajnos nem javul azóta megint hányt.

Viszont nem tudom hová mehetnék vele, mert egyrészt vidéken élek, és minden minimum 100 km-re van szinte. Állatklinika Egerben van legközelebb, de inkább nem véleményezném, azt amit ott művelnek orvoslás címszó alatt.

Szóval bízom benne, hogy az orvos holnap valami olyat csinál ami segíteni fog, nem rosszabb lesz tőle a dolog, mert egyre erősebb a gyanum hogy az adott gyógyszer a hibás...

2018. szept. 12. 00:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is sajnálom, biztos rossz érzés. Másodszor,

szerintem már öreg.

2018. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes szétnézni, mert mostmár nem csak állatklinikán van ultrahang készülék, egy csomó állatorvosnak már van. Esetleg kezd el végig hívni a környező állatorvosokat, hogy kinél van ultrahang amivel meg tudja nézni mi a baja, mert "gennyes méhgyulladásra gondolt, de az magas lázzal járna" nem egy XXI. sz. diagnosztikai módszer.
2018. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!