Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy kutyáknál is...

Lehetséges, hogy kutyáknál is van hideg allergia?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy embereknél van ilyen.

Az egyik tünet a viszketés.


Van egy kan rottweilerem.

Többször előjött már, hogy elkezdett erősen vakarózni, rágni magát.

Ilyenkor az oldalát, füle tövét vakarta és a combja hátsó részét, illetve a farka tövét rágta.


Az orvos ételallergiát mondott rá.

Elég sok tápot kipróbáltunk, de mindkét alkalommal idővel elmúlt.


Aztán ahogy agyaltam rajta, arra jutottam, hogy mindig akkor jött elő a vakarózás, amikor kezdett lehűlni a levegő.

Jó időben idén sem volt semmi baja, de most, hogy kezd lehűlni kicsit a levegő, már láttam, hogy a hátsó combját nyalogatta, rágta, mert már nyálas volt.


Lehet, hogy kutyáknál is van hideg allergia ?


2018. szept. 25. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nincs. Ha hidegre érzékeny az ízületi fájdalomban nyilvánul meg, nem viszketéssel, rágással. Szerintem ételallergia lesz az, a csirkét ugye kizártátok? Amúgy a bűzmirigye rendben van? Az is okoz ilyen tüneteket.
2018. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon régóta nem kap csitkés tápoz.

Sőt, olyat sem, amibrn gabona van.

Fura, mert csak időközönként kezdi el, aztán pár hónapig tart, utána semmi.

Legalábbis eddig így volt.


Bűzmirigyével nincs gond, azt nézte a doki.

2018. szept. 26. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Télen, ahogy nekünk is, a kutyak bőre is kiszáradhat. Ha megint kijön rajta próbáld meg finomítatlan kókiszzsírral kenni.
2018. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet !
2018. szept. 27. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!